DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

Niemcy: Coraz więcej rodziców chce mieć córeczkę Gretę

Greta Thunberg inspiruje nie tylko młodzież na całym świecie. Jest wzorem także dla wielu przyszłych rodziców. Coraz więcej par chce dać córeczce na imię Greta. Powstało też nowe słowo: ‚greteln’.

W swoim młodym życiu szesnastoletnia Szwedka dużo już osiągnęła. Uznanie przynosi jej zaangażowanie na rzecz ochrony klimatu. Dla wielu jest bohaterką – a dla przyszłych rodziców najwyraźniej także inspiracją.

Niemcy: Coraz więcej rodziców chce mieć córeczkę GretęGreta Thunberg została twarzą nowego pokolenia, które zamierza naprawić błędy poprzednich generacji. (Fot. Getty Images

Według sondażu przeprowadzonego wśród ciężarnych na zlecenie Deutsche Welle przez portal Babelli.de, niebawem pojawi się w Niemczech znacznie więcej Gret niż dotąd. Dwa proc. ankietowanych podało, że chce dać na imię córeczce Greta. Dla co piątych przyszłych rodziców w tej grupie Szwedka jest wzorem i dlatego taki a nie inny wybór imienia.

Knut Bielefeld, operator portalu „ulubione imiona” („beliebte-vornamen.de”) wskazał, że rodzice decydują się na imię dla dziecka już w początkach ciąży. Roztrzygającą rolę odgrywa brzmienie imienia, w grę nie wchodzą natomiast imiona, które noszą dzieci w kręgu rodziny lub przyjaciół, albo budzą złe skojarzenia. Zdaniem Bielefelda, Greta pojawi się częściej zwłaszcza jako drugie imię. Rodzice uważają je często jako swego rodzaju deklarację.

W Niemczech pojawiło się również nowe słowo: „greteln”. Zaczęło być stosowane na określenie angażowania się na rzecz ochrony klimatu i środowiska.

zrodlo:londynek.net

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: