polizei, policja Niemcy
Autor: „Super Express”

Dramatyczny wypadek polskiego autokaru w Niemczech! Z niewyjaśnionych przyczyn autobus zjechał z drogi, uderzył w barierki i przewrócił się na bok. Trzynaście osób zostało rannych, w tym siedem ciężko. – Liczba oraz stan zdrowia poszkodowanych jest w trakcie ustalania – przekazała Ewa Suwara, rzeczniczka MSZ

Do wypadku doszło w sobotę nad ranem na autostradzie nr 1 pomiędzy miejscowościami Stapelfeld i Barsbuettel. Autokar pełen ludzi jechał w kierunku Hamburga. Nad ranem, około godz. 5.30, zaczął zjeżdżać ze swojego pasa w prawo, następnie uderzył w barierki i przewrócił się na bok. Barierka została zniszczona na odcinku prawie 250 metrów!

Na pokładzie autokaru miało być około 50 osób. Już kilka minut po zdarzeniu na miejscu pojawiły się niemieckie służby. Jak relacjonowali strażacy wszyscy pasażerowie byli przytomni. Niestety, niemiecka policja przekazała, że 32 osoby doznały obrażeń, trzynaście zostało rannych w tym siedem ciężko, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rzeczniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ewa Suwara, poinformowała, że wśród poszkodowanych są obywatele polscy, ale ich liczba i stan zdrowia są jeszcze ustalane. – Zapewniam, że służba konsularna jest w kontakcie z miejscowymi władzami. Ustalamy wszystkie informacje, by móc je przekazać w chwili, gdy będą one rzeczywiście potwierdzone – powiedziała Suwara. Dodała też, ze autokar miał niemieckie tablice rejestracyjne.

Według relacji świadków, pasażerowie wydostali się ze środka wybijając szyby. Autostrada A1 w kierunku Hamburga była zablokowana przez kilka godzin – ruch wznowiono dopiero po godz. 13.

se.pl