NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1166 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Decyzja zapadła, będą masowe kontrole. Policja zainteresować się może także i tobą  ☀Autor Gabi☀
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
NOWE PRAWO DLA PIS - POLAK JUZ NIE DOWIE SIĘ CO KNUJE PIS W UMOWACH Z OBCYMI PAŃSTWAMI - NAWET JAK PODPISZĄ ROZBIÓR !
Posłuchaj tego doktora i byłego profesora szkoły medycznej o spisku kryminalnym i eksperymentalnych szczepionkach ☀Autor Gabi☀
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
"Nie daj się dźgnąć szczepionką COVID-19!!!!!, dopóki tego nie przeczytasz!!!!!!
Stanisław Michalkiewicz zamknięty! „W ten oto sposób zostałem osobą podejrzaną”☀Autor Gabi☀
POLSKA - wykupują całe bloki mieszkalne tysiące mieszkań - KTO REALIZUJE TEN SKUP ?
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Sędzia z PiS do szefowej TK Julii Przyłębskiej: proszę się wytłumaczyć z zablokowania rozprawy o aborcję

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Julia Przyłębska© Agencja Gazeta Julia Przyłębska

Wojna między sędziami z nadania PiS w Trybunale Konstytucyjnym się zaostrza. Sędzia Jarosław Wyrembak chce wymusić na szefowej TK Julii Przyłębskiej, żeby wytłumaczyła się przed wszystkimi sędziami, czemu zablokowała rozpatrywanie wniosku o zaostrzenie prawa aborcyjnego. Wyrembak zarzuca też Przyłębskiej, że lawiruje w sprawie ujawnienia list poparcia dla kojarzonych z PiS sędziów z Krajowej Rady Sądownictwa.

  • – Onet jest w posiadaniu kopii pisma, które prof. Wyrembak skierował do Przyłębskiej w piątek

  • – Wyrembak żąda, by Przyłębska zwołała posiedzenie Trybunału Konstytucyjnego z udziałem wszystkich sędziów i wytłumaczyła się ze swych działań

  • – Według informacji Onetu, Wyrembak chce doprowadzić do otwartej konfrontacji z Przyłębską w sprawach aborcji i KRS, którymi szefowa Trybunału nie chce się zająć

  • – To kolejny atak Wyrembaka na Przyłębską — we wrześniu zażądał, aby podała się do dymisji

„Pozwalam sobie przypomnieć, że 17 września br., wobec Sędziów Trybunału Konstytucyjnego obecnych na odbywającym się w tym dniu posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Trybunału Konstytucyjnego, złożyła Pani Prezes obietnicę zwołania na koniec października Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Trybunału Konstytucyjnego – dla umożliwienia dyskusji o wszystkich bieżących problemach Trybunału i kwestionowanych przeze mnie praktykach Pani Prezes. Mając na uwadze fakt, że do dnia dzisiejszego obietnica, o jakiej wyżej mowa, nie została zrealizowana, zwracam się niniejszym z wnioskiem o bardzo pilne zwołanie posiedzenia Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Trybunału Konstytucyjnego” — tak zaczyna się pismo, które w piątek związany z PiS sędzia TK Jarosław Wyrembak skierował do Przyłębskiej.

Zgromadzenie Ogólne sędziów TK to szczególna instytucja — wszyscy sędziowie spotykają się, by podejmować decyzje w strategicznych dla Trybunału kwestiach prawnych, personalnych czy też finansowych.

Na tym forum Wyrembak chciałby doprowadzić do otwartej konfrontacji z Przyłębską.

Jarosław Wyrembak© PAP Jarosław Wyrembak

Uniki w sprawie aborcji

Przede wszystkim, Wyrembak reprezentuje te nurty w PiS, które atakują Przyłębską za to, że przez ostatnie lata unikała rozpatrzenia wniosku o zbadanie konstytucyjności ustawy antyaborcyjnej.

Po tzw. „czarnych protestach” w 2016 r. PiS wyrzuciło do kosza znajdujący się w Sejmie projekt całkowicie zakazujący aborcji. Ale Jarosław Kaczyński, zdając sobie sprawę z niezadowolenia Kościoła i części polityków PiS, pozwolił grupie posłów wysłać wniosek w sprawie aborcji do TK. W skierowanym jesienią 2017 r. wniosku chodziło o zbadanie, czy obowiązujące od lat 90. prawo antyaborcyjne jest zgodne z Konstytucją. W praktyce antyaborcyjnej frakcji w PiS chodziło o uznanie, że niekonstytucyjne jest przerywanie ciąży w sytuacjach, gdy płód jest poważnie uszkodzony. To ponad 90 proc. legalnych w tej chwili aborcji.

Tyle że Przyłębska — odczytując intencje kierownictwa PiS — lawirowała w tej kwestii ponad dwa lata, odwlekając rozpatrywanie sprawy i wymieniając składy sędziowskie. Efekt? Ponieważ wnioski poselskie przepadają wraz z końcem kadencji Sejmu, oznacza to, że Trybunał Konstytucyjny nie zajmie się aborcją. To budzi wściekłość w antyaborcyjnej, związanej z Kościołem części PiS — Przyłębską atakował choćby senator Jan Maria Jackowski oraz sprawozdawca wniosku do TK poseł PiS Bartłomiej Wróblewski. Antyaborcyjna aktywistka Kaja Godek oświadczyła wręcz, że Przyłębska ma „krew na rękach”. Teraz dołącza do nich Wyrembak.

Tajne podpisy sędziów

Drugie zastrzeżenie Wyrembaka dotyczy innego politycznego kłopotu PiS. Po wyborach obóz władzy w ramach tzw. reformy wymiaru sprawiedliwości wybrał własną Krajową Radę Sądownictwa — to organ opiniujący nominacje i awanse dla sędziów. Do KRS trafili kojarzeni z PiS sędziowie, którzy przedstawili listę co najmniej 25 podpisów swych kolegów po fachu. Choć zgodnie z prawem podpisy te powinny być jawne, to obóz władzy do tej pory je ukrywa. Po decyzjach sądów administracyjnych, które nakazywały podpisy ujawnić, wkroczył związany z PiS inspektor ochrony danych osobowych, który uznał to za niezgodne z prawem — blokując w ten sposób prawomocny wyrok sądu. Jednocześnie w sierpniu posłowie PiS skierowali wniosek do Trybunału, by uznał, że ujawnienie podpisów byłoby niezgodne z Konstytucją. Skąd taka determinacja? Wśród polityków spekuluje się, część list poparcia może być niekompletna.

Według informacji Onetu, Wyrembak krytykuje Przyłębską za to, że lawiruje w sprawie tego wniosku, próbując odwlec jego rozpatrywanie.

„Julio, odejdź”

To kolejny w ostatnim czasie atak Wyrembaka na Przyłębską. Podczas wspomnianego Zgromadzenia Ogólnego sędziów Trybunału 17 września Wyrembak złożył oświadczenie, które dodatkowo przekazał sędziom na piśmie. Zarzucił w nim Przyłębskiej łamanie prawa. Wprost napisał o „podejmowaniu działań, dla których nie znajduje żadnej legitymacji prawnej”, które — według jego oceny „rażąco naruszają elementarne reguły praworządności”. Inne zarzuty? Przyłębska ma unikać dyskusji o impasie, w jakim znajduje się Trybunał Konstytucyjny — orzeczeń jest coraz mniej, a koszty utrzymania rosną, ostatnio o 2 mln zł rocznie.

Wyrembak twierdzi też, że Przyłębska próbuje ograniczać swobodę wypowiedzi sędziów.

W związku z tym Wyrembak „wyraża swoją dezaprobatę wobec sposobu sprawowania przez Panią Julię Przyłębską funkcji Prezesa Trybunału Konstytucyjnego” i „zwraca się z apelem o pilne zrzeczenia się tejże funkcji”.

Wyrembak to dawny członek PiS, związany ze stołecznym strukturami partii. Jest doktorem habilitowanym prawa, był adwokatem, notariuszem i wykładowcą. W Trybunale zasiada od stycznia minionego roku. Zgodził się nawet na wybór do na miejsce tzw. dublera. Tak są określani sędziowie TK, którzy zostali wybrani przez PiS na miejsca sędziów pochodzących z wyboru Platformy, od których prezydent Andrzej Duda celowo nie odebrał przysięgi.

msn

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: