KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości ONZ osądzi Rosję za naruszenie prawa międzynarodowego, praw człowieka i wspieranie terroryzmu

Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości ONZ (MTS) z siedzibą w Hadze odrzucił wniosek Rosji podważający jego jurysdykcję w sprawie pozwu Ukrainy przeciwko Rosji o naruszeniu przez nią prawa międzynarodowego, praw człowieka oraz finansowanie terroryzmu i rasową dyskryminacje w związku z jej działaniami na Krymie. Oznacza to, że MTS rozpatrzy w/w zarzuty przeciwko Rosji.

Komentarz w tej sprawie opublikowała wiceminister spraw zagranicznych Ukrainy ds. Integracji europejskiej Ołena . Stwierdziła, że  po raz pierwszy w historii będzie odpowiadała przed sądem za naruszenie prawa międzynarodowego i praw człowieka.

„Dzisiaj sąd w całości odrzucił wszystkie zarzuty Federacji Rosyjskiej… Ta decyzja pozwala nam podążać dalej wraz z sądem i udowodniać całej społeczności światowej fakty naruszenia przez Federację Rosyjską prawa międzynarodowego, naruszenia praw człowieka i wszystkiego tego, co dzieje się na Ukrainie w związku z finansowaniem terroryzmu i dyskryminacji rasowej na Krymie. To zwycięstwo nie tylko Ukraińców, to zwycięstwo nie tylko rządów prawa, to zwycięstwo zdrowego rozsądku…” – podkreśliła.

Według niej, taka decyzja sądu dowodzi, że wszystkie kraje, niezależnie od ich wielkości i roli w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, muszą odpowiadać za naruszenie prawa międzynarodowego. „Bardzo się cieszymy, że sąd uwzględnił wszystkie wnioski Ukrainy, kontynuujemy sprawę według prawa, i nie mamy żadnych ograniczeń… Rosja po raz pierwszy będzie odpowiadała za naruszenie prawa międzynarodowego i praw człowieka. Po raz pierwszy w historii będą odpowiadać przed sądem za wszystkie wydarzenia i zarzuty przedstawione w ukraińskim memorandum, w tym za sprawę MH17” – podsumowała.

Opr. TB, https://www.icj-cij.org/enhttps://mfa.gov.ua/https://www.facebook.com/UkraineMFA/posts/1247948168592434

fot. https://www.icj-cij.org/

zrodlo:kresy24.pl

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: