NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1156 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
MINISTERSTWO SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI - Z DNIA 18.02.2021 -DECYZJA W SPRAWIE JANA ZBIGNIEWA POTOCKIEGO
DZIŚ O 24.00 - POLSKA ZAMYKA SIĘ GRANICE ZAMKNIETE DLA NIE ZASZCZEPIONYCH OBCOKRAJOWCÓW
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
MACIEJ MACIAK - NOWA SIŁA POLITYCZNA "RUCH MACIAKA" - SZCZEGÓŁY PROJEKTU
GRANICA POL-DE - CZY DO PRZEKROCZENIA POTRZEBNE JEST ŚWIADECTWO ZASZCZEPIENIA
Gdy książę Filip umrze, rozpocznie się operacja „Forth Bridge” ☀Autor Gabi☀
CZERWONE

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Powodzie w Wenecji: Włochy ogłaszają stan wyjątkowy w związku z uszkodzeniami

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Włochy mają ogłosić stan wyjątkowy w Wenecji po tym, jak włoskie miasto zostało pochłonięte przez wysoki poziom wody o wysokości 1,87 m (6 stóp), zalewając swoją zabytkową bazylikę i zmniejszając moc domów.

Plac Świętego Marka w Wenecji zalany wodą podczas wyjątkowego przypływu, 13 listopada 2019 r

Ponad 80% miasta, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, znajdowało się pod wodą, kiedy fale były najwyższe.

Premier Włoch Giuseppe Conte określił powódź jako „cios w serce naszego kraju”.

Powiedział, że rząd będzie teraz działać szybko, aby zapewnić fundusze i zasoby.

„ Boli, gdy miasto jest tak zniszczone, jego dziedzictwo artystyczne jest zagrożone , a działalność komercyjna na kolanach” – powiedział Conte, który odwiedził region w środę późno w środę, napisał w poście na Facebooku (po włosku).

Widok wnętrza zalanej bazyliki Świętego Marka w Wenecji podczas wyjątkowego przypływu, 13 listopada 2019 rPrawa autorskie do obrazuGETTY IMAGES

Powiedział, że rząd „przyspieszy” budowę obrony strukturalnej miasta laguny, odnosząc się konkretnie do tak zwanego projektu Mose – hydraulicznego systemu barier, który odcina lagunę w przypadku wzrostu poziomu morza i zimowych sztormów.

Premier ma ogłosić środki nadzwyczajne w czwartek.

Restauracja w pobliżu Riva degli Schiavoni w Wenecji, Włochy, 13 listopada 2019 rPrawa autorskie do obrazuGETTY IMAGES

Przychodzi, gdy Wenecjanie obudzili się z sygnalizatorami, wskazując, że przypływ „pozostanie wysoki” w nadchodzących dniach, chociaż według władz weneckich nie oczekuje się, że przekroczy 130 cm (50 cali) powyżej średniego poziomu morza.

Burmistrz Wenecji, Luigi Brugnaro, obwiniał zmiany klimatu za najwyższy poziom wody od ponad 50 lat w tym tygodniu, mówiąc, że wpływ był „ogromny” i pozostawiłby „trwały ślad”.

Plac Świętego Marka – jedna z najniższych części miasta – był jednym z najbardziej dotkniętych obszarów.

Plac Świętego Marka w Wenecji, Włochy, jest zalany wodą podczas wyjątkowego przypływu, 13 listopada 2019 rPrawa autorskie do obrazuGETTY IMAGES

Pan Brugnaro powiedział, że słynna bazylika św. Marka doznała „poważnych szkód”. Krypta w historycznym punkcie orientacyjnym została całkowicie zalana we wtorek i istnieją obawy, że kolumny bazyliki mogły zostać uszkodzone konstrukcyjnie.

„Szkody sięgną setek milionów euro” – ostrzegł Brugnaro.

Mężczyzna pompuje wodę z zalanej krypty Bazyliki Świętego Marka w Wenecji, 13 listopada 2019 rPrawa autorskie do obrazuGETTY IMAGES

W środę uruchomiono pompy do odprowadzania wody z kościoła i jego krypty z XII wieku.

Właściciele małych firm i sprzedawcy w mieście zachęcali turystów do powrotu, z których wielu opuściło miasto po podniesieniu się poziomu wody.

Sprzedawca używa wiadra do usuwania wody ze swojej nieruchomości w Wenecji, 13 listopada 2019 rPrawa autorskie do obrazuGETTY IMAGES

Jeden kupiec powiedział burmistrzowi, że jego biznes opiera się na turystyce, ale jego kiosk został zmieciony przez przypływ.

Nowożeńcy spacerują po zalanym placu w Wenecji, 14 listopada 2019 rPrawa autorskie do obrazuGETTY IMAGES

Miasto Wenecja składa się z ponad 100 wysp w lagunie u północno-wschodnich wybrzeży Włoch. Co roku cierpi z powodu powodzi.

Jednak tylko raz, odkąd oficjalne zapisy rozpoczęły się w 1923 r., Fala była wyższa niż w tym tygodniu – osiągając 1,94 mw 1966 r.

Plac Świętego Marka w Wenecji został zalany wodą podczas wyjątkowego przypływu, 13 listopada 2019 rPrawa autorskie do obrazuGETTY IMAGES

Na wyspie Pellestrina dwie osoby zginęły w wyniku powodzi na cienkim pasie ziemi oddzielającym lagunę od Morza Adriatyckiego. Mieszkaniec został porażony prądem, gdy próbował uruchomić pompę w swoim domu, a drugą osobę znaleziono martwą gdzie indziej na wyspie.

Powódź w Wenecji spowodowana była połączeniem przypływów wiosennych i burzy meteorologicznej wywołanej silnymi wiatrami wiejącymi z północnego wschodu przez Morze Adriatyckie.

Wiatry były tak silne, że pusta vaporetto – lub publiczny autobus wodny – trafiła do kompleksu Arsenale w Wenecji.

Silne wiatry w Wenecji doprowadziły vaporetto - publiczny autobus wodny - do kompleksu Arsenale w Wenecji, 13 listopada 2019 rPrawa autorskie do obrazuGETTY IMAGES

Conte powiedział, że projekt ochrony przeciwpowodziowej Mose, którego część została pomyślnie przetestowana w 2013 r., Nie powinien być gotowy do końca 2021 r.

Prace nad projektem rozpoczęły się w 2003 roku i kosztowały już miliardy euro. Nękają go zarzuty korupcyjne i przekupstwa.

Podpis w mediachCzęści Wenecji pozostawione pod wodą przez rekordową powódź

W 2014 r. Były burmistrz Wenecji Giorgio Orsoni ustąpił ze stanowiska po tym, jak został oskarżony o udział w sprzeniewierzeniu około 20 mln EUR (27 mln USD; 16 mln GBP) w środkach publicznych przeznaczonych na ochronę przeciwpowodziową.

Czy zmiany klimatu są przyczyną powodzi w Wenecji?

Przez meteorolog BBC Nikki Berry

To ostatnie wystąpienie Acqua Alta (wysoka woda) w Wenecji jest drugim co do wielkości przypływem, jakiego miasto doświadczyło w historii. Jeśli jednak spojrzymy na 10 najlepszych pływów, pięć miało miejsce w ciągu ostatnich 20 lat, a najnowszy był dopiero w zeszłym roku.

Chociaż powinniśmy starać się unikać przypisywania jednego zdarzenia zmianom klimatu, zwiększona częstotliwość tych wyjątkowych pływów jest oczywiście dużym problemem. W naszym zmieniającym się klimacie poziom mórz podnosi się, a miasto, takie jak Wenecja, która również tonie, jest szczególnie podatne na takie zmiany.

Wiatr i wysoka woda uszkodziły marmurowe kolumny Riva degli Schiavoni w Wenecji, 13 listopada 2019 rPrawa autorskie do obrazuGETTY IMAGES

Warunki pogodowe, które spowodowały przypływ burzy adriatyckiej, były napędzane silnym strumieniem południkowym (falującym) przez półkulę północną, co doprowadziło taśmę przenośnikową systemów niskiego ciśnienia do środkowej części Morza Śródziemnego.

Jednym z możliwych skutków zmieniającego się klimatu jest to, że strumień strumieniowy będzie częściej południkowy, a takie wzory pogodowe będą coraz częstsze. Jeśli tak się stanie, istnieje większe prawdopodobieństwo, że wydarzenia te połączą się z astronomicznymi wiosennymi przypływami, a tym samym zwiększą ryzyko powodzi w Wenecji.

Co więcej, południkowy strumień odrzutowy można połączyć z silniejszymi tajfunami na północno-zachodnim Pacyfiku, co powoduje częstsze epidemie zimna w Ameryce Północnej, a niepokojące Morze Śródziemne jest kolejnym efektem w dole rzeki.

Wszystkie obrazy podlegają prawu autorskiemu.

zrodlo:bbc.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: