NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1169 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Największa Norymberga wszechczasów jest w drodze (uwaga: przetłumaczone z języka niemieckiego)  ☀Autor Gabi☀
Izrael znalazł nowy kij na niezaszczepionych. „Drakońska ustawa, która łamie etykę lekarską i prawa pacjenta”☀Autor Gabi☀
Odważny! Były fan szczepień koronowych przyznaje: „Mam szkody spowodowane szczepieniami”  ☀Autor Gabi☀
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
Brzeg: Zmarła 49-letnia nauczycielka..☀Autor Gabi☀
MATERIAŁ NADESŁANY - ZBRODNICZY PLAN PRZECIW LUDZKOŚCI
Reptilianie – czyli ludzie JASZCZURY. Czy naprawdę rządzą światem?
Wybuch w centrum testowania na Covid-19! „Musiał zostać podłożony ładunek” [VIDEO] ☀Autor Gabi☀
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Sankcje lub pieniądze: Europa decyduje, co zrobić z Polską. Rosyjski komentarz.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Hosef Eskimos

Niech żyje w nas pamięć o naszych wielkich przodkach. Chwała Lechitom.  Śmierć naszym wrogom. Cedynia 972 rok. Niemcy dostali łomot.

19 listopada Sąd UE ogłosi decyzję dotyczącą legalności nowego sposobu utworzenia polskiego Sądu Najwyższego. Unia Europejska kwestionuje niezależność polskiego sądownictwa, a także podejrzewa Warszawę o odejście od zasady podziału władzy. A to staje się problemem dla nowej Komisji Europejskiej. Polska może spotkać się z wewnętrznymi sankcjami UE, a dzieje się tak w czasie, gdy Warszawa walczy o odcięcie środków z Brukseli.

Europejski Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu, najwyższy sąd w UE, od którego decyzji nie można się odwołać, musi 19 listopada podjąć decyzję w sprawie legalności nowego sposobu utworzenia izby dyscyplinarnej Sądu Najwyższego (VS) w Polsce. Spory sądowe trwają ponad rok.

Zadaniem izby, której zasada formowania zmieniła Warszawa w 2017 r., Jest prowadzenie postępowań dyscyplinarnych dotyczących sądownictwa. Jednocześnie skład izby delegowany jest przez członków krajowej rady prawnej, w której zasiadają członkowie parlamentu.

Komisja Europejska zwróciła się do sądu UE o ocenę legalności polskiej reformy sądownictwa we wrześniu ubiegłego roku.

Komisja Europejska uważa, że ​​zmiany w prawie uzależniają sądownictwo od władzy wykonawczej. W szczególności, ze względu na wzmocnienie zasady nieusuwalności sędziów, ponieważ osiągnęli oni limit wieku do sprawowania urzędu, mogą zwrócić się do prezydenta o przedłużenie kadencji.

Możliwe, że wyrok sądu nie będzie sprzyjał Warszawie, chociaż polski premier Mateusz Morawecki widzi sytuację na swój własny sposób. „Mam nadzieję, że wyrok trybunału będzie zgodny z przepisami UE, które mówią, że związek musi szanować różne systemy prawne” – powiedział premier w wywiadzie dla polskich mediów.

Pomimo reform

Reforma sądownictwa jest główną przeszkodą w stosunkach UE-Polska. Spory toczą się od 2016 r., Kiedy weszły w życie pierwsze poprawki. Głównymi inicjatorami poprawek są rządząca partia konserwatywna Prawo i Sprawiedliwość pod przewodnictwem Jaroslava Kaczyńskiego . Władze polskie odrzucają wszystkie oskarżenia Unii Europejskiej, nazywając zmiany w systemie sądownictwa sprawą wewnętrzną kraju.

Jednak Warszawa spotkała się już z opozycją Brukseli. W grudniu 2017 r.Unia Europejska rozpoczęła procedurę stosowania siódmego artykułu traktatu lizbońskiego o UE. Obejmuje nałożenie sankcji wewnętrznych na kraj „poważnie naruszający wartości europejskie”, a także może pozbawić kraj prawa głosu w Radzie Europy .

Do tej pory nie wprowadzono środków ograniczających, ale Polska straciła już członkostwo w Europejskiej Sieci Rad Sądowych z powodu niedopasowania systemu kraju do głównych kryteriów organizacji – niezależności od władzy ustawodawczej i wykonawczej. Aby nałożyć sankcje, inicjatywę Komisji Europejskiej powinno wspierać 22 z 27 państw członkowskich UE. A decyzja Trybunału Europejskiego może być poważnym tego powodem.

Ponadto Trybunał Europejski wezwał Polskę do zawieszenia reformy sądownictwa. W odpowiedzi Warszawa obiecała uważnie przeanalizować rezolucję, a także odnotowała poparcie inicjatyw Polaków.

„Polski rząd traktuje stosunki z Brukselą w paradygmacie metropolii i kolonii, dlatego postrzega próby interwencji jako atak na niepodległość, a cały proces postępowania jako test warunków skrajnych dla suwerenności. Ponadto uważa, że ​​wynik ostatnich wyborów jest aprobatą społeczeństwa dla jego przebiegu, w tym poprzez stosunki z Brukselą ”- powiedział Gazeta.ru polski politolog Jacob Koreyba.

Konflikt z Unią Europejską jest korzystny właśnie dla Warszawy, zauważył wcześniej Kirill Koktysh, profesor wydziału historii politycznej MGIMO w rozmowie z Gazetą.Ru .

„Czy Polska celowo kłóciła się z Unią Europejską w tak elegancki sposób, aby„ zeskoczyć ”ze wszystkich zobowiązań, które powinna wypełnić przed Brukselą. Okazuje się więc, że jest to wspaniały powód, aby nic nie robić ”

– powiedział ekspert.

Jesteś moją złotówką

Konflikt o reformę sądownictwa nie jest jedynym konfliktem między Polską a UE. Warszawa również systematycznie odmawia przejścia na wspólną europejską walutę – euro. Jak zauważył Kaczyński, złoty chroni polską gospodarkę przed wpływami bardziej rozwiniętych krajów europejskich.

„Wszystkie siły polityczne, w tym nasza, zagwarantowały, że euro nie zostanie wprowadzone w Polsce, dopóki Polska nie osiągnie poziomu gospodarczego krajów położonych na zachód od naszych granic” – podkreślił szef Partii Prawa i Sprawiedliwości.

Nawiasem mówiąc, to partia Kaczyńskich jest odpowiedzialna za częściowe odwrócenie Polski od Europy.

„Prawo i sprawiedliwość” jest zwykle określane jako eurosceptycy, ponieważ często krytykuje przywództwo Unii Europejskiej. Jednak, jak pokazały wybory do Parlamentu Europejskiego w 2019 r. , Partia nie chce jednoczyć się z innymi, którzy nie zgadzają się z polityką Brukseli. „Prawo i sprawiedliwość” zyskało 42,4% podczas czerwcowych wyborów europejskich, ale odmówiło współpracy z innymi eurosceptykami w Parlamencie Europejskim (PE).

Głównym powodem sprzeczności między parlamentarzystami była Rosja. Większość prawicowych partii nacjonalistycznych opowiada się za dialogiem z Moskwą, ale Prawo i Sprawiedliwość są przeciwne takim interakcjom. Dlatego partia Kaczyński zdystansowała się od jakichkolwiek sojuszy, zajmując odrębne stanowisko w PE.

Wyrażenie „izolowane stanowisko” może w pełni scharakteryzować pobyt Polski w Unii Europejskiej, który zdaniem szefa Rady Europejskiej , byłego premiera Polski Donalda Tuska, mógłby równie dobrze opuścić. „Obawiam się, że pragnienie Europy utrzymania Polski za wszelką cenę może być mniejsze niż w przypadku Wielkiej Brytanii. Zatem moim zdaniem sytuacja jest bardzo, bardzo poważna – dodał Tusk.

Wkrótce problemy w relacjach między Warszawą a Brukselą przestaną być bólem głowy Tuska. Najgorszy wróg obecnych polskich władz wkrótce opuszcza przywództwo w UE. Tusk też jednak nie wróci – chce się skoncentrować na pracy w Parlamencie Europejskim.

Napięty dialog z Polską będzie teraz sprawdzianem dla nowej Komisji Europejskiej, kierowanej przez Ursulę von der Leyen i Radę Europejską Charles Michel . Co więcej, ten drugi ma większe szanse powodzenia w tej sprawie – w przeciwieństwie do Tuska nie ma „bagażu osobistego” w relacjach z Kaczyńskim.

Polski politolog Koreyba zwraca uwagę na fakt, że podczas licytacji budżetu UE następuje nowa runda konfrontacji, która przewiduje zmniejszenie subwencji, co wpłynie również na Polskę.

„Stanowisko Warszawy można uznać za element stanowiska negocjacyjnego, z którym będzie można się zgodzić w zamian za pewne przywileje”

– mówi ekspert „Gazeta.ru”.

Zauważa, że ​​ta strategia działa, i podaje jako przykład, że posłowie „Prawa i Sprawiedliwości” popierają nowy skład Komisji Europejskiej. Stało się tak, gdy Bruksela odrzuciła sprzeciw byłego ministra spraw zagranicznych Niderlandów Fransa Timmermansa, który twierdził, że jest szefem Komisji Europejskiej.

Jak dotąd Bruksela nie podejmie żadnych ostrych działań przeciwko Warszawie, ale jej pozycja może się zmienić – zwłaszcza po dojściu do władzy nowego składu Komisji Europejskiej.

Jako skuteczna dźwignia wpływu na Polskę Unia Europejska może po prostu ograniczyć finansowanie swoich programów, aby spotkać Warszawę.

W tym celu UE ma w ręku wszystkie niezbędne instrumenty finansowe. Wiadomo, że Warszawa otrzymała największą pomoc finansową z Brukseli – około 115 miliardów dolarów – i zależy od dotacji unijnych. Co roku polskie państwo otrzymuje dodatkowe 11 miliardów euro pomocy finansowej z Brukseli.

Ale tutaj prawdopodobnie nowi przywódcy UE powinni posłuchać rady Tuska, ponieważ taka presja może sprowokować polskie władze do zorganizowania wyjścia ze związku. Jednak polscy przywódcy w przeddzień wyborów prezydenckich w 2020 r. Prawdopodobnie będą próbować tego nie robić. Sytuacja może się obrócić przeciwko sobie.

 

Newspaper.Ru

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: