DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

Mieszkańcy Berlina strollowali Trumpa i wysłali mu… kawałek muru berlińskiego o wadze 2,7 ton

Do prezydenta USA wysłano specjalny prezent z okazji 30. rocznicy upadku muru berlińskiego. To 2,7-tonowy element konstrukcji, w nawiązaniu do polityki Donalda Trumpa i jego obietnic o budowie muru na granicy z Meksykiem. Administracja amerykańska nie przyjęła podarku.

Niemcy: mieszkańcy Berlina wysłali prawie trzytonowy fragment muru TrumpowiFoto: 360b / Shutterstock
Mur berliński

Akcja skierowana była wprost przeciwko sztandarowej deklaracji amerykańskiego prezydenta o zbudowaniu muru wzdłuż granicy amerykańsko-meksykańskiego, w ramach jego polityki imigracyjnej „zero tolerancji” – dowiadujemy się w Quartz.

„Chcielibyśmy przekazać wam jeden z ostatnich fragmentów upadłego muru berlińskiego dla upamiętnienia poświęcenia Stanów Zjednoczonych na rzecz budowy świata bez ścian” – głosi napis na betonowej płycie, podpisanej przez mieszkańców Berlina.

Organizator projektu, berlińska pro-demokratyczna organizacja Die Offene Gesellschaft poinformowała Biały Dom o projekcie na początku tego tygodnia. Fragment muru został przekazany wczoraj, Secret Service odrzuciło jednak wyjątkowy podarek.

– Mamy nadzieję, że przesyłka trafi w publiczne miejsce, w którym Amerykanie będą mogli przeczytać nasz przekaz – w końcu głównym przesłaniem jest wielkie „dziękuję” od berlińczyków do Stanów Zjednoczonych i ich mieszkańców – mówili pełni nadziei organizatorzy, jeszcze przed odrzuceniem wysyłki przez amerykańską administrację.

Fragment muru udało się przetransportować do Waszyngtonu dzięki prywatnym darowiznom, a koszt bryły i jej przewóz „zamknęły się w niskiej, pięciocyfrowej sumie” – czytamy w Quartz.

Donald Trump nie spełnił jeszcze swojej obietnicy o budowie „dużego, pięknego muru granicznego”, który jak podkreślał, zostanie sfinansowany przez Meksyk. Quartz wylicza, że obietnice amerykańskiego prezydenta kosztowała do tej pory podatników 10 miliardów dolarów, a fragmenty nowo wybudowanego muru są łatwo przekraczane przez meksykańskich przemytników.

(KF)

zrodlo:wiadomosci.onet.pl

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: