NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1156 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
MINISTERSTWO SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI - Z DNIA 18.02.2021 -DECYZJA W SPRAWIE JANA ZBIGNIEWA POTOCKIEGO
DZIŚ O 24.00 - POLSKA ZAMYKA SIĘ GRANICE ZAMKNIETE DLA NIE ZASZCZEPIONYCH OBCOKRAJOWCÓW
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
MACIEJ MACIAK - NOWA SIŁA POLITYCZNA "RUCH MACIAKA" - SZCZEGÓŁY PROJEKTU
GRANICA POL-DE - CZY DO PRZEKROCZENIA POTRZEBNE JEST ŚWIADECTWO ZASZCZEPIENIA
Gdy książę Filip umrze, rozpocznie się operacja „Forth Bridge” ☀Autor Gabi☀
CZERWONE

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

NASA – ZAPREZENTOWAŁO NOWEGO ROBOTA TO ŁOWCA – OBCYCH – KOSMITÓW

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

ROBOTY

NASA testuje na Antarktydzie okręt podwodny do polowania na kosmitów

Agencja nie próżnuje w kwestiach przygotowań do eksploracji najbardziej fascynujących światów, o jakich dowiedzieliśmy się dzięki sondom kosmicznym. Naukowcy testują właśnie dziwny pojazd w ekstremalnym środowisku.

Ten ciekawy robot nazywa się BRUIE i swoim wyglądem na myśl przywodzi elektryczne deskorolki. I na tym z nimi kończy się porównanie. Pojazd ten będzie miał o wiele ambitniejsze zadania do wykonania. NASA chce go wysłać na Europę lub Enceladusa, czyli lodowe światy Jowisza i Saturna. Tam ich rolą będzie eksploracja oceanów w poszukiwaniu śladów życia.

Na razie robot testowany jest w zimnych i niebezpiecznych wodach Antarktyki. Naukowcy chcą w ten sposób sprawdzić, czy tak ekstremalne okoliczności przyrody można badać dzięki opracowanej przez nich technologii. Okazuje się, że tak. Robot poradził sobie nie tylko z poruszaniem się pod wodą, ale również bez problemu może pokonać skute lodem obszary Antarktydy.

Jego niebezpieczna misja na księżyce gazowych gigantów będzie prawdziwym wyzwaniem dla inżynierów. Jeśli dokładnie nie przemyślą każdego aspektu misji i o czymś zapomną to misja może zakończyć się jeszcze zanim się na dobre rozpocznie i nie dowiemy się, czy pod skutą lodem powierzchnią Europy i Enceladusa nie ukrywają się tam jakieś formy życia.

Naukowcy informują, że robot BRUIE będzie wyposażony w radioizotopowy generator termoelektryczny, który zapewni mu zarówno ogrzanie elektroniki, jak i energię na wykonanie swojej trwającej kilka tygodni misji. Oczywiście, robot zostanie wsparty również specjalną sondą tunelową. Ocean płynnej wody znajduje się pod skorupą lodową, która w wielu miejscach ma grubość nawet 30 kilometrów.

Naukowcy chcą najpierw dowiedzieć się, czy są miejsca, gdzie skorupa ma zaledwie kilka kilometrów. Gdyby udało się znaleźć jakie punkty, to misja przebiegłaby znacznie prościej. Niemniej, zespoły badawcze i tak sugerują użycie drastycznych środków, w postaci broni jądrowej. Jednym z nich są badacze z NASA Glenn Research COMPASS. Przygotowali oni projekt tunelowej sondy drążącej, która będzie napędzana energią jądrową.

NASA myśli o użyciu broni jądrowej w misji badań lodowej Europy, księżyca Jowisza. Fot. University of Illinois/NASA.

Dzięki materiałom rozszczepialnym, nie tylko urządzenie będzie posiadało potężne i stabilne źródło zasilania, ale przede wszystkim będzie mogło generować ciepło, z pomocą którego będzie można wwiercić się w lodową skorupę, roztopić ją i ostatecznie dostać do podpowierzchniowego oceanu. Tam sonda zmieni się w okręt podwodny, a grupa badawcza z NASA w ten sposób będzie mogła zacząć eksplorować ocean i prowadzić potrzebne eksperymenty prowadzące do wykrycia śladów biologicznego życia.

Źródło: GeekWeek.pl/NASA / Fot. NASA

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: