NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1159 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Dlaczego Prezydent, Premier, Sejm, Senat, ZUS, Urząd Skarbowy, Policja, Wojsko, służby zarejestrowane są jako firmy? ☀Autor Gabi☀
PIOTR RYBAK OCENIA SZANSE KANDYDATÓW NA POLITYKÓW
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
BARDZO WAŻNE: Andy Choinski "Zgadnij, co jest w szczepionkach" | Polski lektor oraz polskie napisy Cz. 1 do 3 ☀ OSTATNIE  VIDEO SZOKUJĄCE!! Autor Gabi☀
Złe wieści dla milionów Polaków.. ☀Autor Gabi☀
Wiadomo, kim był pracownik z Polski, któremu wycięto organy w Meksyku. Nowe fakty ☀Autor Gabi☀
Wirusolog: Jeśli to się stanie, to w zasadzie mamy koniec epidemii  ☀Autor Gabi☀
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

OTO NARZĘDZIE – ALGORYTM KTÓRY NIEBAWEM ROZPOCZNIE EGZEKWOWANIA PRAWA „ACTA 2.0″ I TERREG” NA PORTALACH YouTube i f.b..

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

TECHNOLOGIA

OpenAI publikuje potężne narzędzie do wykrywania i pisania fake newsów

Pierwotnie firma miała inne zdanie w tej sprawie, ale minęło kilka miesięcy i najwyraźniej coś się zmieniło, bo algorytm właśnie został udostępniony.

OpenAI, czyli inicjatywa zrzeszająca wybitnych inżynierów z całego świata i mająca na celu tworzenie technologii sztucznej inteligencji w zgodzie z prawem oraz dla dobra ludzkości, poinformowała w lutym, że stworzyła rewolucyjny system na potrzeby walki z fałszywymi wiadomościami. Tyle że jest z nim jeden problem, jest zbyt potężny i niebezpieczny, żeby dostał się w niepowołane ręce, bo podczas treningu na fake newsach opanował do mistrzostwa również umiejętność… ich pisania.

GPT2, bo o nim właśnie mowa, był szkolony na milionach artykułów i komentarzy pojawiających się w popularnym serwisie Reddit. Potrafi wnikliwie analizować dzieło literackie lub tekst stworzony przez agencję informacyjną i na tej podstawie je dokończyć lub napisać zupełnie nowe teksty. Jak twierdzi Dario Amodei, dyrektor badawczy OpenAI, to ewenement na skalę światową, który bez problemu analizuje 12 razy większe modele i aż 15 razy większe zestawy danych, w znacznie obszerniejszej tematyce.

W związku z tym miał pozostać w rękach swoich pomysłodawców, żeby komuś nie przyszło do głowy korzystać z niego w niecnym celu i opinia publiczna miała poznać jedynie pojedyncze elementy tej rewolucyjnej technologii. No cóż, tak przynajmniej było w lutym, bo dziś sytuacja uległa całkowitej zmianie – OpenAI poinformowało bowiem, że nie ma żadnych silnych dowodów nadużyć z wykorzystaniem tego rozwiązania, dlatego też opublikowane zostanie ono w całości. Czyżby już nie było zagrożenia zalania światowej sieci toną nieprawdziwych informacji, które są napisane w sposób niezwykle przekonujący?

Oczywiście jest, ale OpenAI we wpisie na swoim blogu wyraża nadzieję, że tak się nie stanie, a pełna wersja GPT-2 pomoże naukowcom w opracowaniu lepszych modeli do walki z dezinformacją i ,materiałami szerzącymi uprzedzenia na różnym tle. Jak czytamy: – Wypuszczamy ten model, aby pomóc w badaniach nad wykrywaniem syntetycznego tekstu. Część osób jest jednak zdania, że ta technologia i tak w końcu stanie się powszechnie dostępne, dlatego też naukowcy z OpenAI nie mieli wyjścia, bo w ten sposób udostępniają przynajmniej innym narzędzia, dzięki którym będziemy mogli przygotować się do tej wirtualnej walki. Są też głosy sugerujące, że chodziło tylko o promocję GPT-2, ale jak było naprawdę…

Źródło: GeekWeek.pl/theverge

==========================

A PONIŻEJ MATERIAŁ WCZEŚNIEJSZY NA TEN TEMAT WRAZ Z FILMEM

OpenAI przestraszyło się potęgi swojej sztucznej inteligencji i jej nie udostępni

Organizacja wspierana przez słynnych miliarderów ze świata globalnej sieci i najnowszej technologii stworzyła tak zaawansowany algorytm AI, że uznała, że nie udostępni go publicznie dla bezpieczeństwa świata.

Inżynierowie na co dzień pracujący dla szczytnej inicjatywy OpenAI, która zrzesza setki wybitnych postaci z całego świata i ma za zadanie tworzyć technologie sztucznej inteligencji w zgodzie z prawem oraz dla dobra ludzkości, stworzyli rewolucyjny system na potrzeby walki z fałszywymi wiadomościami.

Są one prawdziwą zmorą naszych czasów. Za ich pośrednictwem rządy, politycy, trolle i koncerny tworzą fikcyjne oraz zmanipulowane informacje, które mają za zadanie siać propagandę i kształtować fałszywą wizję rzeczywistości. OpenAI stworzyło specjalny algorytm. Jest on efektem ubocznym wykrywania właśnie fałszywych wiadomości.

Niestety, algorytm noszący nazwę GPT2 jest tak świetny w wykonywaniu swojej pracy, że zdobył on umiejętności również pisania zmanipulowanych wiadomości. Pomysłodawcy projektu podjęli decyzję, że nie udostępnią go nikomu, ponieważ jeśli wpadnie on w niepowołane ręce, a tak na bank się stanie, to może doprowadzić do niewyobrażalnego spustoszenia w globalnej sieci. To pierwszy taki przypadek w historii całej inicjatywy OpenAI.

Do tej pory wszystkie wyniki swoich prac były przez nich ostatecznie uwalniane na potrzeby tworzonych technologii przez najróżniejsze ośrodki badawcze. W ten sposób organizacja w dużym stopniu kontrolowała i miała wpływ na rozwój większości technologii AI na świecie. Powstawały one w zgodzie z obowiązującym prawem i zasadami natury etycznej i moralnej.

GPT2 jest niemal perfekcyjny. Potrafi wnikliwie analizować źródłowy tekst stworzony przez agencję informacyjną lub dzieło literackie i na jego podstawie go dokończyć lub tworzyć całe nowe wiadomości.
Naukowcy opublikowali nawet próbki tekstu przez niego napisane. Jako tekst źródłowy dali Roku 1984 autorstwa Orwella.

„Był jasny, zimny kwietniowy dzień i zegary biły trzynastą”. System wykrył futurystyczny ton i intencje pisarza, a następnie sam dokończył dzieło słowami „Siedziałem w samochodzie i jechałem do nowej pracy w Seattle. Zatankowałem, przekręciłem kluczyk i pozwoliłem się ponieść. Wyobrażałem sobie, jaki będzie ten dzień, za sto lat od teraz. W 2045 byłem nauczycielem w jakieś biednej wiejskiej szkole w Chinach. Zaczynałem od historii Chin i historii nauki”.

Dario Amodei, dyrektor badawczy OpenAI, powiedział, że GPT2 to ewenement na skalę światową. Bije na głowę podobne systemy opracowane do tej pory. Bez problemu analizuje on aż 12 razy większe modele i aż 15 razy większe zestawy danych, w znacznie obszerniejszej tematyce. Algorytm był szkolony na milionach artykułów i komentarzy pojawiających się na popularnym serwisie Reddit.

Źródło: GeekWeek.pl/The Guardian / Fot. MaxPixel

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: