NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
KOMENDA GŁÓWNA POLICJI INFORMACJA - 05.02.2021 - W SPRAWIE ZBIGNIEWA JANA POTOCKIEGO
Za granicą ustawiają się w kolejkach za jednym polskim produktem. Cała branża może liczyć zyski ☀Autor Gabi☀
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
"DGP": Rząd próbuje stłumić lekarski bunt  ☀Autor Gabi☀
Izrael znalazł nowy kij na niezaszczepionych. „Drakońska ustawa, która łamie etykę lekarską i prawa pacjenta”☀Autor Gabi☀
Reptilianie – czyli ludzie JASZCZURY. Czy naprawdę rządzą światem?
Dla wszystkich zaszczepionych szczepionką Pfizer/BioNtech
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Pomocnik opowiada o działaniach wiążących Trumpa z opóźnieniem w funduszach Ukrainy

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

WASHINGTON (AP) – Gordon Sondland, wysłannik prezydenta Donalda Trumpa przy Unii Europejskiej, miał wiadomość, kiedy spotkał się z najwyższym ukraińskim urzędnikiem.

Sondland powiedział, że istotna pomoc wojskowa USA dla Ukrainy może zostać uwolniona, jeśli najwyższy prokurator tego kraju „pójdzie na mikrofon i ogłosi, że wszczyna dochodzenie w sprawie Burisma”, powiedział amerykański urzędnik ustawodawcy. Burisma to firma gazowa na Ukrainie, w której zasiadał syn Demokraty Joe Biden, Hunter.

Sondland przekazał chwilę później wymianę Timowi Morrisonowi, a następnie doradcy Rady Bezpieczeństwa Narodowego. W swoim prywatnym zeznaniu dla śledczych ds. Impeachmentu opublikowanym w sobotę Morrison opowiedział, że Sondland powiedział mu również, że omawia sprawy Ukrainy bezpośrednio z Trumpem.

Świadectwo Morrisona wiąże Trumpa bliżej z głównym zarzutem demokratów ścigających impeachment: że Trump wstrzymał amerykańską pomoc wojskową dla Ukrainy w zamian za dochodzenie w sprawie Demokratów i rodziny Biden. Świadectwo Morrisona jest również w dużej mierze sprzeczne z tym, co Sondland powiedział śledczym podczas kongresu podczas jego zeznań przy zamkniętych drzwiach, które ambasador później zmienił.

Zarówno Morrison, jak i Sondland mają publicznie zeznawać w przyszłym tygodniu w ramach historycznego postępowania w sprawie impeachmentu na wysokim szczeblu przed 45. prezydentem kraju. Demokraci twierdzą, że Trump nadużył swojego urzędu dla osobistych korzyści politycznych, podczas gdy prezydent i jego sojusznicy twierdzą, że proces ten jest motywowany politycznie i że jak dotąd w zeznaniu nic nie stoi na przeszkodzie, by zostać oskarżonym.

Transkrypcje z zamkniętych zeznań Morrison, długoletniego jastrzębia obrony republikańskiej w Waszyngtonie, oraz Jennifer Williams, specjalny doradca wiceprezydenta Mike’a Pence’a na temat Rosji i Europy, zostały wydane w sobotę, gdy śledczy przyspieszyli i pogłębili sondę. Stanowili kolejne okno do alarmu w rządzie w związku z naciskiem na Ukrainę.

Natychmiast po wymianie z Sondlandem podczas międzynarodowego spotkania w Warszawie Morrison zadzwonił do swojego szefa, Johna Boltona, a następnie doradcy ds. Bezpieczeństwa narodowego Trumpa.

„Nie wchodź w to – powiedział mu Bolton – poinformuj prawników”.

Dla Morrisona Burisma była najważniejszym „wiadrem” śledztw – demokratów i rodziny Joe Bidena – od których chciał „trzymać się z daleka”. Nie mieli nic wspólnego z „właściwym procesem politycznym, jakim byłem zaangażowany w sprawę Ukrainy ”- zeznał.

Morrison powiedział, że Sondland i Trump rozmawiali około pięć razy między 15 lipca a 11 września – w tygodniach, w których 391 milionów dolarów amerykańskiej pomocy zostało wstrzymane przed Ukrainą przed zwolnieniem.

Podczas gdy niektórzy, w tym sam Trump, zaczęli kwestionować wiedzę Sondland na temat wydarzeń, Morrison powiedział śledczym Houseowi ambasadorowi „związany ze mną, że działał – rozmawiał o tych sprawach z Prezydentem”.

Naciskany przez rep. Adama Schiffa, demokratycznego przewodniczącego Komisji Wywiadu prowadzącego sondę, czy Sondland rzeczywiście rozmawiał z prezydentem, Morrison powiedział, że weryfikował to za każdym razem.

Jak dotąd pensy były bardziej niewidzialną postacią w śledztwie w sprawie impeachmentu, ale zeznania Williamsa wzbudziły nowe pytania na temat tego, co Pence wiedział o działaniach Trumpa wobec Ukrainy.

Pence był także na spotkaniu w Warszawie. Dla nowego rządu Ukrainy, znajdującego się między sojusznikami NATO i Rosją, zatwierdzony już przez Kongres program pomocy w zakresie bezpieczeństwa był ratunkiem dla Zachodu.

Williams był jednym z pracowników Pokoju Sytuacyjnego w Białym Domu, który słuchał i robił notatki podczas wezwania Trumpa 25 lipca, kiedy poprosił prezydenta Ukrainy Wołodymyra Żeleńskiego o „przysługę”. Skarga demaskatora na to wezwanie pomogła wszcząć śledztwo w sprawie impeachmentu.

Williams zeznał, że dyskusja Trumpa na temat zwołania konkretnych śledztw uznała ją za „niezwykłą i nieodpowiednią” i wydawała się wskazywać na „inne motywacje” do wstrzymania pomocy wojskowej.

Po rozmowie Williams powiedziała śledczym, że zapisała szorstki zapis Białego Domu w dzienniku informacyjnym wiceprezydenta.

„Po prostu nie wiem, czy on to przeczytał”, powiedziała.

Williams potwierdził zeznania poprzedniego świadka, ppłk. Aleksandra Vindmana, doradcy z NSC, który powiedział, że Biały Dom usunął słowo „Burisma” z transkrypcji. W dodatku do zeznań powiedziała, że Zelenskiy wspomniał w rozmowie o słowie „Burisma”.

Vindman i Williams wspólnie zeznają podczas publicznego przesłuchania w sprawie impeachmentu we wtorek rano.

Decyzja Białego Domu o umieszczeniu transkrypcji wezwania z 25 lipca na wysoce sklasyfikowanym serwerze wzbudziła duże zainteresowanie całej sondy. Ale Morrison powiedział, że ten niezwykły ruch był niezamierzony.

Morrison powiedział, że był zaniepokojony, gdyby połączenie zostało odebrane, byłoby to politycznie szkodliwe. Rozmawiał z prawnikiem Białego Domu Johnem Eisenbergiem i zgodzili się, że dostęp powinien być ograniczony, zeznał.

Ale Morrison powiedział, że Eisenberg powiedział mu później, że nie zamierza umieszczać podsumowania połączeń na wysoce sklasyfikowanym serwerze. Powiedział, że personel Eisenberga najwyraźniej przez pomyłkę to tam umieścił.

Gdy transkrypty zostały wydane, śledczy ds. Impeachmentu zakończyli rzadką sobotnią sesję przeprowadzając wywiad z Markiem Sandy, mało znanym urzędnikiem ds. Kariery w Biurze Zarządzania i Budżetu, który był zaangażowany w kluczowe spotkania dotyczące pakietu pomocowego.

Imię Sandy ledwo pojawiło się w poprzednim zeznaniu. Ale stało się to w jednym konkretnym dniu: 25 lipca, w dniu wezwania Trumpa z Zeleńskim. Tego dnia dokument prawny z podpisem Sandy’ego nakazał zamrożenie funduszy bezpieczeństwa na Ukrainę, według zeznań.

W całej relacji Morrisona w dużej mierze potwierdził zeznania obecnych i byłych urzędników na temat tego, co zostało opisane jako tajna dyplomacja prowadzona przez osobistego prawnika Trumpa, Rudy’ego Giulianiego, często sprzecznego z interesami bezpieczeństwa narodowego USA.

Kilka dni po spotkaniu w Warszawie Sondland rozmawiał przez telefon z Morrisonem 7 września, że właśnie odebrał rozmowę z prezydentem.

Morrison powiedział, że Sondland powiedział, że Trump zapewnił go, że nie ma żadnych przywiązań do pomocy wojskowej dla Ukrainy.

„Prezydent powiedział mu, że nie ma quid pro quo, ale prezydent Zelenskiy musi ogłosić otwarcie dochodzeń i powinien to zrobić” – zeznał Morrison.

Morrison miał coś, co nazwał „tonącym uczuciem”, że pomoc może ostatecznie nie zostać zwolniona. Mniej więcej w tym czasie trzy komitety kongresowe oświadczyły, że prowadzą dochodzenie w sprawie starań Trumpa i Giulianiego o zbadanie Bidens.

Na spotkaniu z 11 września w Białym Domu Pence i senator GOP Rob Portman z Ohio „przekonali prezydenta, że pomoc powinna zostać wypłacona natychmiast”, powiedział Morrison, który powiedział, że został poinformowany o spotkaniu, ale nie uczestniczył w nim. „Prezydentowi przekazano sprawę, że jest to właściwe i rozważne posunięcie”.

___

Współautorzy prasowi Matthew Daly i Cal Woodward w Waszyngtonie i Kathleen Ronayne w Long Beach w Kalifornii przyczynili się do tego raportu.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: