NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
KOMENDA GŁÓWNA POLICJI INFORMACJA - 05.02.2021 - W SPRAWIE ZBIGNIEWA JANA POTOCKIEGO
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
NOWY TARYFIKATOR KAR DLA POLAKÓW - STAWKI NAWET 400% W GÓRĘ !! Mandat do 5 tys. zł – takiej kary domaga się premier Mateusz Morawiecki.
Dla wszystkich zaszczepionych szczepionką Pfizer/BioNtech
Ratownicy medyczni "antyszczepionkowcami"? ☀Autor Gabi☀
Analne testy na COVID-19 w Polsce? Niedzielski zabrał głos ☀Autor Gabi☀
PIS - KUPUJE CZOŁGI US ARMY Z DEMOBILU JAKO PODSTAWOWY CZOŁG ARMI POLSKIEJ - SZOK !
Kupujesz mięso w Biedronce lub Lidlu? Jest ostrzeżenie GIS ☀Autor Gabi☀
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Protestujący w Hongkongu wysuwają żądania, zaczynają opuszczać uniwersytet

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

HONG KONG (AP) – Wielu protestujących, którzy zabarykadowali się w tym tygodniu na uniwersytecie w Hongkongu, zaczęło opuszczać piątek po częściowym oczyszczeniu drogi, którą zablokowali, i domagając się od rządu zobowiązania do przeprowadzenia wyborów lokalnych 24 listopada.

Nie było od razu jasne, dlaczego protestujący na Chińskim Uniwersytecie w Hongkongu wyjeżdżają ani gdzie mogą pójść dalej. Niektóre pozostały, ale w znacznie mniejszej liczbie.

Prezydent uniwersytetu Rocky Tuan wezwał wszystkich do wyjazdu, mówiąc, że sytuacja wymknęła się spod kontroli i że uniwersytet może potrzebować pomocy rządu.

Wcześniej protestujący wyczyścili jeden pas w każdym kierunku na autostradzie Tolo. Pracownicy wysłani do sprzątania pozostałych gruzów i ustawiania stożków drogowych byli protestowani przez protestujących, którzy wskazali na nich łuki i strzały, jak podali urzędnicy rządowi, ale dwa pasy zostały ponownie otwarte około południa.

Protestujący powiedział na konferencji prasowej o 3 nad ranem, że droga zostanie ponownie zablokowana i ostrzegł przed innymi nieokreślonymi konsekwencjami, jeśli rząd nie spełni ich żądania w ciągu 24 godzin.

„W obliczu niedogodności, jakie spowodowaliśmy osobom starszym i innym młodym ludziom, postanowiliśmy przejąć inicjatywę, by okazać naszą dobrą wolę”, powiedział jeden z zamaskowanych protestujących. „Chcielibyśmy powtórzyć, że naszym celem jest rząd”.

Wybory do rady okręgowej są postrzegane jako barometr nastrojów społecznych na pół-autonomicznym terytorium Chin, które od ponad pięciu miesięcy nęka protesty antyrządowe. Działacze na rzecz demokracji twierdzą, że rząd może wykorzystać nasilającą się przemoc jako powód do odwołania wyborów.

Patrick Nip, sekretarz spraw konstytucyjnych, powiedział, że rząd nie zmienił decyzji o przeprowadzeniu głosowania.

„Wszyscy martwimy się, czy wybory mogą się odbyć w bezpieczny sposób” – powiedział na konferencji prasowej. „Jeśli chcemy przeprowadzić uporządkowane wybory, całe społeczeństwo musi się włączyć, abyśmy mogli zmniejszyć ryzyko”.

Tymczasem policja oświadczyła, że będzie badać śmierć 70-letniego mężczyzny, który został uderzony cegłą w głowę jako sprawa morderstwa.

Mężczyzna, który używał swojego telefonu do sfilmowania potyczki między protestującymi a innymi próbującymi wyczyścić ulicę na początku tego tygodnia, zmarł w czwartek wieczorem. Rząd Hongkongu wyraził oburzenie z powodu tego, co nazwał „złośliwymi czynami zamieszek”.

W Londynie chińska ambasada powiedziała, że sekretarz sprawiedliwości Hongkongu Teresa Cheng została zepchnięta na ziemię przez działaczy, którzy podążali za nią i krzyczeli na nią, raniąc jej rękę. Nie było jasne, czy została zepchnięta, czy wpadła w konfrontację.

„Wyrażamy silne oburzenie i jednoznacznie potępiamy działaczy” – powiedziała w oświadczeniu ambasada. „Teraz biorą taką przemoc za granicę i do Wielkiej Brytanii”

Przywódca Hongkongu Carrie Lam nazwała atak „barbarzyństwem” i powiedziała, że naruszył on zasady cywilizowanego społeczeństwa.

Zapytana o incydent, policja metropolitalna w Londynie powiedziała, że badają zarzut napaści na kobietę, która została zabrana do szpitala z powodu kontuzji ramienia.

Studenci i inni protestujący przejęli w tym tygodniu główne kampusy w Hongkongu, budując barykady i gromadząc bomby paliwowe i inną broń.

Na Tajwanie grupy obywatelskie i religijne protestowały poza przedstawicielstwem Hongkongu, wzywając do położenia kresu nadużyciom wobec antyrządowych protestujących na terytorium.

Cheng Ying-er, pastor w kościele prezbiteriańskim, który od dawna działa na rzecz demokracji, powiedział, że sytuacja w Hongkongu była kwestią „wartości religijnych i praw człowieka”.

„Tajwan stoi za wami wszystkimi”, powiedział tym zgromadzonym poza Hongkongiem Biurem Gospodarczym, Handlu i Kultury w Tajpej.

– powiedział Lin Chun-hung, członek grupy, tajwańscy prawnicy utworzyli komitet pro-bono, aby pomóc wszystkim mieszkańcom Hongkongu, którzy chcą szukać schronienia na Tajwanie.

„Nasi prawnicy zapewnią im pomoc, aby mogli tu zostać” – powiedział.

Wielu na Tajwanie zdecydowanie opowiedziało się przeciwko stłumieniu ruchu protestacyjnego w Hongkongu.

W ostatnich dziesięcioleciach Tajwan przeszedł w dużej mierze pokojowe przejście do pełnej demokracji i odrzucił chińską propozycję zjednoczenia z kontynentem w ramach tej samej formuły „jeden kraj, dwa systemy” wdrożonej w Hongkongu.

Powiązani dziennikarze prasowi Johnson Lai w Hongkongu i Taijing Wu w Tajpej na Tajwanie oraz pisarz Kelvin Chan w Londynie przyczynili się do tej historii.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: