NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1169 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Decyzja zapadła, będą masowe kontrole. Policja zainteresować się może także i tobą  ☀Autor Gabi☀
Odważny! Były fan szczepień koronowych przyznaje: „Mam szkody spowodowane szczepieniami”  ☀Autor Gabi☀
WARSZAWA - ULICZNA EGZEKUCJA AFERZYSTY !! SIERŻANT W.P Wacław Trzmielowski ZASTRZELIŁ ZŁODZIEJA Z KRĘGU "ELYT" R.P !!
Uwaga! Może już zostałeś zaszczepiony, a nie wiesz o tym? Mogą szczepić za pomocą testów PCR!  ☀Autor Gabi☀
FRANCJA I NIEMCY REZYGNUJĄ Z SZCZEPIONKI AstraZeneca - POLACY CHCĄ BYĆ SZCZEPIENI NIĄ NAWET WIELOKROTNIE - POLAK :-) WIE :-) CZEGO CHCE CO JEST DOBRE A CO NIE........
Największa Norymberga wszechczasów jest w drodze (uwaga: przetłumaczone z języka niemieckiego)  ☀Autor Gabi☀
NOWE PRAWO DLA PIS - POLAK JUZ NIE DOWIE SIĘ CO KNUJE PIS W UMOWACH Z OBCYMI PAŃSTWAMI - NAWET JAK PODPISZĄ ROZBIÓR !
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Saudi Aramco sprzedaje 1,5% udziałów

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

DUBAJ, Zjednoczone Emiraty Arabskie (AP) – państwowy gigant naftowy Arabii Saudyjskiej Aramco ogłosił w niedzielę, że sprzeda 1,5% udziałów w spółce, ponieważ chce pozyskać aż 25,6 miliarda dolarów ze sprzedaży.

Nowo opublikowane dane ujawniły również wycenę spółki, która mieści się w przedziale od 1,6 bln USD do 1,7 bln USD, a liczba ta była poniżej 2 bilionów dolarów, o które zabiegał książę koronny Mohammed bin Salman.

Mimo to 1,5% flotacji mogłoby wzrosnąć od 24 do 25,6 miliarda dolarów, aby wspomóc gospodarkę Arabii Saudyjskiej. Saudi Aramco ogłosiło, że będzie posiadało 200 miliardów akcji zwykłych, sprzedając 1,5%, czyli 3 miliardy akcji.

Aramco wyznaczyło przedział cen akcji od 30 do 32 rialów saudyjskich, czyli od 8 do 8,50 USD za akcję dla inwestorów.

Firma sprzedaje 0,5% inwestorom indywidualnym, w tym obywatelom Arabii Saudyjskiej, rezydentom Arabii Saudyjskiej i obywateli Zatoki Perskiej, oraz 1% inwestorom instytucjonalnym, do których mogą należeć główni nabywcy z Chin i Rosji.

Aramco ogłosi ostateczną cenę akcji, kiedy zakończy się okres budowania księgi 5 grudnia. Oczekuje się, że handel na lokalnej giełdzie Tadawul w Rijadzie nastąpi w połowie grudnia.

Oczekiwana sprzedaż taśmy firmy generuje globalny szum, ponieważ może stać się największą na świecie pierwszą ofertą publiczną, przekraczając rekordowego Alibabę, którego oferta publiczna zebrała 21,8 miliarda USD w pierwszym dniu obrotu w 2014 roku.

Saudi Aramco jest króleskim producentem ropy i gazu, pompując ponad 10 milionów baryłek ropy dziennie, czyli około 10% światowego popytu. W ubiegłym roku koncern naftowy i gazowy zarobił 111 miliardów dolarów, więcej niż Apple, Royal Dutch Shell i Exxon Mobil łącznie.

Plan królestwa na sprzedaż części firmy jest częścią szerszego przeglądu gospodarczego mającego na celu zwiększenie nowych strumieni dochodów dla kraju zależnego od ropy, szczególnie gdy ceny ropy walczą o osiągnięcie przedziału cenowego od 75 do 80 USD za baryłkę, jak twierdzą analitycy zrównoważyć budżet Arabii Saudyjskiej. Ropa Brent kosztuje nieco ponad 63 USD za baryłkę.

Książę Mohammed powiedział, że wpisanie Aramco jest jednym ze sposobów królestwa na pozyskanie kapitału dla suwerennego funduszu majątkowego kraju, który następnie wykorzystałby te dochody na rozwój nowych miast i lukratywnych projektów w Arabii Saudyjskiej.

Pomimo rentowności Aramco kontrola państwa nad spółką niesie ze sobą szereg zagrożeń dla inwestorów.

We wrześniu dwa kluczowe miejsca przetwarzania Aramco były atakowane rakietami i pociskami, atakiem, którego domagali się wspierani przez Iran rebelianci Houthi w sąsiednim Jemenie, ale którego Arabia Saudyjska obwiniła swojego regionalnego wroga Iran. Rząd określa również poziomy produkcji ropy, co ma bezpośredni wpływ na produkcję Aramco.

___

Powiązana pisarka prasowa Aya Batrawy z Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przyczyniła się do powstania tego raportu.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: