NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
KOMENDA GŁÓWNA POLICJI INFORMACJA - 05.02.2021 - W SPRAWIE ZBIGNIEWA JANA POTOCKIEGO
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
Dla wszystkich zaszczepionych szczepionką Pfizer/BioNtech
NOWY TARYFIKATOR KAR DLA POLAKÓW - STAWKI NAWET 400% W GÓRĘ !! Mandat do 5 tys. zł – takiej kary domaga się premier Mateusz Morawiecki.
Ratownicy medyczni "antyszczepionkowcami"? ☀Autor Gabi☀
PIS - KUPUJE CZOŁGI US ARMY Z DEMOBILU JAKO PODSTAWOWY CZOŁG ARMI POLSKIEJ - SZOK !
Analne testy na COVID-19 w Polsce? Niedzielski zabrał głos ☀Autor Gabi☀
Kupujesz mięso w Biedronce lub Lidlu? Jest ostrzeżenie GIS ☀Autor Gabi☀
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

ŚLEDZTWO POLICJI I ABW W SPRAWIE NARUSZENIA GODNOŚCI MIEJSC POCHÓWKÓW BANDEROWCÓW

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Wszczęto dochodzenie w sprawie pomalowania farbą dwóch grobów na ukraińskim cmentarzu wojskowym w Przemyślu-Pikulicach, w tym mogiły członków UPA. Według przemyskiego Ratusza prowadzą je policja i ABW.

O odnalezieniu śladów farby na ukraińskim cmentarzu oraz przeprowadzeniu tam czynności dochodzeniowo-śledczych przez policję dowiedział się w środę portal Onet. Jak przekazał portalowi oficer prasowy komendy miejskiej w Przemyślu podinspektor Damian Brzeski, funkcjonariusze ustalili na miejscu, że dwie tablice nagrobne zostały wcześniej wyczyszczone, lecz znaleziono „pozostałości, których komuś nie udało się doczyścić”. Pozostałości te zostały zabezpieczone. W związku z tym wszczęto postępowanie pod kątem zaistnienia znamion przestępstwa polegającego na znieważeniu miejsca pochówku.

Jeden z pomalowanych nagrobków to mogiła 47 członków zbrodniczej Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA), których Onet konsekwentnie nazywa „żołnierzami”.

Przypomnijmy, że we wtorek wieczorem na portalu Onet.pl ukazał się artykuł pt. „Zbezczeszczono groby na Cmentarzu Żołnierzy Ukraińskich pod Przemyślem”, dotyczący znajdujących się na cmentarzu w Przemyślu-Pikulicach zbiorowych grobów członków UPA. Jak napisano, jeden z nagrobków „został zbezczeszczony”. Według red. Marcina Wyrwała, nieznani sprawcy zamalowali tablicę nagrobną farbami w polskich barwach narodowych, białą i czerwoną. Podobnie, w układzie mającym przypominać polską flagę, pomalowano część krzyża nagrobnego. Jako dowód zamieszczono zdjęcia pomalowanego grobu. Do zdarzenia miało dojść pod koniec października. Onet twierdzi, że zdjęcia otrzymał w tym tygodniu „od osoby o poglądach nacjonalistycznych, która podkreśliła, że jest <<całkowitym przeciwnikiem=”” niszczenia=”” cmentarzy,=”” czy=”” to=”” radzieckich,=”” niemieckich,=”” ukraińskich,=”” jakichkolwiek=””>>”. Osoba ta twierdziła, że otrzymała zdjęcia „z anonimowego źródła 30 października”, jednak dopiero ostatnio zdecydowała się je przekazać.</całkowitym>

Po informacji od Onetu na cmentarz udał się jeden z pracowników Urzędu Miasta w Przemyślu, ale nie znalazł tam śladów farby. Według naszych informacji, prezydent miasta Wojciech Bakun polecił strażnikom miejskim udać się na miejsce. Nie stwierdzili oni praktycznie żadnych śladów, by cokolwiek na nagrobkach było zamalowywane.

Obecność pozostałości farby potwierdził w czwartek reporter przemyskiego portalu Nowiny24. „Mogiły nie są pomalowane. Jednak na białych płytach kamiennych widać czerwone zacieki. Są one również widoczne na liściach, znajdujących się tuż obok mogił” – napisały Nowiny24. Domniemane zacieki widać również na zdjęciach opublikowanych w sieci przez ambasadę Ukrainy w Warszawie. Zamieszczając zdjęcia ambasada wezwała do niepoddawania się „próbom prowokacji”.

Nowiny24 zamieściły komentarz rzeczniczki prasowej UM w Przemyślu Agaty Czereby. „Obecnie policja oraz ABW prowadzą w tej sprawie postępowanie. Do jego zakończenia nie można jednoznacznie stwierdzić, iż fakt bezczeszczenia miał miejsce. Być może doszło do ohydnej prowokacji” – powiedziała Czereba.

Jak pisaliśmy, Kresy.pl skontaktowały się w tej sprawie z przemyskimi działaczami patriotycznymi, którzy powiedzieli, że nic na ten temat nie wiedzieli – choć zdarzenie rzekomo miało miejsce dwa tygodnie temu, a co najmniej jeden grób został niemal całkowicie pomazany farbą. Jeden z nich uważał, że sprawa „śmierdzi ukraińską prowokacją” i przypuszczał, że to wcale nie była farba, tylko jakaś inna substancja, dająca się łatwo i szybko usunąć. Inny zwrócił uwagę, że zdjęcie zamieszczone przez Onet zrobiono najpewniej w nocy i ktoś zgłosił sprawę wiele dni po fakcie, stąd „wszystko wygląda tak, jakby ktoś ten grób pomalował, zrobił zdjęcie, a potem wyczyścił, może nawet tej samej nocy”, po czym w odpowiednim czasie wysłał zdjęcie do „odpowiednich mediów”. Zaznaczano też, że taki incydent natychmiast wywołałby reakcję miejscowej społeczności ukraińskiej, a także mediów.

Kresy.pl / Onet.pl / Nowiny24.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: