NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1158 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
PIOTR RYBAK OCENIA SZANSE KANDYDATÓW NA POLITYKÓW
MINISTERSTWO SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI - Z DNIA 18.02.2021 -DECYZJA W SPRAWIE JANA ZBIGNIEWA POTOCKIEGO
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
DZIŚ O 24.00 - POLSKA ZAMYKA SIĘ GRANICE ZAMKNIETE DLA NIE ZASZCZEPIONYCH OBCOKRAJOWCÓW
MACIEJ MACIAK - NOWA SIŁA POLITYCZNA "RUCH MACIAKA" - SZCZEGÓŁY PROJEKTU
GRANICA POL-DE - CZY DO PRZEKROCZENIA POTRZEBNE JEST ŚWIADECTWO ZASZCZEPIENIA
CZERWONE

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

USA – BUNT ŻOŁNIERZY WYWIADU WOJSKOWEGO

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Protest żołnierzy amerykańskiego wywiadu. Nowa aplikacja demaskuje ich tożsamość?

5423467984_7a7de9ef04_b (1)
Fot. Expert Infantry/flickr

Dowódca 504th Military Intelligence Brigade płk Deitra Trotter zleciła swoim podwładnym pobranie, a następnie zainstalowanie na osobistych smartfonach nowej aplikacji, opracowanej specjalnie na potrzeby jednostki.
Aplikacja od razu wzbudziła obawy żołnierzy dotyczące bezpieczeństwa danych. Wojskowi zauważyli, że może ona gromadzić znaczne ilości danych osobowych, a jej dostawca znajduje się za granicą, co dodatkowo budzi zastrzeżenia.

Sytuacja wywołała powszechne obawy o bezpieczeństwo państwa. Taka podatność może bezpośrednio narazić na zagrożenie żołnierzy, ale również zakłócić prowadzenie misji na całym świecie. „Wykonujemy ściśle tajne zadania” – zaznaczył przedstawiciel wywiadu, które pragnie pozostać anonimowym. – „Jeśli nasze dane osobowe są przekazywane zewnętrznemu państwu, to mogą o nas uzyskać wszystkie informacje”.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że jednostka specjalizuje się w przechwytywaniu komunikacji nieprzyjaciela w celu dostarczenia dowództwu jak największej ilości wiarygodnych informacji na temat wroga, w tym lokalizacji jego oddziałów czy posiadanej broni.

Żołnierze są sfrustrowani decyzją o wdrożeniu nowej aplikacji – wskazuje The Washington Post. Ich zdaniem może ona pobierać dane o lokalizacji, zdjęcia, kontakty, a nawet dokumenty znajdujące się na karcie pamięci, co jest sprzeczne z ogólna zasadą wywiadu „podjęcia ekstremalnych środków ostrożności”.

Jak informuje personel jednostki, dowództwo sprawdzało wszystkie telefony podwładnych, aby upewnić się, że na każdym została zainstalowana nowa aplikacja. „W tym przypadku nie bierze się pod uwagę bezpieczeństwa operacyjnego” – podkreślił jeden z żołnierzy, cytowany przez The Washington Post.

David Forscey, dyrektor Aspen Institute Cybersecurity Group (AICG), zaznaczył, że posiadając informacje na temat konkretnych osób, rządy wrogich państw mogą je skutecznie szantażować i zmuszać do współpracy. Ekspert zauważył, że taka sytuacja nie musi mieć miejsca od razu, ale może wydarzyć się w przyszłości, gdy nadarzy się okazja, z pewnością będzie miała miejsce.

Dyrektor AICG podkreślił również, że władze państwowe oraz samo dowództwo powinno „zrównoważyć ryzyko” związane z wdrożeniem aplikacji z potencjalnymi korzyściami, jakie ze sobą niesie. W tym przypadku tego nie zrobiono.

Twórca aplikacji, Straxis LLC, ma siedzibę w Tulsa, jednak filia znajduje się w południowych Indiach. Rzecznik prasowy firmy stanowczo stwierdził, że dane użytkowników nie były przechowywane na zagranicznych serwerach, a osoby trzecie nie posiadały do nich dostępu.

Jak informuje The Washington Post, część żołnierzy zdecydowała się na usunięcie aplikacji jako wyraz sprzeciwu wobec decyzji dowództwa. W odpowiedzi protestujący personel został upomniany. Wystosowano również specjalne oświadczenie w tej sprawie, w którym stwierdzono – „Jesteśmy przekonani, że istnieją odpowiednie protokoły bezpieczeństwa w celu ochrony danych osobowych naszych żołnierzy”. Z kolei twórca aplikacji dodał, że firma opracowała również podobne aplikacje dla innych jednostek.

Stanowcza reakcja podwładnych ostatecznie zmusiła dowództwo do wycofania się z decyzji i tymczasowego odinstalowania aplikacji. W oficjalnym komunikacie zawarto stwierdzenie, że „żołnierze nie mają formalnego obowiązku pobrania aplikacji” – informuje The Washington Post.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: