DZIŚ NA ŻYWO - 21.00 CZĘŚĆ 1 MATERIAŁ REPORTERSKI WYWIAD Z PIOTREM RYBAKIEM I JEGO WSPÓŁPRACOWNIKIEM ANDRZEJEM KRAWCZYKIEM - MARSZ 11.11.2019 + JACEK MIĘDLAR KIM JEST TEN CZŁOWIEK ? NA PEWNO NIE JEST PATRIOTĄ ! ZAPRASZAM MATERIAŁ WŁASNY REPORTERSKI JACK CALEIB22 listopada 2019
21.00 START LIVE STREAM

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności..Do dyspozycji czytelników i widzów chat obsługujący wszystkie formaty multimediów które można załączać w dyskusji.Ponadto możliwość zakładania indywidualnych imiennych kont z możliwością publikowania wszelkich materiałów i multimediów BEZ CENZURY

Będzie BURZA. Nieznane fakty o Janie Pawle II. Wałęsa UJAWNIA

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ
papież, Jan Paweł II
Autor: archiwum se.plJan Paweł II w 1981 roku przyjął na specjalnej audiencji Lecha Wałęsę.

Jan Paweł II to dla ogromnej rzeszy Polaków postać absolutnie wyjątkowa, która na zawsze zostanie w ich sercach. Na pewno nasz święty był także osobą niezwykle ważną dla Lecha Wałęsy, z którym papież wielokrotnie rozmawiał. Dobre stosunki, które łączyły legendarnego przywódcę „Solidarności” i Jana Pawła II, uwierają z kolei tę grupę Polaków, dla których były prezydent jest „Bolkiem” i zdrajcą. Teraz Wałęsa opowiedział o swoich kontaktach z papieżem. Będzie burza!

Lech Wałęsa często rozmawia z zagranicznymi mediami. Tym razem udzielił wywiadu włoskiemu dziennikowi „La Republicca”. „Byliśmy sami, a potem przybył Wojtyła” – tak brzmi tytuł rozmowy. Wywiad dotyczył demokratycznych przemian w Europie i upadku komunizmu. – Cały świat mówił nam: przestańcie robić głupoty, w kraju kontroluje was krok po kroku dwieście tysięcy sowieckich żołnierzy, wokół Polski jest ich ponad milion, są silosy broni nuklearnej – wspominał Wałęsa i zaznaczył, że sytuacja zmieniła się po wyborze Karola Wojtyły na Ojca Świętego. Były prezydent podkreślił, że to nie papież zrobił rewolucje, „ale to tak, jakby dał nam słowo, a my przełożyliśmy je na zwycięstwo”. Wałęsa zwrócił tez uwagę na to, ze w to w dużej mierze dzięki Janowi Pawłowi II w końcówce lat 80. nie doszło do rozlewu krwi.

Najciekawszy jest chyba jednak fragment rozmowy dotyczący muru berlińskiego. Ze słów Wałęsy wynika, że miał z polskim papieżem naprawdę świetne relacje. – Właśnie dlatego, że ja i Ojciec Święty znaliśmy się dobrze, nie mówiliśmy o tym, rozumieliśmy się bez słów – ujawnił legendarny przywódca „Solidarności”.

images1

se.pl

Bez tytułu 3

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: