KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

W 12 dni jego film o Łukaszence obejrzało 2 miliony ludzi, teraz wzywa Białorusinów na Majdan

Stepan Putiło, znany białoruskim internautom jako bloger NEXTA, a ostatnio autor kontrowersyjnego filmu pt: „. Materiały karne” wezwał rodaków, by w piątek 8 października wyszli na Plac Wolności w Mińsku. Pretekstem ma być pikieta wyborcza kandydatów na posłów.

21-letni Stepan Putiło jest autorem głośnego filmu o Łukaszence, który od 25 października 2019 roku obejrzało za pośrednictwem różnych platform prawie 2 miliona osób, w tym ponad 1,4 na . Bloger przyznaje, że nie spodziewał się aż takiego zainteresowania filmem. Tymczasem oglądają go przede wszystkim młodzi ludzie, którzy nie interesowali się polityką, nie znają Białorusi bez Łukaszenki. Prezydent Białorusi jest w nim oskarżany o łamanie prawa. Opowiada, jak w próżnej nadziei na objęcie prezydentury w Rosji w latach 90. pozwolił Moskwie przejąć kontrolę nad krajem.

Gazeta „” zapytała Stepana o tę inicjatywę, w której on sam prawdopodobnie nie weźmie udziału. Białorusin mieszka od roku w Warszawie, musiał wyjechać z kraju bo tam czekają na niego . W  2018 r.  wszczęły przeciwko niemu sprawę karną na podstawie artykułu 368 Kodeksu karnego Republiki Białorusi „znieważenie prezydenta” za  na YouTube, rzekomo na podstawie skargi nieznanego obywatela. NEXTA  w obawie przed więzieniem wyjechał z kraju.

Jak sam mówi, po powrocie na  zostałby od razu aresztowany i postawiony w stan oskarżenia za „ i obrazę prezydenta, albo za ”. Zapewnia jednak, że ​​apel o wyjście na Plac Wolności to jego osobisty pomysł i obiecuje, że będzie obecny w jakiejś formie.

Pytany przez , czy mitting ma być akcją polityczną odpowiada, że nie jest politykiem, i nie planuje rewolucji. Zaprosił do akcji również innych również popularnych na Białorusi blogerów i ich subskrybentów.

„To tylko spotkanie ludzi. Myślałem o tym od dawna, kiedy czytałem komentarze, sugestie od ludzi. Momentem przełomowym był emocjonalny apel blogera MozgON, który napisał, że nadszedł czas, aby wspólnie zdecydować, przedyskutować problemy, a nie tylko opisywać, co się dzieje”.

Stepan Putiło mówi, że nadarzyła się teraz okazja żeby takie spotkanie zorganizować, ponieważ trwa kampania przed wyborami parlamentarnymi, a kandydaci na posłów stanowią platformę dla bezpiecznego gromadzenia się ludzi w miejscu publicznym.

„Oczywiście zorganizowanie  nie byłoby możliwe, gdyby nie  z kandydatami na posłów, którym  wyborcze pozwala na legalne spotkania z wyborcami. Nie wzywałbym do nielegalnego wiecu, ponieważ szanuję moich subskrybentów. Ogromne podziękowania dla kandydatów za pomoc i status prawny akcji” – powiedział bloger.

oprac.ba

zrodlo:kresy24.pl

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: