KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

„Nie chcemy zależności energetycznej Unii Europejskiej od Putina” – sekretarz stanu USA skrytykował Niemcy za Nord Stream 2

Sekretarz stanu  Mike  przypomniał, że  są przeciwne budowie gazociągu . Powiedział to podczas przemówienia w Fundacji Kerbera w Berlinie przed spotkaniem z kanclerz Niemiec Angelą .

„Nie chcemy, aby dostawy energii w Europie zależały od Władimira Putina” – podkreślił. Podczas przemówienia zwrócił też uwagę na autorytarne trendy w Rosji i Chinach i zaapelował, aby  walczyły o wolność na świecie wraz ze Stanami Zjednoczonymi. Pompeo ostrzegł także  przed korzystaniem ze wyrobów chińskiego koncernu telekomunikacyjnego Huawei przy tworzeniu sieci mobilnych 5G. Jako były zastępca dyrektora CIA przypomniał, że USA podejrzewają ten chiński koncern o szpiegostwo przemysłowe.

Po spotkaniu Pompeo z Merkel, które odbyło się w ramach jego dwudniowej wizyty w Niemczech, obydwoje polityków złożyło pojednawcze oświadczenia. Kanclerz Niemiec obiecała Waszyngtonowi „aktywną pomoc” w rozwiązywaniu kryzysów międzynarodowych. Z kolei Pompeo pochwalił ogłoszenie przez Minister Obrony Niemiec Annegret Kramp-Karrenbauer podniesienia wydatków Niemiec na obronę do 2031 roku do poziomu 2% PKB. Zauważył też, że jest to silny sygnał dla NATO.

Przypomnijmy, prawicowi populiści z partii „Alternatywa dla Niemiec” zainicjowali wczoraj przełożenie posiedzenia Bundestagu. Ma zostać na nim podjęta decyzja dotycząca projektu ustawy w sprawie wdrożenia zmian do unijnej dyrektywy gazowej dotyczącej gazociągów biegnących do UE z krajów trzecich, w szczególności Nord Stream 2.

Opr. TB, https://www.dw.com/

fot. https://www.bundeskanzlerin.de/

zrodlo:kresy24.pl

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: