DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

Najnowsze:Protestujący w Hongkongu niszczy stację metra, burzy centrum handlowe

HONG KONG (AP) – Policja zwolniła gaz łzawiący, a protestujący wybili niedzielę w centrum handlowym w niedzielę podczas antyrządowych demonstracji w całym Hongkongu z powodu gniewu z powodu śmierci aktywisty studenckiego i aresztowania prodemokratycznych prawodawców.

Pełny zasięg:  Hongkong

Hongkong jest w szóstym miesiącu protestów, które rozpoczęły się w czerwcu w związku z proponowaną ustawą o ekstradycji i rozszerzyły się na żądania większej demokracji i innych skarg. Aktywiści narzekają, że rząd niszczy autonomię i obiecane swobody obywatelskie w zachodnim stylu, kiedy ta była brytyjska kolonia powróciła do Chin w 1997 roku.

Policja w zielonych mundurach z hełmami i tarczami do zamieszek strzelała gazem łzawiącym, aby oczyścić ulice w Tsuen Wan na północnym zachodzie, po ściganiu protestujących w centrum handlowym Citywalk w dzielnicy. Oficerowie przeszli czteropasmową ulicą ramię w ramię, strzelając przed nimi salwami gazu łzawiącego.

Protestujący rozpoczęli mały pożar z gruzami na ulicy. Gazeta Apple Daily doniosła, że zabrano czterech mężczyzn i jedną kobietę podejrzaną o niszczenie sklepów w Tsuen Wan.

W Sha Tin na północnym wschodzie władze zamknęły stację metra po tym, jak protestujący wybili okna i uszkodzili automat biletowy. Reporterzy widzieli, jak policja aresztowała trzech mężczyzn w kompleksie mieszkalnym w innym miejscu w Sha Tin, ale powód nie był jasny.

W Tuen Mun na północnym zachodzie około trzech tuzinów ludzi ubranych na czarno, symbolicznych kolorów protestów, szturmowało centrum handlowe.

Większość była spokojna, ale jeden używał klubu do wybijania okien, podczas gdy inni przewracali stoliki w restauracji. Widzowie na ulicy na zewnątrz krzyczeli „karaluchy!” Na policję.

W centrum handlowym Festival Walk w Kowloon Tong reporterzy widzieli mężczyznę leżącego na publicznym przejściu obok małej kałuży krwi z stojącą nad nim policją. Jego stan i przyczyna możliwych obrażeń były niejasne.

Między policją a kupującymi odbywały się krótkie mecze z popychaniem, niektórzy z nich w geście buntu podnieśli pięści w powietrze. Policja wypuściła spray pieprzowy w centrum handlowym.

W oświadczeniu rządu stwierdzono, że jedna osoba aresztowana w Kowloon Tong uciekła przed policją z powodu zgiełku wywołanego przez protestujących.

Aktywiści domagają się dymisji na wpół autonomicznego przywódcy chińskiego terytorium, dyrektora generalnego Carrie Lam.

Protesty przyczyniły się do zmniejszenia presji na gospodarkę Hongkongu. Już zmagał się ze spadkiem globalnego wzrostu gospodarczego i wojną celną USA-Chin.

Terytorium 7,5 mln osób wpadło w pierwszą recesję od czasu światowego kryzysu finansowego po działalności gospodarczej skurczyło się o 3,2% w kwartale kończącym się we wrześniu.

W sobotę policja ogłosiła aresztowanie sześciu prawodawców pod zarzutem utrudniania lokalnemu zgromadzeniu podczas hałaśliwego spotkania 11 maja w sprawie projektu ustawy o ekstradycji. Wszyscy zostali zwolnieni za kaucją.

Tymczasem protestujący opłakiwali śmierć w piątek śmierć studenta uniwersytetu, Chowa Tsz-Loka, który spadł z parkingu, gdy policja wystrzeliła w protestujących gaz łzawiący.

Okoliczności śmierci są niejasne, ale wielu oskarża policję o stosowanie taktyk ciężkich, w tym powszechne stosowanie gazu łzawiącego i aerozolu pieprzowego. Policja odmówiła popychania 22-letniego studenta podczas incydentu w zeszły poniedziałek lub opóźniania leczenia w nagłych wypadkach.

Terytorium przygotowuje się do wyborów do rady okręgowej 24 listopada, które są postrzegane jako miara nastrojów społecznych wobec rządu.

Pro-demokratyczni ustawodawcy oskarżają rząd o próbę sprowokowania przemocy w celu uzasadnienia odwołania lub przełożenia wyborów.

W piątek wybuchła przemoc, gdy protestanci wyszli na ulice po wydarzeniach upamiętniających ucznia w wielu miejscach.

Od początku ruchu protestacyjnego aresztowano ponad 3300 osób.

zrodlo:apnews.com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: