NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1164 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
"Nie daj się dźgnąć szczepionką COVID-19!!!!!, dopóki tego nie przeczytasz!!!!!!
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
"Polska rżnie lasy. Puste place widać z kosmosu!!!!" ☀Autor Gabi☀
Posłuchaj tego doktora i byłego profesora szkoły medycznej o spisku kryminalnym i eksperymentalnych szczepionkach ☀Autor Gabi☀
To oni zniechęcają Polki i Polaków do szczepień! ☀Autor Gabi☀
SPORE ZMIANY!  RZĄD ZMIENIA KOLEJNOŚĆ SZCZEPIEŃ! ZASKAKUJĄCA DECYZJA ☀Autor Gabi☀
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Sprawa Piotra Moniuszki: związkowiec może zachować mieszkanie. Sprawa jego dyscyplinarki jest w sądzie

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Piotr Moniuszko, lider Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Poczty, 20 września tego roku dostał od pracodawcy, Poczty Polskiej S.A., dyscyplinarkę za wpis opublikowany na Facebooku. Jego sprawa jest o tyle absurdalna, że pisał w nim o możliwej upadłości firmy, czyli w zasadzie realizował związkowe obowiązki: ostrzegał pracowników i pracowniczki. Ostatnio sprawa związkowca zyskała nowy wymiar.

WZZPP nie jest zainteresowany konfrontacją z zarządem, chce spokojnie reprezentować pracowników i działać na ich korzyść. W sprawie Moniuszki i jego przywrócenia do pracy szefostwo jest jednak nieprzejednane. Zamiast dialogu ma miejsce rytualne wysyłanie sobie nawzajem pism. Nie ma żadnych rozmów, co do nich zarząd zaprezentował kompletny brak zainteresowania.

Sama sprawa zwolnienia Moniuszki została oddana do sądu. Pozew został złożony 15 października, teraz sam zainteresowany czeka na odpowiedź sądu i termin pierwszej rozprawy. Według wstępnych szacunków może to być marzec 2020 roku. Przewodniczący WZZPP reprezentuje się sam. – Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat sam występowałem w sądach pracy, jako pełnomocnik procesowy pokrzywdzonych pracowników. Taką możliwość daje ustawa o związkach zawodowych. Mam jakieś doświadczenie już w tym zakresie i sądzę, że powinienem sobie poradzić. Nie będę ukrywał, że pomoc fachowca, prawnika z pewnością by się przydała, ale niestety nie stać mnie na to. Jeśli by jakiś prawnik zechciał mi pomóc bezpłatnie, oczywiście taką propozycję przyjmę – powiedział Moniuszko w rozmowie z Portalem Strajk. Jak dodaje, nie chce obciążać związku pod względem finansowym swoją sprawą.

Kolejnym aspektem sprawy jest kwestia mieszkania. Niestety jest ono również uzależnione od pracodawcy, to od niego Piotr Moniuszko wynajmuje lokal.

– Ponad 6 lat temu, z uwagi na pewne zawirowania życiowe, wynająłem od Poczty Polskiej S.A. mieszkanie. Nie będę opowiadał w szczegółach, w jakim stanie ono było, a pozostawiało wiele do życzenia, ale nie mając żadnego innego wyjścia, podjąłem decyzję o jego wynajęciu. Jeszcze przed wypowiedzeniem umowy o pracę, 2 lipca, wygasła mi umowa najmu. Oczywiście otrzymałem propozycję przedłużenia umowy na kolejny okres, ale okazało się, że bodajże już po raz piąty ma być podniesiona stawka czynszu – opowiada związkowiec. – Poprosiłem, by przedstawiono mi wyliczenia, jakie są przyczyny kolejnej podwyżki. Niestety nie otrzymałem odpowiedzi. Stąd nie zgodziłem się na podpisanie umowy najmu, na bardzo już niekorzystnych jak dla mnie warunkach i zaproponowałem, by kontynuacja najmu odbywała się według poprzedniej umowy, gdyż szereg bardzo poważnych wad i usterek, jakie zostały spisane w protokole przekazania mi mieszkania, przez okres tych 6 lat, nie zostały przez PP S.A. jako właściciela mieszkania usunięte, a opłaty za wynajem w tym czasie wzrosły o blisko 50 proc.

Moniuszko twierdzi, że chociaż umowa najmu wygasła 2 lipca, to poczta nie odzywała się w tej sprawie aż do momentu, gdy wypowiedziano mu umowę o pracę. – 7 października br. PP S.A. wypowiedziała mi umowę o pracę. Pismo wzywające mnie do opuszczenia mieszkania otrzymałem dopiero, albo aż, 5 listopada. Blisko miesiąc po zwolnieniu mnie z pracy. Czy ma to związek z dyscyplinarką? Uważam, że tak – podsumowuje związkowiec.

Wstawiennictwo Związkowej Alternatywy oraz zainteresowanie mediów sprawą dało jednak działaczowi nadzieję na pozytywne rozwiązanie przynajmniej problemu z mieszkaniem. Otrzymał z poczty pismo, które sugeruje, że pracodawca jednak jest zainteresowany podpisaniem nowej umowy wynajmu. Przewodniczący związku nie chce się zgodzić na dalsze podwyżki czynszu, jego zdaniem bezpodstawne.

Na początku listopada odbyło się również walne zebranie związku zawodowego, na którym potwierdzony został mandat Piotra Moniuszki. Przyjęto również kolektywną decyzję o niezmienianiu kierunku, w jakim podąża organizacja. Moniuszko nadal będzie walczył o prawa pracownicze w Poczcie Polskiej S.A., nawet jeśli miałoby to mieć miejsce na salach sądowych.

zrodlo:strajk.eu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: