Paweł Kukiz. / foto: Prt Sc Polsat News
Paweł Kukiz. / foto: Prt Sc Polsat News

Interia donosi, że Paweł Kukiz ma objąć stanowisko szefa klubu PSL lub wicemarszałka Sejmu z ramienia tej partii. Niektórzy politycy ludowców biorą pod uwagę jeszcze Agnieszkę Ścigaj oraz Stanisława Tyszkę.

Media w ostatnim czasie donoszą o przewidywanym rozłamie w Koalicji Polskiej. Pomiędzy PSL a Kukiz’15 ma bowiem dochodzić do coraz większej różnicy zdań.

– W mediach, w świadomości dziennikarskiej, Koalicja Polska miała nie powstać. A PSL, niezmiennie od 1997 r., miał nie wchodzić do Sejmu. Wiem, że życzenia czasem się spełniają, ale to akurat nie – mówi Interii Marek Sawicki.

Jak się okazuje, Paweł Kukiz ma zostać szefem klubu PSL lub wicemarszałkiem Sejmu. Wygląda więc na to, że sojusz pomiędzy obydwoma ugrupowaniami trwa w najlepsze. Problemem może jednak być Stanisław Tyszka.

– Bruździ. Wymyśla jakąś zdolność koalicyjną, straszy wyjściem z klubu. Gra na siebie, tupie, żeby trafić do Prezydium Sejmu. Takie jego święte prawo, ale propozycję dostał Paweł Kukiz, więc trochę mnie to dziwi – mówi jeden z informatorów portalu.

Jacek Protasiewicz uważa, że chodzi tutaj o sondowanie możliwości transferu posłów do Konfederacji, aby ta mogła stworzyć klub parlamentarny.

O tym, czy i jaką funkcję obejmie Paweł Kukiz, dowiemy się już niebawem. Decyzja powinna zapaść 12 listopada.

n.czas.com