DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

Tesco musi wypłacić Polakowi 25 tys. euro odszkodowania

Były pracownik Tesco, który zgodził się na odprawę, bo był nieświadomy, że ma możliwość kontynuowania nocnych zmian w sklepie, otrzymał odszkodowanie w wysokości 25 tys. euro – zadecydował irlandzki sąd.

Tomasz Gil pracował na nocne zmiany w sklepie Tesco w Carlow, kiedy pod koniec 2014 r. – wraz z ponad 30 kolegami – został poinformowany, że detalista rezygnuje z zatrudniania pracowników w nocy.

Tesco musi wypłacić Polakowi 25 tys. euro odszkodowaniaTomasz Gil pracował na nocne zmiany w sklepie Tesco w Carlow. (Fot. Breakingnews.ie/screenshot)

W związku z tym Polakowi zaproponowano cztery opcje: mógł zacząć pracę na dzienne zmiany, dobrowolnie zwolnić się i otrzymać odprawę, przejść czterotygodniowy okres próbny w innym dziale lub na jakiś czas przerwać pracę w Tesco.

Problem w tym, że Gil nie wiedział, że część pracowników jednak utrzyma dotychczasowe posady. Mężczyzna przyznał w sądzie, że gdyby zdawał sobie sprawę, iż jest szansa na kontynuowanie dotychczasowej pracy, nigdy nie wybrałby odprawy z tytułu zwolnienia – informuje Breakingnews.ie.

Podkreślił, że posiadanie stałego zatrudnienia było dla niego dużo bardziej atrakcyjne niż jednorazowa wypłata w wysokości 25 tys. euro. Dodał, że jego żona i córka mieszkają w Polsce i wysyła im pieniądze na utrzymanie. Poza tym, rok zajęło mu znalezienie nowej pracy w piekarni, w której zarabiał mniej niż w Tesco.

John Nolan, kierownik sklepu w Tesco Carlow, przekonywał w sądzie, że Gil był świadomy wszystkich swoich praw i był zainteresowany jedynie przyjęciem odprawy w wysokości 25 tys. euro.

Inaczej sprawę przedstawił adwokat Polaka. Jego zdaniem, podczas rozmowy Gila z kierownictwem nie było przedstawiciela związku zawodowego. Nie było też żadnego tłumacza ani prawnika, który pomógłby mężczyźnie ​​lepiej zrozumieć sytuację.

Adwokat dodał, że jego klient dowiedział się, że 15 z 32 pracowników nocnych pozostaje w pracy dopiero po tym, jak zaakceptował opcję dobrowolnego odejścia z pracy.

Sędzia O’Connor przyznał w ubiegłym tygodniu, że polski pracownik nie został poinformowany przez kierownictwo o piątej opcji – czyli o możliwości kontynuowania pracy na nocnych zmianach. Orzekł, że Polak może zachować wypłatę z tytułu zwolnienia i przyznał mu 25 tys. euro odszkodowania.

zrodlo:londynek.net

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: