NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1166 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Decyzja zapadła, będą masowe kontrole. Policja zainteresować się może także i tobą  ☀Autor Gabi☀
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
Posłuchaj tego doktora i byłego profesora szkoły medycznej o spisku kryminalnym i eksperymentalnych szczepionkach ☀Autor Gabi☀
NOWE PRAWO DLA PIS - POLAK JUZ NIE DOWIE SIĘ CO KNUJE PIS W UMOWACH Z OBCYMI PAŃSTWAMI - NAWET JAK PODPISZĄ ROZBIÓR !
"Nie daj się dźgnąć szczepionką COVID-19!!!!!, dopóki tego nie przeczytasz!!!!!!
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
Stanisław Michalkiewicz zamknięty! „W ten oto sposób zostałem osobą podejrzaną”☀Autor Gabi☀
POLSKA - wykupują całe bloki mieszkalne tysiące mieszkań - KTO REALIZUJE TEN SKUP ?
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Muzułmańscy wyborcy zaatakowali w wyborach prezydenckich na Sri Lance

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Lala Koniecpolska

Hrabina w Arystokracja

COLOMBO, Sri Lanka (AP) – Ankiety zostały zamknięte w sobotni wieczór po dniu głosowania na następnego prezydenta Sri Lanki, wybory nękane przez strzały wystrzelone z konwoju muzułmanów zmierzających do oddania głosów w czymś, co niektórzy nazywali skoordynowanym wysiłkiem pozbawiania mniejszości Grupa.

Manjula Gajanayake, rzecznik Centrum Monitorowania Przemocy Wyborów, nie stwierdził żadnych obrażeń podczas ataku konwoju. Centrum poinformowało, że w innych miejscach pojawiły się doniesienia o drobnych naruszeniach prawa wyborczego, takich jak zwolennicy wpływający na wyborców w pobliżu lokali wyborczych i rozpowszechniający fałszywe karty wyborcze z symbolami partii.

Po zamknięciu sondaży przewodniczący Komisji Wyborczej Mahinda Deshappriya powiedział „nie było żadnych poważnych przypadków przemocy”.

Kampania w wyborach prezydenckich na Sri Lance była zdominowana przez obawy o bezpieczeństwo narodowe, które zostały zepchnięte na pierwszy plan po śmiertelnie inspirowanych przez państwo islamskie zamachach samobójczych w niedzielę wielkanocną, w których zginęło 269 osób. Jednocześnie zarówno Tamilowie, jak i muzułmanie obawiają się powrotu do władzy lidera Gotabayi Rajapaksy, byłego twardego przedstawiciela obrony pod jego bratem, byłego prezydenta Mahinda Rajapaksa.

Bracia Rajapaksa są czczeni przez syngaleską większość buddyjską na Sri Lance za pokonanie rebeliantów Tygrysa Tamilskiego w 2009 r. I zakończenie długotrwałej wojny domowej w tym kraju. Ale z powodu ich ciężkich rąk podczas i po wojnie niektóre mniejszości obawiają się powrotu.

Oczekiwano, że Rajapaksa zatriumfuje nad kandydatem partii rządzącej, ministrem spraw mieszkaniowych Sajithem Premadasą. Ale gdy zbliżały się wybory, wyścig stał się bardzo blisko.

Prawie 16 milionów z 22 milionów osób było uprawnionych do głosowania i wyboru nowego prezydenta spośród rekordowych 35 kandydatów. Prezydent Maithripala Sirisena, wybrany w 2015 r., Nie szuka reelekcji. Wyniki spodziewane są już w niedzielę.

Deshappriya szacuje frekwencję na 80%.

Dziesięciolecie pokoju po prawie 30 latach wojny domowej zostało rozbite na początku tego roku, kiedy wychowankowie z rodzin domagających się lojalności wobec grupy państwa islamskiego zdetonowali bomby samobójcze w trzech kościołach i trzech hotelach 21 kwietnia. Gotabaya Rajapaksa (71 lat) uznał się za jedynego kandydata zdolny do ochrony Sri Lanki przed takimi atakami.

Podczas wojny jest oskarżany o prześladowanie krytyków i nadzorowanie tak zwanych „białych oddziałów van”, które zabrały dziennikarzy, aktywistów i tamilskich cywilów podejrzanych o powiązania z Tamilskimi Tygrysami. Niektóre były torturowane i zwolnione, inne po prostu zniknęły. Bracia Rajapaksa są również oskarżani o akceptowanie gwałtów i pozasądowych zabójstw oraz celowe atakowanie cywilów i szpitali podczas wojny.

Zaatakowani w sobotę muzułmanie byli częścią konwoju zorganizowanego przez zwolenników Premadasy i zabierał ich z powrotem do głosowania w północnej dzielnicy Mannar. Wielu muzułmanów uciekło z tego obszaru w 1982 roku, kiedy powstanie tamilskie zaczęło rosnąć, a innych eksmitowano z północy w 1990 roku.

Gajanayake powiedziała, że ​​Komisja Wyborcza zachęciła ich do zarejestrowania się jako wyborcy w Mannar, ale nie zorganizowała wystarczającego transportu, aby zabrać ich ze swoich domów w północno-zachodniej dzielnicy Puttalam.

Gdy mieli głosować, zostali zastrzeleni, obrzuceni kamieniami i zablokowani przez płonące opony na kilka godzin przed otwarciem sondaży.

„Podejmowane są wspólne wysiłki, aby trzymać muzułmanów z dala od urny” – powiedział The Associated Press Ratnajeevan Hoole, członek Komisji Wyborczej.

Nie wiadomo od razu, czy któryś z napastników został aresztowany.

Shreen Saroor, działacz pracujący z przesiedlonymi muzułmanami, powiedział, że atak sprawił, że byli bardziej zdeterminowani, aby głosować, i że do transportu do lokali wyborczych w Mannar używali transportu publicznego i prywatnych pojazdów.

„Bardzo się cieszę, że nikt nie został ranny, tylko opona autobusu. I ci wyborcy, którzy tam pojechali i głosowali bez przeszkód, ”powiedział Deshappriya, komisarz wyborczy.

Hoole powiedział, że wezwał do aresztowania byłego najwyższego dowódcy rebelianckiego Tamilu na wschodzie, teraz w sojuszu z Rajapaksą, za wypowiedzenie się przeciwko muzułmanom w okresie poprzedzającym wybory, ale jego prośba nie została uwzględniona.

Były dowódca rebeliantów, Vinayagamoorthy Muralitharan, oderwał się od Tamilskich Tygrysów w 2004 roku i współpracował z rządem, aby pokonać grupę rebeliantów. Jego rozłam pomógł rządowi zakończyć wojnę 26 lat.

Hoole powiedział, że w filmach opublikowanych w mediach społecznościowych Muralitharan – znany również jako Karuna Amman – mówił o potrzebie stłumienia głosowania muzułmanów w celu osłabienia rosnącego wpływu muzułmanów na politykę Sri Lanki.

W świątyni buddyjskiej służącej jako lokal wyborczy na przedmieściach Kolombo, silnie strzeżonych przez policję, Rajapaksa przybył do kibicujących i klaskających zwolenników, niektórzy obserwowali ich z balkonów i dachów.

Powiedział The Associated Press, że był „bardzo pewny” zwycięstwa.

Mieszkańcy Sri Lanki dostaną lepszą przyszłość pod moim przewodnictwem, pod moim przewodnictwem ”- powiedział.

Premadasa, syn byłego prezydenta, który został zamordowany w zamachu samobójczym w Tamilskim Tygrysie, zyskał poparcie w ostatnich tygodniach, obiecując rozszerzenie programów pomocy społecznej i sprowadzenie niezadowolonych partyjnych partnerów.

Ponieważ Rajapaksowie utrzymali nadzwyczajne przepisy po zakończeniu wojny, ograniczając swobody obywatelskie, Premadasa i jego zwolennicy ostrzegli, że Sri Lanki mogą utracić wolności, jeśli bracia powrócą do władzy, retoryka, która pomogła koalicji wrogów politycznych pod przewodnictwem Syrizyny pokonać Mahindę Rajapaksa w wyborach w 2015 r.

Wyborcy zaczęli wcześnie spływać do lokalu wyborczego strzeżonego przez uzbrojoną policję w Dehiwala, na przedmieściach stolicy Kolombo.

Sha Nawaz, 72-letni emerytowany pracownik państwowy, powiedział, że on i jego żona oddali głosy na Premadasę.

„Powodem jest to, że go lubimy, młodzi i potrzebujemy takiej osoby w naszym kraju” – powiedział Nawaz.

___

Shonal Ganguly, dziennikarz Associated Press, przyczynił się do powstania tego raportu.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: