KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

Szefowie ambasad USA i Francji na Ukrainie: bez wycofania wojsk w okolicach Zołotego i Pietrowskiego nie dojdzie do szczytu w formacie normandzkim

William , Chargé d’Affaires USA na Ukrainie, i Etienne de Poncins, ambasador Francji na Ukrainie, potwierdzili, że wycofanie żołnierzy i uzbrojenia w okolicach Zołotego i Pietrowskiego jest jednym z warunków zbliżającego się spotkania przywódców krajów „formatu normandzkiego”.

Poinformowali o tym podczas konferencji prasowej w ramach swojej wizyty w rejonach wycofania wojsk w Donbasie. Według Taylora władze ukraińskie wypełniły swoje zobowiązania, mają więc prawo domagać się od Rosjan wykonania przez nich swojej części umowy podczas spotkania.

„To wycofanie wojsk jest częścią przygotowań do zbliżającego się spotkania [w „formacie normandzkim” – red.]” – powiedział. Dodał, że ważne jest, aby po opuszczeniu przez wojsko stref wycofania wojsk, wkroczyły do nich ukraińska policja i Gwardia Narodowa.

Z kolei, ambasador Francji podkreślił, że prezydent Emmanuel Macron czyni wszystko, co możliwe, aby spotkanie w „formacie normandzkim” odbyło się jak najszybciej w Paryżu, i planuje dalsze omawianie tej kwestii z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. „Ten konflikt trwał zbyt długo, i teraz nadszedł czas na pokój i negocjacje pokojowe” – podkreślił.

Dodajmy, że podczas dzisiejszej konferencji prasowej w sztabie Połączonych Sił Zbrojnych Ukrainy ich rzecznik prasowy Ondriej Agiejew poinformował, że siły zbrojne Ukrainy są gotowe do wycofania żołnierzy i uzbrojenia w rejonie Pietrowskiego, a rozpoczęcie operacji planowane jest 8 listopada o godz. 12.

Opr. TB, UNIAN

fot. https://golos.ua

zrodlo:kresy24.pl

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: