NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Za granicą ustawiają się w kolejkach za jednym polskim produktem. Cała branża może liczyć zyski ☀Autor Gabi☀
"DGP": Rząd próbuje stłumić lekarski bunt  ☀Autor Gabi☀
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
Izrael znalazł nowy kij na niezaszczepionych. „Drakońska ustawa, która łamie etykę lekarską i prawa pacjenta”☀Autor Gabi☀
Reptilianie – czyli ludzie JASZCZURY. Czy naprawdę rządzą światem?
Kiedy skończy się „pandemia”? Prof. Gut: Raczej nigdy końca nie będzie ☀Autor Gabi☀
TAK WIDZĄ ŚWIAT PO PANDEMII I TAKĄ RZECZYWISTOŚĆ ZAPOWIADAJĄ JAKO NOWĄ NORMALNOŚĆ
Gliński atakuje Bosaka. Zupełnie zbędny minister ośmiesza się na Twitterze [ZOBACZ JAK] ☀Autor Gabi☀
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

W hołdzie polskim lotnikom

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Z okazji 80. rocznicy bitwy o Anglię w uznaniu dla zasług polskich pilotów, Historic Aircraft Collection (East Sussex) zapowiada stałą ekspozycję Polish Heritage Flight.

Projekt Polish Heritage Flight będzie hołdem dla Polskich Sił Powietrznych – jedynego sojusznika Wielkiej Brytanii w 1940 r. oraz dla pilotów wszystkich innych narodów, którzy brali udział w walkach powietrznych w Anglii. 

W hołdzie polskim lotnikomProjektem z pewnością zainteresują się miłośnicy historii polskiego lotnictwa. (Fot. Carl Earrye / http://www.historicaircraftcollection.ltd.uk)

„Gdyby nie wysiłek wniesiony przez polskie eskadry i ich niezrównana waleczność, nie waham się przypuszczać, że wynik bitwy o Anglię byłby zgoła inny” – oświadczył Hugh Dowding, oficer i naczelny dowódca RAF-u w czasie bitwy o Anglię.

Historic Aircraft Colletion, mające swą siedzibę w New House, Northiam (Rye, TN31 6JL) od lat kultywuje pamięć o polskich pilotach walczących w szeregach RAF. W ich posiadaniu znajduje się między innymi Supermarine Spitfire BM597 – autentyczny samolot, który był na wyposażeniu polskiej eskadry 315 i 317.

Pilot Dave Harvey przy Hawker Hurricane Mk XIIa 5711 (G-HURI). (Fot. Getty Images)

Również z ich zbiorów pochodzi Hawker Hurricane G-HURI, który podziwiać można było w filmie o bohaterskich pilotach z Dywizjonu 303.

„Jesteśmy dumni z naszego związku z Polską. Zdajemy sobie sprawę z ogromnej odpowiedzialności jaka na nas ciąży. Musimy zadbać nie tylko o te ważne dla historii samoloty, ale także by pamięć o ludziach i ich ofiarności przekazać kolejnym pokoleniom. Zamierzamy utworzyć fundusz powierniczy, którego celem będzie zakup i dbałość o kolejne maszyny latające będące pomnikiem wszystkich polskich pilotów, którzy walczyli u boku pilotów brytyjskich” – wyznała dyrektor Historic Aircraft Collection (HAC), Janice Black.

Richard Kornicki, przewodniczący Komitetu Pamięci Polskich Sił Powietrznych, z zadowoleniem przyjął inicjatywę. „Nasz Komitet z przyjemnością wspiera powstanie Polish Heritage Flight, które stanowi doskonały odpowiednik naszej pracy edukacyjnej i historycznej. Mam nadzieję, że oba samoloty pojawią się w bazie RAF Northolt podczas rocznicy upamiętnienia polskich sił powietrznych we wrześniu. Polscy piloci, którzy na nich latali, byliby niezmiernie dumni, że ich pamięć jest w ten sposób uhonorowana” – podkreślił Kornicki.

Hawkery wsławiły się wzorową służbą podczas bitwy o Anglię. (Fot. Getty Images)

Na czele projektu Polish Heritage Flight staną piloci będący członkami Collection Aircraft Collection, Dave Harvey i Clive Denney oraz wolontariusz HAC, Derek Rusling. Dołączy do nich także Scott Booth z projektu Laguna Spitfire Legacy.

Od przyszłego roku ekspozycja HAC wzbogaci się także o unikatowe międzywojenne myśliwce dwupłatowe Hawker Fury i Nimrod oraz bombowiec Airco DH9 z I wojny światowej.

Wśród wydarzeń organizowanych przez HAC, są wykłady na temat polskich eskadr bombowych, prowadzone przez Artura Bildziuka, prezesa Polskiego Stowarzyszenia Lotników.

Więcej informacji na: www.historicaircraftcollection.

Czytaj więcej:

Szachownica polskich pilotów podbija Wyspy!

Wspomnienia 95-letniego polskiego pilota RAF-u w związku z filmem „Hurricane”

Londyn: Odsłonięto tablicę poświęconą polskim kryptologom, którzy złamali Enigmę

zrodlo:londynek.net
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: