NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Za granicą ustawiają się w kolejkach za jednym polskim produktem. Cała branża może liczyć zyski ☀Autor Gabi☀
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
"DGP": Rząd próbuje stłumić lekarski bunt  ☀Autor Gabi☀
Izrael znalazł nowy kij na niezaszczepionych. „Drakońska ustawa, która łamie etykę lekarską i prawa pacjenta”☀Autor Gabi☀
Reptilianie – czyli ludzie JASZCZURY. Czy naprawdę rządzą światem?
Kiedy skończy się „pandemia”? Prof. Gut: Raczej nigdy końca nie będzie ☀Autor Gabi☀
"Lubią swoje własne towarzystwo. 11 wspólnych cech, które mają osoby bardzo inteligentne"
Gliński atakuje Bosaka. Zupełnie zbędny minister ośmiesza się na Twitterze [ZOBACZ JAK] ☀Autor Gabi☀
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

ARMIA USA UŻYJE BAKTERII GENETYCZNIE MODYFIKOWANYCH W OTWARTYM ŚRODOWISKU-

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

BEZPIECZEŃSTWO

Wojsko już stosuje zmodyfikowane bakterie do wykrywania materiałów wybuchowych

Raytheon, czyli jeden z największych koncernów zbrojeniowych świata, o którym regularnie słyszymy w kontekście różnych rozwiązań wojskowych, właśnie powiększa swoje szeregi o… świecące bakterie.

A mowa o projekcie powstającym na mocy umowy z amerykańską agencją rządową zajmującą się rozwojem technologii wojskowej (DARPA) i we współpracy z Worcester Polytechnic Institute. Jego celem jest wykorzystanie technik biologii syntetycznej do stworzenia dwóch nowych szczepów bakterii, które będą w stanie wykrywać ukryte pod ziemią materiały wybuchowe oraz świecić na powierzchni informują o ich położeniu. Nie da się bowiem ukryć, że pozostałe po wojnach miny (albo materiały wybuchowe zakopywane w ziemi z nieznanych powodów) to jeden z największych koszmarów ludności zamieszkujących takie tereny, który zdaniem ONZ co roku zabija ok. 20 tysięcy osób!

Nic więc dziwnego, że od dawna trwają prace mające na celu opracowanie skutecznych metod poszukiwania i usuwania materiałów wybuchowych, ale te dotychczasowe wciąż są niebywale niebezpieczne i wymagają narażania życia ludzkiego albo bardzo drogich robotów. Dlatego też pomysł z produkowaniem i wykorzystywaniem zmodyfikowanych bakterii, spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem – według jego założeń należałoby jedynie spryskać potencjalnie zagrożony teren takimi bakteriami i czekać na efekty ich pracy.

Dziś za sprawą technologii Raytheon jesteśmy o krok bliżej od wcielenia go w życie, bo firma pracuje nad dwoma nowymi szczepami bakterii – jeżeli pierwszy z nich wejdzie w kontakt z materiałami wybuchowymi, niejako informuje o tym drugi, który inicjuje świecenie tak jasne, że widoczne nawet ze sporej odległości przez zdalne kamery czy drony. Jak twierdzi przedstawiciel koncernu, Allison Taggart:

– Wiemy już, że niektóre bakterie można tak zaprogramować, żeby były dobre w wykrywaniu materiałów wybuchowych, ale pod ziemią jest znacznie trudniej niż na powierzchni. Pracujemy nad tym, jak dostarczyć bakterie na odpowiednią głębokość, a następnie wydobyć świecenie na powierzchnię, żeby poinformować o lokalizacji znaleziska. Używając biosensorów pod ziemią możemy ocalić wiele żyć, a także wykryć zagrożenia dla jakości powietrza czy zapasów wody. Modułowa budowa systemu, nad którym pracujemy, pozwala nam podmieniać komponenty w zależności od potrzeb i napotkanego zagrożenia.

Źródło: GeekWeek.pl/Raytheon

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: