NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
PATRIOTYCZNA TV I REDAKTORZY - OSADOWSKI OLSZAŃSKI - ŻYCZĄ DZIECKU - ŻEBYŚ ZDECHŁ MAŁY SKURWYSYNU - FRAGMENT PROGRAMU Z Y.T
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
BARDZO MĄDRY FACET !- O PRZYCZYNACH I SKUTKACH SKURWIENIA SIĘ OJCZYZNY !
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
POLACY NARÓD PRZEKLĘTY ? dziwne zbiegi okolicznosci - rzecz o opiece NMP nad Polską!
Są oficjalne zalecenia ws. szczepień. Duże zmiany! ☀Autor Gabi☀
CO MÓWIŁ O III R.P MINISTER Mieczysław Wilczek ZANIM "ZDECYDOWAŁ SIĘ " WYSKOCZYĆ Z 12 PIETRA HOTELU W WARSZAWIE ?
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Najnowsze:Gdy rakiety spadają, Izrael nasila ataki w Gazie

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

GAZA CITY, Strefa Gazy (AP) – izraelskie samoloty uderzyły w islamski dżihad w Strefie Gazy w środę, podczas gdy grupa bojowników wylewała do Izraela mnóstwo rakiet przez drugi dzień z rzędu, ponieważ najcięższa runda walk od miesięcy nie wykazywała żadnych oznak zakończenia. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 26 Palestyńczyków, w tym 7-letniego chłopca i dwóch innych nieletnich.

Wysłannik Wielkiej Brytanii, Nickolay Mladenov, udał się do Kairu, aby współpracować z egipskimi mediatorami przy przygotowaniu rozejmu. Islamska dżihadowa delegacja spodziewana była również w Egipcie „bardzo szybko”, powiedział egipski funkcjonariusz wywiadu, mówiąc pod warunkiem anonimowości, ponieważ nie był upoważniony do rozmowy z mediami.

„Jestem bardzo zaniepokojony trwającą i poważną eskalacją między palestyńskim islamskim dżihadem a Izraelem” – powiedział Mladenov. „ONZ pracuje nad pilną deeskalacją sytuacji”.

Przywódca islamskiego dżihadu Ziad al-Nachala powiedział w wywiadzie pod koniec środy, że jego grupa jest gotowa do zawieszenia broni, jeśli Izrael zaakceptuje „warunki”, w tym zatrzymanie ukierunkowanych zabójstw palestyńskich przywódców bojowników.

„Jeśli dojdziemy do porozumienia, mogę nawet ogłosić zawieszenie broni przez telefon” – powiedział.

Walki wybuchły we wtorek po tym, jak Izrael zabił starszego dowódcę w grupie bojowników Islamskiego Dżihadu wraz z żoną, gdy spali w domu w Gazie. Urzędnicy izraelscy twierdzą, że Bahaa Abu el-Atta był odpowiedzialny za liczne ataki rakietowe i planował infiltrację granic na dużą skalę.

Islamski dżihad, wspierana przez Iran grupa bojowników poprzysiężonych na zniszczenie Izraela, odpowiedziała wystrzeliwując dziesiątki rakiet w kierunku Izraela, niektóre sięgające aż do Tel Awiwu, co skłoniło Izrael do przeprowadzenia wielu nalotów.

Rakieta spowodowała zatrzymanie znacznej części Izraela. Szkoły zostały zamknięte w całym południowym Izraelu, ludzie pozostali w domu z pracy, a duże zgromadzenia publiczne zostały zakazane. Syreny powietrzne zawodziły w ciągu dnia i wieczorem. W środę wieczorem armia powiedziała, że ​​do Izraela wystrzelono 360 rakiet.

W Gazie szkoły i instytucje publiczne były również zamknięte na drugi dzień, a na ulicach było niewiele samochodów, a ludzie w większości przebywali w pomieszczeniach. Po zmroku miasto Gaza przypominało miasto duchów, z pustymi ulicami i słyszalnym trzaskiem wychodzących rakiet i eksplozji izraelskich nalotów. Praktycznie jedynymi pojazdami na drogach były zawodzące karetki.

Zwołując najwyższych przedstawicieli bezpieczeństwa Izraela, premier Benjamin Netanyahu powiedział, że ma nadzieję, że walki szybko się zakończą.

„Nie jesteśmy nastawieni na eskalację, ale zrobimy wszystko, co konieczne, aby przywrócić spokój i bezpieczeństwo mieszkańcom Izraela, w tym mieszkańcom południa” – powiedział.

Hamas, większa i potężniejsza grupa bojowników, która kontroluje Gazę, jak dotąd unikała wkroczenia do walki – możliwy znak, że przemoc może być krótka.

Hamas, który stoczył trzy wojny z Izraelem, ma o wiele bardziej śmiercionośny arsenał niż islamski dżihad. Ale jako organ rządzący na tym terytorium, jest również bardziej pragmatyczny i wydaje się, że nie chce więcej walki w czasach, gdy gospodarka Gazy jest w strzępach.

To może się zmienić, jeśli walki będą się ciągnąć, a liczba ofiar będzie rosła. Palestyńscy urzędnicy ds. Zdrowia zgłosili 26 zabitych w wyniku izraelskich nalotów, w tym co najmniej 16 bojowników. Pięciu cywilów, w tym kobieta i chłopcy w wieku 17, 16 i 7 lat, było wśród zabitych. Tożsamość pozostałych zabitych nie była od razu znana.

W południowym mieście Khan Younis wojsko wystrzeliło niewybuchowy strzał ostrzegawczy w dwupiętrowy dom rodziny Zourob pod koniec wtorku, aby ich ewakuować. Izrael twierdzi, że taktyka, zwana „pukaniem w dach”, ma na celu zminimalizowanie strat przed trafieniem celu.

W środę Najab Zourob siedziała na gruzach swojego dawnego domu, obok krateru bombowego, podczas gdy jej dzieci próbowały ratować rzeczy. Powiedziała, że ​​nie ma pojęcia, dlaczego ich dom był celem. „Nie mamy żadnych relacji z żadnymi frakcjami” – powiedziała.

Podpułkownik Jonathan Conricus, rzecznik izraelskiego wojska, powiedział, że armia ogranicza swoje ataki do celów islamskiego dżihadu i unika konfliktu z Hamasem, aby zapobiec eskalacji.

„Jednak jest bardzo jasne, że jeśli dojdzie do strat w Izraelu, sytuacja zmieni się drastycznie i będziemy zmuszeni zareagować w inny sposób” – powiedział.

Czołgi izraelskie, pojazdy opancerzone i baterie artyleryjskie zajęły pozycje wzdłuż granicy z Gazą.

Nie odnotowano żadnych zgonów w Izraelu, częściowo z powodu izraelskiego systemu obrony Iron Dome, który według wojska ma 90% skuteczności po rozmieszczeniu.

Kilka domów doznało jednak bezpośrednich trafień, a na głównej autostradzie prawie nie było szansy, że rakieta rozbiła się tuż po przejechaniu pojazdu. W sumie trzy osoby odniosły lekkie rany odłamków lub odłamków szkła spowodowane pożarem rakietowym, mówią przedstawiciele służby zdrowia.

Strajki Izraela przeciwko islamskiemu dżihadowi oznaczały ostatnią manifestację rozprzestrzeniającej się bitwy między Izraelem a irańskimi pełnomocnikami w regionie.

Iran ma siły z Syrii, północnego sąsiada Izraela, i wspiera bojowników Hezbollahu w Libanie. W Gazie zaopatruje islamski dżihad w gotówkę, broń i wiedzę.

Netanjahu twierdził także, że Iran używa Iraku i dalekiego Jemenu, gdzie Teheran wspiera rebeliantów Szyitów Houthi w wojnie z koalicją pod przywództwem Arabii Saudyjskiej popierającej rząd, aby planować ataki na Izrael. Hamas otrzymuje także pewne wsparcie od Iranu.

Izrael często uderza w irańskie interesy w Syrii. Ale we wtorek syryjscy urzędnicy powiedzieli, że izraelska nalot uderzyła w starszego islamskiego bojownika dżihadu w Damaszku, rzadką próbę zabójstwa palestyńskiego bojownika w stolicy Syrii. Izrael nie skomentował nalotu, który ominął bojownika, ale zabił dwóch jego krewnych.

Pomimo zakłóceń w codziennym życiu, wydawało się, że w Izraelu istnieje szerokie poparcie dla atakowania Abu el-Atty.

Mimo to niektóre postacie opozycyjne sugerowały, że nie da się oddzielić harmonogramu od rzeczywistości politycznej w Izraelu, gdzie Netanjahu prowadzi rząd dozorcy, podczas gdy jego główny pretendent, były szef wojskowy Benny Gantz, próbuje zbudować własny rząd koalicyjny.

Ponieważ ich partie nie są w stanie zabezpieczyć większości parlamentarnej po wrześniowych wyborach, obaj rywale wystąpili o rząd jedności. Ale każdy żąda bycia jego przywódcą, pozostawiając polityczny paraliż.

Walki w Gazie mogą zmusić ich do partnerstwa. Gantz pochwalił atak powietrzny, mówiąc, że został wcześniej poinformowany i nadal otrzymuje aktualizacje.

Udana operacja wojskowa może wzmocnić Netanjahu, gdy stara się on utrzymać władzę – zwłaszcza jeśli jest postawiony w stan oskarżenia o korupcję.

Prokurator generalny Izraela ma zdecydować w najbliższych tygodniach, czy oskarżyć Netanjahu, co zwiększy presję na niego, by ustąpił. Starał się przedstawić siebie jako najbardziej zdolnego do kierowania krajem przez wiele wyzwań w zakresie bezpieczeństwa.

___

Federman poinformował z Jerozolimy. Współtworzył pisarz prasowy Samy Magdy w Kairze.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: