DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

Francja: dziś strajk generalny służby zdrowia – „Macron wszystko niszczy”

Czwartek 14 listopada jest dniem protestu francuskiej publicznej służby zdrowia. Neoliberalny ekstremista prezydent Emmanuel Macron, wróg wszystkiego co publiczne, w prawie trzy lata doprowadził do upadku szpitali: przekierowuje pieniądze z podatków na rzecz sektora prywatnego i oligarchii. Ok. 80 proc. personelu ma zamiar wziąć dziś udział w strajku przeciw gwałtownie pogarszającym się warunkom pracy i w obronie powszechnej służby zdrowia.

Ludzie muszą czekać na korytarzach, 2019 . lefigaro

Strajki i niepokoje zaczęły się na dobre od protestów szpitalnego pogotowia ratunkowego, w maju. Brak środków zaczął uniemożliwiać normalną pracę i przyjmowanie pacjentów. Strajkowało 268 działów przyjęć szpitali na 650. Do ruchu protestu przystąpili młodzi lekarze, fizjoterapeuci, psycholodzy. Dziś rektorzy szkół medycznych namawiali też studentów do wyjścia na ulicę. Ordynatorzy zrobili „strajk kodowania” – leczą bez pobierania opłat z ubezpieczeń społecznych, co odbija się na finansach szpitali.

Zarządzone przez Macrona oszczędności powodują, że zaczyna poważnie brakować personelu – anestezjologów, geriatrów, radiologów i najbardziej pielęgniarek. W sektorze prywatnym pensje są wyższe. Na razie system kulawo funkcjonuje, dzięki milionom godzin nadliczbowych, ale brak personelu powoduje likwidowanie łóżek, już ok. 800 w tym roku. Ludzie nie rozumieją tych likwidacji, ale nie mamy wyboru – mówią dyrektorzy szpitali. Na zatłoczonych izbach przyjęć dochodzi już do śmierci z powodu niedoczekania pomocy.

„Pacjenci to nie towar, szpital to nie przedsiębiorstwo” – strajk 2019. twitter

Ta sytuacja jest rezultatem polityki budżetowej nastawionej na kierowanie pieniędzy w kierunku podmiotów prywatnych, więc wszyscy czekają na odpowiedź rządu. Administracja obawia się, że personel szpitali połączy się z „żółtymi kamizelkami”. W najbliższy weekend ruch będzie obchodził swoją rocznicę, będą wielkie manifestacje, a 5 grudnia strajk generalny przeciw reformie emerytur, reformie Macrona, na której ludzie oczywiście przegrają. Na razie w Paryżu uformowała się manifestacja z wielkim transparentem „Ratujmy publiczne szpitale”. Rząd ma odpowiedzieć strajkującym w przyszłym tygodniu.

zrodlo:strajk.eu

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: