M-forum A.V Live.

ARTYKUŁY PRASOWE , NIUS INFO , POLITYKA GOSPODARKA, POLSKA I ŚWIAT , FILMY , REPORTAŻE , STREAM LIVE

Konin: Ponad 100 osób na zgromadzeniu po śmierci 21-latka. „Policja morduje”

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Screenshot_8

Ponad sto osób zebrało się dziś w Koninie, wspominając tragiczną śmierć 21-latka Adama C., postrzelonego przez policjanta. Mieszkańcy zapalali znicze, niektórzy skandowali antypolicyjne hasła.

Śmierć mężczyzny wstrząsnęła Koninem i całą Polską. Do zdarzenia doszło w czwartek rano. Policyjny patrol chciał wylegitymować grupę młodzieży rozmawiającej z 21-latkiem. Ten ostatni rzucił się do ucieczki. Rozmówcy Radia ZET nie wykluczyli, że handlował narkotykami.

Niemogący go dogonić policjant sięgnął po broń. Postrzelenie okazało się śmiertelne.

Osiedlowy dramat rozpala do dziś całą Polskę. Wieczorem w Koninie na rodzinne osiedle ofiary przyszło ponad sto osób, w tym narzeczona zmarłego. Mieszkańcy skandowali hasło: „dożywocie dla policjanta”. Mieli też plakat z napisem „matka rodzi, ojciec wychowuje, szkoła uczy, policja morduje”.

Chcę po prostu sprawiedliwości

21-LETNIA JULIA, NARZECZONA ZMARŁEGO
Screenshot_9.jpg

Uczestnicy nie kryli oburzenia. Domagali się dożywocia dla policjanta, który postrzelił Adama C. „Nawet jeśli miał przy sobie narkotyki, to nie był to powód, by zabijać człowieka” – powiedziała PAP, znajoma ofiary.

Wg policji funkcjonariusz był zmuszony w tamtej sytuacji do użycia broni.

RPO i prokuratura zajmują się sprawą
Sprawą tragicznie zmarłego obiecał zając się Rzecznik Praw Obywatelskich. Śledztwo w sprawie tragedii z Konina wszczęła też lokalna prokuratura.

RadioZET.pl/PAP

 

2 thoughts on “Konin: Ponad 100 osób na zgromadzeniu po śmierci 21-latka. „Policja morduje”

  1. p.s nawet w niesławnym ZOMO do służby patrolowej nie wydawano broni ostrej tym którzy ODRABIALI SŁUŻBĘ WOJSKOWĄ W ZOMO – CZYLI ZASTĘPCZA SŁ . WOJSKOWA – Z WYJĄTKIEM STANU WOJENNEGO ALE WTEDY TO I ŻOŁNIEŻE Z ZASADNICZEJ SŁ WOJSKOWEJ NOSILI BROŃ Z OSTRĄ AMUNICJĄ

    PO PROSTU UWAŻANO ŻE MŁODZI LUDZIE KTÓRZY BYLI W ZOMO JAKO ZASTĘPCZA SŁUŻBA NIE SA WYSTARCZAJĄCO DOJRZALI ABY W WARUNKACH POKOJOWYCH POSIADAĆ NA WYPOSARZENIU BROŃ OSTRĄ ……….. I TO BYŁO BARDZO SENSOWNIE PRZEMYŚLANE ……… A DZIŚ NIEZRÓWNOWARZONE ROZCHWIANE EMOCJONALNIE DUPKI W RÓRKACH DOSTAJA DO REKI BROŃ PALNĄ DO SŁUŻBY ZWYCZAJNEJ PATROLOWEJ MUNDUROWEJ … MASAKR

  2. TAK TO JEST GDY DO POLICJI PRZYJMUJE SIĘ NIE ODPORNYCH PSYCHICZNIE SYNKÓW O SŁABYCH MOZLIWOSCIACH INTELEKTUALNYCH I FIZYCZNYCH – W CZYM PROBLEM PODSTAWOWY ? BRAK ZASADNICZEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ I OBYCIA Z BRONIĄ PALNĄ ……. KIEDYŚ OWSZEM MOŻNA BYŁO ZOSTAĆ MILICJANTEM – POLICJANTEM PO UREGULOWANIU T/Z STOSUNKU DO SŁUŻBY WOJSKOWEJ – właściwie w kazdej firmie pytano o urególowanie służby wojskowej – 2 -3 letnia służba dawała bardzo dużo ……. ale to temat na inny art.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: