KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

„ŻADNYCH POLAKÓW”. W GDAŃSKU POJAWIŁO SIĘ OGŁOSZENIE O PRACY TYLKO DLA CUDZOZIEMCÓW

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, -  $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania ! ♡♡♡  ZOBACZ TAKŻE Nature’s Sunshine 50 lat na rynku! VIDEO - https://youtu.be/MYPR5UHSQvw

Jeden z gdańskich przedsiębiorców poszukuje do pracy kierowców, ale „tylko cudzoziemców, żadnych Polaków”. Według Polsat News ogłoszenie takiej treści ukazało się w środę na jednym z ogólnopolskich portali ogłoszeniowych.

Jak podaje Polsat News, pracodawca z Gdańska zaoferował pracę na umowę-zlecenie, samochód, zakwaterowanie, elastyczne godziny pracy a także szkolenie z „posługiwania się aplikacjami”. Kierowca musi jednak uzyskiwać minimum 1,6 tys. złotych tygodniowego utargu i oddawać mu z tego 35 procent. Dodatkowo nie może być Polakiem.

Dziennikarz Polsat News, który skontaktował się z przedsiębiorcą podając się za osobę szukającą pracy, usłyszał od niego, że Polacy „nie chcą pracować”, w związku z czym woli zatrudniać cudzoziemców. Mężczyzna ten, mówiący ze wschodnim akcentem, twierdził, że zatrudniał kilku Polaków i zarabiali oni 300-500 złotych tygodniowo, podczas gdy cudzoziemcy przynosili 2-2,5 tys. złotych. Według niego „osoby nie z Polski robią fajną kasę”. Zgłoszenia telefonującego jednak nie odrzucił, mimo iż został poinformowany, że jest on Polakiem.

Polsat News przytoczył opinię radcy prawnego Adama Wojnarowskiego, według którego ogłoszenie o takiej treści łamie konstytucyjny zakaz dyskryminacji ze względu na narodowość, przepisy kodeksu pracy oraz artykuł 45 Traktatu o funkcjonowaniu UE. Osoba dyskryminowana w taki sposób może domagać się od pracodawcy finansowego zadośćuczynienia.

Zaznaczmy, że w sierpniu br. na terenie Trójmiasta doszło do podobnego przypadku, z tym że w grę wchodziła dyskryminacja Ukraińców. Jeden z restauratorów w Gdyni poszukiwał kucharzy, przy czym zaznaczał, że „zero Ukraińców czy podobnych” a w komentarzu dodał „Klientów szanujemy, podludzi – nie”. Ogłoszenie wywołało oburzenie m.in. prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, który pod inną gdyńską restauracją – „Kulinarną Ukrainą” prowadzoną przez Ukraińców – potępiał „język totalnej nietolerancji” i zapewniał, że Gdynia jest „miastem otwartym, które budowali też ludzie z zewnątrz”. Sprawą zajął się także Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Restauracja, która opublikowała ogłoszenie, wydała komunikat, w którym napisano, że „skandaliczny wpis, słusznie krytykowany przez internautów, stanowi przejaw nieprzemyślanej decyzji tylko jednej osoby” a cała załoga „odcina się” od niego. Zapewniono też, że „nikt z osób pracujących w lokalu nie przejawia zachowań ksenofobicznych czy rasistowskich”.

 

Kresy.pl / Polsat News / Dziennik Bałtycki / Gazeta Wyborcza

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: