DZIŚ NA ŻYWO - 21.00 CZĘŚĆ 1 MATERIAŁ REPORTERSKI WYWIAD Z PIOTREM RYBAKIEM I JEGO WSPÓŁPRACOWNIKIEM ANDRZEJEM KRAWCZYKIEM - MARSZ 11.11.2019 + JACEK MIĘDLAR KIM JEST TEN CZŁOWIEK ? NA PEWNO NIE JEST PATRIOTĄ ! ZAPRASZAM MATERIAŁ WŁASNY REPORTERSKI JACK CALEIB22 listopada 2019
22 godziny pozostały.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności..Do dyspozycji czytelników i widzów chat obsługujący wszystkie formaty multimediów które można załączać w dyskusji.Ponadto możliwość zakładania indywidualnych imiennych kont z możliwością publikowania wszelkich materiałów i multimediów BEZ CENZURY

Trzęsienie ziemi o sile 5,9 stopnia zabija co najmniej 5, rani 300

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

TEHRAN, Iran (AP) – Trzęsienie ziemi o sile 5,9 uderzyło w północno-zachodni Iran we wczesny piątek, zabijając co najmniej pięć osób i raniąc ponad 300 innych, twierdzili urzędnicy.

images1

Bez tytułu 3

Temblor uderzył w hrabstwo Tark we wschodniej prowincji Iranu we wschodniej Azerbejdżanie o 2:17 rano, podało centrum sejsmologiczne Iranu. Obszar ten znajduje się około 400 kilometrów (250 mil) na północny zachód od stolicy Iranu, Teheranu.

Ponad 40 wstrząsów wtórnych wstrząsnęło wiejskim regionem położonym w górach Alborz, a mieszkańcy ze strachu wybiegli ze swoich domów. Trzęsienie ziemi zraniło co najmniej 312 osób, podała telewizja państwowa, choć tylko 13 wymagało hospitalizacji. Opisał wiele obrażeń, które miały miejsce, gdy ludzie uciekali w panice.

Szef irańskiej służby ratownictwa medycznego Pirhossein Koulivand przekazał dane ofiar telewizji publicznej. Z tego obszaru nie nadawano żadnych bezpośrednich filmów ani zdjęć.

Urzędnicy powiedzieli, że ratownicy zostali wysłani do regionu. Telewizja państwowa poinformowała, że trzęsienie ziemi zniszczyło 30 domów w jego centrum.

US Geological Survey wykazało, że epicentrum trzęsienia znajdowało się na głębokości 10 kilometrów (6,2 mil). Płytkie trzęsienia ziemi powodują zwykle większe szkody.

Iran ma poważne awarie sejsmiczne i doświadcza średnio jednego trzęsienia ziemi dziennie. W 2003 r. Trzęsienie ziemi o sile 6,6 spłaszczyło historyczne miasto Bam, zabijając 26 000 osób.

Trzęsienie ziemi o sile 7, które nawiedziło zachodni Iran w 2017 r., Spowodowało śmierć ponad 600 osób i ranienie ponad 9 000 osób.

___

Powiązani pisarze prasowi Amir Vahdat i Mehdi Fattahi w Teheranie w Iranie oraz Jon Gambrell w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przyczynili się do tego raportu.

 

zrodlo:apnews.com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: