NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
PATRIOTYCZNA TV I REDAKTORZY - OSADOWSKI OLSZAŃSKI - ŻYCZĄ DZIECKU - ŻEBYŚ ZDECHŁ MAŁY SKURWYSYNU - FRAGMENT PROGRAMU Z Y.T
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
BARDZO MĄDRY FACET !- O PRZYCZYNACH I SKUTKACH SKURWIENIA SIĘ OJCZYZNY !
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
POLACY NARÓD PRZEKLĘTY ? dziwne zbiegi okolicznosci - rzecz o opiece NMP nad Polską!
Są oficjalne zalecenia ws. szczepień. Duże zmiany! ☀Autor Gabi☀
CO MÓWIŁ O III R.P MINISTER Mieczysław Wilczek ZANIM "ZDECYDOWAŁ SIĘ " WYSKOCZYĆ Z 12 PIETRA HOTELU W WARSZAWIE ?
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Po pchnięciu od Perry, zwolennicy dostali ogromną umowę na gaz na Ukrainie

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

KYIV, Ukraina (AP) – Dwaj polityczni poplecznicy amerykańskiego sekretarza ds. Energii, Ricka Perry’ego, uzyskali potencjalnie lukratywną umowę na poszukiwanie ropy i gazu od rządu Ukrainy wkrótce po tym, jak Perry zaproponował jednego z mężczyzn jako doradcę nowego prezydenta kraju.

Starania Perry’ego o wpływie na politykę energetyczną Ukrainy nastąpiły na początku tego roku, gdy nowy rząd prezydenta Wołodymyra Żeleńskiego szukał pomocy wojskowej ze Stanów Zjednoczonych w obronie przed rosyjską agresją, a sojusznicy prezydenta Donalda Trumpa zwiększali wysiłki, aby skłonić Ukraińców do zbadania jego Demokratyczny rywal Joe Biden.

Ukraina udzieliła zamówienia zwolennikom Perry’ego niewiele ponad miesiąc po tym, jak sekretarz energetyczny USA wziął udział w majowej inauguracji Zelenskiego. Podczas tej podróży Perry wręczył nowemu prezydentowi listę osób, które polecił jako doradców ds. Energii, w tym jego długoletniego politycznego sponsora Michaela Bleyzera.

Tydzień później Bleyzer i jego partner Alex Cranberg złożyli ofertę wiercenia ropy naftowej i gazu w rozległym kontrolowanym przez rząd miejscu o nazwie Varvynska. Według wewnętrznych dokumentów rządu ukraińskiego uzyskanych przez The Associated Press ich oferta była o miliony dolarów niższa niż ich jedyny konkurent.

Dokumenty pokazują jednak, że ich nowo utworzone wspólne przedsiębiorstwo, Ukraine Energy, otrzymało 50-letnią umowę, ponieważ powołana przez rząd komisja stwierdziła, że dysponują większą wiedzą techniczną i silniejszym wsparciem finansowym.

Z zeznań w śledztwie dotyczącym Trumpa wynika, że sekretarz ds. Energii był jednym z trzech kluczowych urzędników amerykańskich, którzy negocjowali spotkanie Trumpa z ukraińskim przywódcą.

Sekwencja wydarzeń sugeruje, że polityczne manewry administracji Trumpa na Ukrainie były powiązane z wielkim biznesem handlu energią.

Perry wyjaśnił podczas podróży do Kijowa, że jest blisko „Bleyzera”, ukraińsko-amerykańskiego inwestora i długoletniego zwolennika Perry’ego mieszkającego w Houston, oraz Cranberga, mega dawcy z republikanów, który zapewnił Perry’emu korzystanie z luksusowego odrzutowca korporacyjnego podczas nieudanej oferty prezydenckiej sekretarza ds. energii w 2012 r.

Rzeczniczka Perry, Shaylyn Hynes, powiedziała w środę, że sekretarz ds. Energii jest orędownikiem amerykańskiego przemysłu energetycznego na całym świecie, w tym na Ukrainie. Ale Hynes zaprzeczył, że Perry opowiadał się za interesem biznesowym jednej osoby lub firmy.

Biuro Zelenskiego nie odpowiedziało na prośby o komentarz.

W oświadczeniu dla AP Bleyzer zaprzeczył, że Perry pomógł swojej firmie uzyskać umowę gazową.

„Uważam, że rozmowy Sekretarza Perry z ukraińskimi urzędnikami rządowymi, jeśli faktycznie miały miejsce, nie odegrały żadnej roli w wygraniu przetargu przez Ukrainę Energię” – powiedział we wtorek Bleyzer.

Amy Flakne, prawnik firmy Cranberg Aspect Holdings, powiedziała, że firma „nie starała się ani nie otrzymała naszej wiedzy, specjalnej interwencji w jej imieniu”.

Jako sekretarz ds. Energii Trumpa „Perry” latał po całym świecie, aby ewangelizować amerykański eksport skroplonego gazu ziemnego, który nazywa „Freedom Gas”. Wielokrotnie podróżował na Ukrainę i inne kraje byłego bloku sowieckiego, gdzie wysyłane są amerykańskiej technologii gazowej i wiertniczej nabiera strategicznego znaczenia jako potencjalna alternatywa dla ciągłej zależności od importu z Rosji.

Spośród dziewięciu bloków gazowych przyznanych 1 lipca oferta Bleyzera i Cranberga była jedyną ze zwycięzców, która nie obejmowała udziału ukraińskiej firmy.

Perry, który służył przez 14 lat jako gubernator Teksasu, publicznie bronił potencjału amerykańskiej technologii szczelinowania hydraulicznego w celu zwiększenia produkcji ropy i gazu na Ukrainie i nalegał, aby proces przetargowy został „otwarty” dla firm amerykańskich.

Dzienniki gości opublikowane przez Departament Energii na podstawie publicznego żądania rejestrów pokazują, że Bleyzer wchodzi przez stanowisko odprawy VIP w budynku, w którym biuro Perry jest co najmniej trzy razy, ostatnio 8 maja.

Niecałe dwa tygodnie później Perry był w samolocie do Kijowa, aby wziąć udział w ceremonii inauguracyjnej dla Zelenskiego. To właśnie podczas tej podróży Perry przedstawił swoją listę rekomendowanych doradców, w tym „Bleyzera” i zauważył o ich długiej przyjaźni, według osoby w pokoju, która mówiła pod warunkiem anonimowości z obawy przed odwetem.

Praca Perry’ego na Ukrainie stawia go w centrum śledztwa w sprawie „domostwa” w sprawie próby podjęcia przez Trumpa i jego osobistego adwokata Rudy’ego Giulianiego nacisku na „Zelenskiego” w celu wszczęcia dochodzenia w sprawie interesów Biden i jego syna Huntera z Burismą, innym Ukraińcem firma gazowa.

Perry, który ogłosił w zeszłym miesiącu, że rezygnuje do końca roku, odmówił współpracy z sondą kongresową.

Bleyzer? I więzi Perry sięgają co najmniej dekady. Jako gubernator „Perry” mianował „Bleyzer” w 2009 r., Aby był członkiem „stanowej rady doradczej Teksasu nadzorującej finansowanie przez państwo nowych przedsięwzięć technologicznych”. W następnym roku „Bleyzer” wniósł 30 000 $ w kampanię Perry’ego 2010 na rzecz gubernatora Teksasu.

Bleyzer, były inżynier Exxonu, urodził się w ukraińskim regionie „Charkowa” i był przeszkolony w zakresie elektroniki cyfrowej i fizyki kwantowej. W 1994 r. Założył grupę SigmaBleyzer Investment, firmę private equity, która zarządza aktywami o wartości około 1 miliarda dolarów.

Absolwent University of Texas w Austin, Cranberg? Został mianowany przez Perry’ego w 2011 roku na sześcioletnią kadencję w radzie regentów systemu uniwersytetów stanowych. Jest hojnym darczyńcą politycznym, który od połowy lat 80. daje ponad 3 miliony dolarów głównie kandydatom republikańskim.

Kiedy Perry prowadził kampanię na prezydenta w 2011 r., Ujawnienia federalne pokazują, że jego kampania zapłaciła ponad 16 000 USD spółce holdingowej za prywatny odrzutowiec używany przez Cranberga.

___

Biesecker, Braun i Lardner relacjonowali z Waszyngtonu.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: