NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Za granicą ustawiają się w kolejkach za jednym polskim produktem. Cała branża może liczyć zyski ☀Autor Gabi☀
"DGP": Rząd próbuje stłumić lekarski bunt  ☀Autor Gabi☀
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
Izrael znalazł nowy kij na niezaszczepionych. „Drakońska ustawa, która łamie etykę lekarską i prawa pacjenta”☀Autor Gabi☀
Reptilianie – czyli ludzie JASZCZURY. Czy naprawdę rządzą światem?
Kiedy skończy się „pandemia”? Prof. Gut: Raczej nigdy końca nie będzie ☀Autor Gabi☀
Gliński atakuje Bosaka. Zupełnie zbędny minister ośmiesza się na Twitterze [ZOBACZ JAK] ☀Autor Gabi☀
TAK WIDZĄ ŚWIAT PO PANDEMII I TAKĄ RZECZYWISTOŚĆ ZAPOWIADAJĄ JAKO NOWĄ NORMALNOŚĆ
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Narodowe Święto Niepodległości. [Relacja na żywo]- KONTRMANIFESTACJA !

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Od rana trwają obchody Narodowego Święta Niepodległości. Ulicami Warszawy przechodzi Marsz Niepodległości. Ruszył ze sporym opóźnieniem. Policja usunęła także kontrmanifestantów Obywateli RP z Ronda De Gaulle’a, którzy rozwiesili duży banner z napisem „Konstytucja”. Wcześniej odbyły się państwowe obchody Święta Niepodległości, na których obecni byli czołowi politycy m.in. prezydent Andrzej Duda.

11 listopada 2019 - relacja z obchodów Święta NiepodległościFoto: Paweł Supernak / PAP
Uczestnicy Marszu Niepodległości
  • – Polska najlepiej się rozwija i jest najsilniejsza, gdy rozumiemy, że najważniejsze sprawy polskie musimy prowadzić wspólnie – powiedział prezydent
  • Andrzej Duda wręczył dziś odznaczenia państwowe. Orderem Orła Białego odznaczono prof. Andrzeja Nowaka oraz prof. Grażynę Świątecką
  • Po godzinie 15 z ronda Dmowskiego w Warszawie ruszył X Marsz Niepodległości organizowany przez środowiska narodowe
  • Padają sprzeczne informacje na temat frekwencji. Według stołecznego ratusza w Marszu wzięło udział 47 tys. osób. Organizatorzy Marszu mówią o 150 tys. uczestników

17:38

Szef nacjonalistycznej organizacji „Falanga” Bartosz Bekier ocenił, że „patriotyzm to uczucie, nie doktryna polityczna„. – To uczucie miłości do ojczyzny, przywiązanie do tradycji i barw narodowych. Patriotyzm ma charakter apolityczny. Patriotą może być człowiek o bardzo zróżnicowanych poglądach.

17:31

X „Marsz Niepodległości” organizowany był pod hasłem „Miej w opiece Naród cały!” pochodzącym z pieśni maryjnej „Z dawna Polski Tyś Królową”. Jego organizatorzy podkreślali, że polska tożsamość narodowa jest nierozłączna z wiarą katolicką.

17:28

Jak informowali nasi dziennikarze, którzy byli obecni na miejscu, był to jeden z najspokojniejszych marszów. Obeszło się bez większych incydentów.

17:22

– Wrogów Polski i polskości jest wielu. Dziś świat nie chce niepodległej Polski i narodu polskiego. To od nas zależy, czy nasz naród będzie żyć. Ale do tego potrzeba wiele pracy. Tylko praca może nas uchronić przed globalizmem, marksizmem i upadkiem rodziny. Musimy podjąć pracę dla Ojczyzny w duchu katolickich wartości. Czołem Wielkiej Polsce! – powiedział.

17:20

Na scenę koncertową wkracza prezes Marszu Robert Bąkiewicz.

17:18

O godz. 19:00 na Bulwarach Wiślanych przy Centrum Nauki Kopernik odbędzie się pokaz pirotechniczny z okazji Święta Niepodległości. Organizatorem wydarzenia jest Polska Fundacja Narodowa.

17:11

Według naszych szacunków w Marszu Niepodległości wzięło udział ok. 150 tys. osób – poinformował rzecznik prasowy Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Damian Kita.

17:00

W czasie zgromadzenia wbrew apelom organizatorów część osób odpalała race i petardy. Policja poinformowała, że zabezpieczono ich wizerunki, jednak nie doszło do żadnej bezpośredniej interwencji.

16:57

– Według naszych obliczeń w Marszu Niepodległości wzięło udział 47 tys. osób. W swoim szczytowym momencie Marsz rozciągał się na długości 1750 metrów i zajmował powierzchnię ok. 42 tys. metrów kwadratowych – powiedział w rozmowie z Onetem Kamil Dąbrowa, rzecznik stołecznego ratusza.

16:56

Na błoniach Stadionu Narodowego rozpoczął się koncert. Następnie spodziewane są przemówienia liderów.

16:47

Po południu w dniu Narodowego Święta Niepodległości budynek Kancelarii Prezesa Rady Ministrów został podświetlony polskimi barwami narodowymi.

16:42

Marsz Antyfaszystowski, który po godz. 14 wyruszył z pl. Unii Lubelskiej, zmierza z pl. Konstytucji w kierunku pl. Trzech Krzyży, gdzie ma się zakończyć. W tym roku antyfaszyści idą pod hasłem „Za wolność Waszą i naszą!”. W marszu uczestniczą niektórzy politycy lewicy.

16:26

Na odcinku Alei Jerozolimskich straż Marszu Niepodległości ustawiła duże szare płachty, które zasłaniały przed wzrokiem idących w stronę Stadionu Narodowego trzymane przez Obywateli RP transparenty. Na nich przeważały hasła nawołujące do przestrzegania konstytucji.

16:23

Policja po wielokrotnych wezwaniach do opuszczenia przez uczestników kontrmanifestacji na rondzie De Gaulle’a rozwiązała zgromadzenie. Sprawę „na gorąco” komentowała posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, która znajdowała się wśród Obywateli RP. – Obywatele tam po prostu stali – powiedziała. – To Marsz Niepodległości zagraża naszemu bezpieczeństwu. To oni są zagrożeniem, to oni mają race – oceniła.

16:21

Kraków również uczcił Święto Niepodległości. Na zdjęciu kopiec Kościuszki.

16:01

Rondo Dmowskiego, gdzie zaczynał się marsz, powoli pustoszeje – informuje nasz dziennikarz Bartłomiej Bublewicz.

15:57

Na dachu budynku na ul. Kruczej ktoś powiesił biało-czerwoną flagę z tęczą i symbolami wszystkich religii. To nie spodobało się niektórym uczestnikom marszu, którzy chcieli dostać się na dach. Po kilku minutach flaga została ściągnięta – informuje nasz dziennikarz Kamil Dziubka.

15:48

„W trakcie zabezpieczenia realizowanego przez policjantów najważniejsze jest bezpieczeństwo. Zgromadzenie spontaniczne na trasie Marszu Niepodległości zostało rozwiązane z uwagi na fakt, że jego przebieg powodował poważne zagrożenie bezpieczeństwa.” – poinformowała warszawska policja.

15:38

Policja usuwa transparent z napisem „Konstytucja” z Ronda de Gaulle’a – inormuje nasz dziennikarz Marcin Terlik.

15:30

Na rondzie de Gaulle’a atmosfera jest coraz bardziej czerwona. Sytuację obserwuje nasz dziennikarz Marcin Terlik.

15:28

Według „Gazety Wyborczej” policja rozwiązała zgromadzenie Obywateli RP. Mieszają się okrzyki „Konstytucja” i „Raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę”.

15:25

Policja stara się wyprowadzić kontramifestanów. Na miejscu jest nasz reporter Piotr Halicki.

15:23

Ruszyło czoło marszu. Słychać okrzyki „cześć i chwała bohaterom”.

15:20

Organizatorzy przypominają, że na miejscu wciąż można składać podpisy pod ustawą obywatelskiego projektu przeciwko tzw. ustawie 447.

15:15

Bąkiewicz pokazuje krzyż. – Tego się boją marksiści i lewacy! – krzyczy. Intonuje pieśń maryjną.

15:14

– Musimy odpocząć odnowę moralną naszego narodu, ale bez kapłanów tego nie zrobimy. Błagamy was, poprowadźcie ten naród do zwycięstwa. Jesteście nam potrzebni, by zwyciężyć ten marksizm, który jak walec rozjeżdża kolejne narody Europy Zachodniej. Powinniśmy się organizować. Musimy wymuszać obronę polskich interesów. Ave Christus Rex! – mówi prezes Marszu Niepodległości.

15:10

– Co mówił Adam Michnik? Że patriotyzm jest chorobą? Co mówił Donald Tusk? Że polskość to nienormalność. Takie mamy elity, które ściągają nam marksizm kulturowy i zajmują szkoły, gdzie plugawią umysły naszych dzieci. Nie mówią nic o tym, że Żydzi chcą ograbić naszą ojczyznę. Dlatego musimy wrócić do korzeni. Ten świat odszedł już dawno od Boga. Musimy być jak rycerze spod Grunwaldu, jak husarze spod Wiednia, jak Żołnierze Wyklęci. W przeciwnym razie zginiemy jak Skandynawia – przemawia Bąkiewicz.

15:06

Prezes Marszu apeluje o przepuszczenie karetki, Jeden z uczestników potrzebuje pomocy lekarskiej.

15:04

– Cała nasza historia jest ściśle zespolona z katolicyzmem. Bez katolicyzmu nie ma polskości. Wielka Polska katolicka! – skanduje organizator.

15:04

– Polskość dla nas to nasz język, bohaterowie i święci. Polskością jest również 966 rok i odrzucenie pogaństwa. Potem również Grunwald, gdzie rycerze śpiewali „Bogurodzicę”. Potem mamy obronę Jasnej Góry przed heretykami – mówi Bąkiewicz.

15:02

„Powiedzmy Michnikom i innym na Czerskiej, niech usłyszą kto idzie. To my, Polacy! – mówi jeden z liderów Marszu. Głos zabiera prezes Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz.

14:48

Jeden z organizatorów Marszu przestrzegł uczestników przed prowokacjami. – Pilnujmy się. Mogą stosować różne chwyty, żeby nas nagrać, zrobić z nas złych ludzi – powiedział do zgromadzonych.

14:47

Według organizatorów Marszu Niepodległości Robert Winnicki nie został wpuszczony do warszawskiego sztabu kryzysowego.

14:43

Według dziennikarzy „Gazety Wyborczej” w marszu biorą też udział m.in. członkowie włoskiej neofaszystowskiej organizacji „Forza Nuova”.

14:32

Wielu gorzowian przybyło na wojewódzkie obchody Narodowego Święta Niepodległości w ich mieście. Zgromadzenie poprzedziła msza święta w intencji ojczyzny. Po niej nastąpił przemarsz na plac Grunwaldzki, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Oficjalną część obchodów z ceremoniałem wojskowym rozpoczęło w południe podniesienie flagi państwowej i wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. Harcerze odśpiewali pieśni patriotyczne, a uczniowie klas mundurowych złożyli ślubowanie. Były wystąpienia, apel pamięci i salwa honorowa ku czci Polaków walczących o wolność swojej ojczyzny.

W Warszawie ochrona Marszu Niepodległości stara się zasłonić kontrmanifestujących

W Warszawie ochrona Marszu Niepodległości stara się zasłonić kontrmanifestujących

14:26

Budujmy Polskę w oparciu o poszanowanie prawa naturalnego, prawa Bożego i prowadźmy „rewolucję sumień” – wezwał biskup pomocniczy diecezji płockiej Mirosław Milewski podczas uroczystej mszy świętej odprawionej w tamtejszej katedrze w Narodowe Święto Niepodległości.

14:20

Polscy dyplomaci i żyjący na Ukrainie Polacy oddali hołd rodakom pochowanym na cmentarzach w Kijowie. Wieńce złożono na Polskim Cmentarzu Wojennym w Bykowni oraz w kwaterze Wojska Polskiego na cmentarzu Bajkowa. W uroczystościach uczestniczył ambasador RP na Ukrainie Bartosz Cichocki, członkowie korpusu dyplomatycznego, duchowieństwo i przedstawiciele polskich organizacji w tym kraju.

Defilada z okazji obchodów Święta Niepodległości w Katowicach

Policjanci nie zamierzają usuwać transparentu z napisem

Policjanci nie zamierzają usuwać transparentu z napisem „Konstutucja” na rondzie de Gaulle’a. Transparent wywiesili kontrmanifestanci z KOD, Obywateli RP i Strajku Kobiet

14:12

Co najmniej kilkaset osób odśpiewało wspólnie hymn państwowy w centrum Białegostoku, w ramach akcji „Niepodległa do hymnu”. „Mazurek Dąbrowskiego” zabrzmiał w samo południe na Rynku Kościuszki przed ratuszem, z którego wieży zwykle o tej porze słychać hejnał miejski.

14:10

Parada z okazji Imienin Ulicy Święty Marcin w Poznaniu

Transparent

Transparent „Konstytucja” na rondzie de Gaulle’a

14:06

Licznie zgromadzeni uczestnicy przybyli na marsz z flagami Polski oraz transparentami z patriotycznym hasłami. Widać na nich napisy takie jak „Bóg, honor i ojczyzna” oraz „Warto być Polakiem”. Na czele Marszu Niepodległości znajdują się także flagi Młodzieży Wszechpolskiej.

14:00

Na rondzie Dmowskiego zgromadziły się już tysiące osób, które po godz. 15 wyruszą w stronę ronda de Gaulle’a.

Kontrmanifestacja na trasie Marszu Niepodległości

Kontrmanifestacja na trasie Marszu Niepodległości

13:57

Policja otoczyła kordonem rondo de Gaulle’a, gdzie jest kontrmanifestacja organizowana przez Obywateli RP, Warszawski Strajk Kobiet i KOD Mazowsze. Mundurowi nikogo już nie wpuszczają na środek ronda.

13:43

Prezydent pieszo zmierza z placu Piłsudskiego do Pałacu Prezydenckiego. Po drodze wita się ze zgromadzonymi tłumami.

13:41

Do kontrmanifestacji na rondzie de Gaulle’a dołączyła właśnie posłanka Joanna Scheuring-Wielgus.

13:38

 

13:31

Andrzej Duda z małżonką witają się z przybyłymi mieszkańcami stolicy.

13:30

Para prezydencka przechodzi przed pomnik Józefa Piłsudskiego.

„Konstytucja” na rondzie de Gaulle’a

13:25

Marsz Niepodległości ruszy dopiero za 1,5 godziny, ale już teraz na rondzie de Gaulle’a przy Palmie stanął wielki transparent z napisem „Konstytucja”. Miejsce to znajduje się na trasie marszu.

Czwarty Bieg Niepodległości w Poznaniu. Uczestnicy mogą liczyć na gorący doping mieszkańcow. Do pokonania mają dzisiaj 10 km.

Czwarty Bieg Niepodległości w Poznaniu. Uczestnicy mogą liczyć na gorący doping mieszkańcow. Do pokonania mają dzisiaj 10 km.

13:20

Uroczystości na placu Piłsudskiego powoli dobiegają końca.

13:15

Kilka dni temu szef MON Mariusz Błaszczak zdecydował, że pieśń będzie „odśpiewywana” przez wszystkich żołnierzy w trakcie obchodów świąt państwowych.

13:13

Żołnierze odśpiewają teraz Pierwszą Kadrową.

13:05

Kolejne delegacje składają wieńce. Wśród nich marszałkowie Sejmu i Senatu, premier, I prezes Sądu Najwyższego.

13:02

Prezydent składa wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

12:57

Zakończyło się przemówienie Andrzeja Dudy.

12:55

– Dziękuję wszystkim, którzy przez te 30 lat pracowali dla Polski i prowadzili polskie sprawy. Nie mam żadnych wątpliwości i wierzę w to głęboko, że prowadzili je z głębokich pobudek patriotycznych. Jedna jest Polska i wszyscy jej służymy – powiedział prezydent.

12:54

– Cieszę się z tak wielu sukcesów naszego 30-lecia. Jest nim obecna sytuacja gospodarcza. Mimo wielu potknięć i łez, które wylały się zwłaszcza na początku – podkreśla Andrzej Duda.

12:54

– Dziękuję i domagam się, aby tak pozostało, aby było nas więcej – apeluje prezydent.

12:53

– Dziękuję wszystkim, którzy poszli w tym roku do wyborów. Te prawie 62 proc. to jasne świadectwo tego, że coraz lepiej rozumiemy znaczenie naszej odpowiedzialności za polskie sprawy. Tego oczekują od nas Ojcowie Niepodległości – mówi Andrzej Duda.

12:52

– Demokracja wzrastała na tej ziemi w czasach, kiedy gdzie indziej jeszcze o niej nie słyszano – przekonuje Duda odnosząc się do czasów demokracji szlacheckiej.

12:50

– Rzeczypospolita dzisiaj się rozwija. Jest coraz mądrzejsza swoimi rodakami. Dajecie państwo tego wszyscy świadectwo, że ją szanujecie taką, jaka dzisiaj jest – mówi prezydent.

12:49

– Jesteśmy Polakami i obowiązki mamy polskie. Niech będzie to dla nas najważniejsze przesłanie, że jesteśmy Polakami, bo wyrośliśmy z naszej 1050-letniej tradycji, tej ziemi – powiedział Duda.

12:46

Andrzej Duda podkreśla, że Warszawa doczekała się w tym roku pomników wszystkich Ojców Niepodległości. Prezydent złożył dziś wieńce przed pomnikami Wincentego Witosa, Ignacego Jana Paderewskiego, Ignacego Daszyńskiego, Romana Dmowskiego, Wojciecha Korfantego i Józefa Piłsudskiego.

12:40

Prezydent przypomina, że za rok będziemy obchodzić 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Podziękował Polakom za piękne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości.

12:35

Czas na wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy.

Andrzej Duda na pl. Piłsudskiego (fot. PAP)

Andrzej Duda na pl. Piłsudskiego (fot. PAP)

12:10

Na placu Piłsudskiego trwa odczytanie apelu pamięci.

12:05

Czas na uroczyste podniesienie flagi państwowej. Za chwilę rozlegnie się melodia Mazurka Dąbrowskiego.

12:00

Prezydent dokonuje przeglądu pododdziałów wojskowych.

11:57

Prezydent Andrzej Duda przybył już na plac Piłsudskiego. Za chwilę początek uroczystości.

11:52

O godz. 12 w ramach akcji „Niepodległa do hymnu” w całej Polsce i za granicą odbędzie się także wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Hymn zabrzmi m.in. z wieży kościoła Mariackiego w Krakowie.

11:50

W południe rozpoczną się kulminacyjne uroczystości na pl. Piłsudskiego. Dojdzie do uroczystej zmiany wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Kolejne życzenia dla Polski od ambasadorów. – Bez polskiej wolności nie byłoby wolnej Europy – stwierdził ambasador Niemiec w Polsce Rolf Nikel.

Służby w centrum Warszawy przygotowują się do Marszu Niepodległości, który o godz. 15 ruszy z ronda Dmowskiego.

11:15

Wcześniej politycy PiS złożyli kwiaty przed pomnikami Ojców Niepodległości oraz gen. Stefana Roweckiego i kard. Stefana Wyszyńskiego.

11:06

Wśród odznaczonych znalazła się amerykańska dziennikarka Rita Cosby, córka powstańca warszawskiego Ryszarda Kossobudzkiego.

10:55

Damą Orderu Orła Białego została też Grażyna Świątecka. Profesor medycyny, kardiolog, internista. Twórczyni gdańskiego Telefonu Zaufania „Anonimowy Przyjaciel”.

10:53

Orderem Orła Białego odznaczony został prof. Andrzej Nowak. Historyk, publicysta, pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego i Polskiej Akademii Nauk.

10:50

Andrzej Duda wręczy odznaczenia osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu. W uroczystości biorą udział marszałkowie Sejmu i Senatu oraz liczni ministrowie.

10:40

W Pałacu Prezydenckim rozpocznie się za chwilę uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych z okazji Święta Niepodległości.

10:17

 

Kolejne życzenia po polsku od ambasadora Estonii.

Życzenia złożyła Polakom ambasador USA Georgette Mosbacher.

09:46

Po raz trzeci zapłonie Świeca Niepodległości ofiarowana Warszawie przez Piusa IX w 1867 r. z życzeniem, aby zapalono ją dopiero wówczas, gdy Polska będzie wolna.

09:30

W Świątyni Opatrzności Bożej trwa msza święta w intencji ojczyzny z udziałem m.in. prezydenta Andrzeja Dudy. Przewodniczy jej metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Homilię wygłosi biskup polowy Wojska Polskiego gen. bryg. Józef Guzdek.

Pracownicy litewskiego MSZ odśpiewali też Mazurka Dąbrowskiego.

09:06

Z okazji 11 listopada życzenia w języku polskim złożył nam szef MSZ Litwy Linas Linkevicius.

Andrzej Duda i Władysław Kosiniak-Kamysz przed pomnikiem Wincentego Witosa (fot. PAP)

Andrzej Duda i Władysław Kosiniak-Kamysz przed pomnikiem Wincentego Witosa (fot. PAP)

08:44

Duda złożył wieńce przed pomnikami sześciu Ojców Niepodległości: Wincentego Witosa, a następnie Ignacego Jana Paderewskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego, Wojciecha Korfantego oraz Józefa Piłsudskiego.

08:40

Prezydent Andrzej Duda wspólnie z ludowcami odśpiewał później „Rotę”.

08:24

– Dlatego zawsze nawołuję i tak bardzo mi zależy na tym, żeby ten dzień odzyskania niepodległości świętować razem, żeby to było takie wielkie święto polskiej jedności, wielkie święto polskiej wspólnoty, bo jestem przekonany, że ta właśnie wartość, jaką jest niepodległa, suwerenna ojczyzna, jest dla nas wszystkich jedna, najważniejsza, wspólna, absolutnie wspólna – dodał Duda.

08:22

Prezydent wyraził opinię, że interes ten powinien być wyjęty ze strefy sporów oraz że jest „absolutnie nadrzędny”. – Uważam, że taką emanacją tego interesu Rzeczypospolitej jest właśnie niepodległość – powiedział.

08:18

Granicą politycznego sporu jest interes Rzeczypospolitej, a więc interes nas wszystkich – powiedział w Polskim Radio prezydent Andrzej Duda.

08:06

Po złożeniu wieńców Duda, Kosiniak-Kamysz i Kukiz krótko ze sobą rozmawiali.

08:05

Ludowcy czekali na przybycie Andrzeja Dudy. Prezydent złożył swój wieniec jako pierwszy.

08:00

Przed pomnikiem Wincentego Witosa w Warszawie pojawiła się liczna delegacja ludowców na czele z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Obecny jest także Paweł Kukiz.

07:55

Z okazji Święta Niepodległości napis w logo Google przybrał biało-czerwone barwy, nad nim powiewa polska flaga.

07:45

O godz. 14 od przemówień rozpocznie się X Marsz Niepodległości. Marsz wyruszy o godz. 15 z ronda Dmowskiego.

07:44

Kulminacyjnym punktem obchodów będzie uroczysta zmiana wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza, połączona z Niepodległościowym Apelem Pamięci.

07:42

Obchody rozpoczną się o godz. 8.00 złożeniem przez prezydenta Andrzeja Dudę z małżonką wieńców przed pomnikami ojców niepodległości: Wincentego Witosa, Ignacego Jana Paderewskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego, Wojciecha Korfantego i Józefa Piłsudskiego.

07:40

Dzień dobry, zapraszamy Państwa do obserwowania relacji z obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: