DZIŚ NA ŻYWO - 21.00 CZĘŚĆ 1 MATERIAŁ REPORTERSKI WYWIAD Z PIOTREM RYBAKIEM I JEGO WSPÓŁPRACOWNIKIEM ANDRZEJEM KRAWCZYKIEM - MARSZ 11.11.2019 + JACEK MIĘDLAR KIM JEST TEN CZŁOWIEK ? NA PEWNO NIE JEST PATRIOTĄ ! ZAPRASZAM MATERIAŁ WŁASNY REPORTERSKI JACK CALEIB22 listopada 2019
22 godziny pozostały.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności..Do dyspozycji czytelników i widzów chat obsługujący wszystkie formaty multimediów które można załączać w dyskusji.Ponadto możliwość zakładania indywidualnych imiennych kont z możliwością publikowania wszelkich materiałów i multimediów BEZ CENZURY

Serbia kupiła Pancyra od Rosji pomimo groźby sankcji

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

 dostarczy Serbii wyrafinowany system obrony przeciwlotniczej krótkiego zasięgu, pomimo ostrzeżeń USA o możliwych sankcjach wobec bałkańskiego kraju, jeśli transakcja zostanie przeprowadzona.

images1

Bez tytułu 3

Rosyjska państwowa agencja informacyjna  poinformowała 6 listopada, że system Pancyr-S zostanie dostarczony do Serbii „w ciągu najbliższych kilku miesięcy zgodnie z podpisaną umową”.
W zeszłym tygodniu Matthew Palmer, specjalny wysłannik USA dla Bałkanów Zachodnich, powiedział, że Belgrad może podlegać sankcjom, jeśli zakupiona zostanie rosyjska broń. „Mamy nadzieję, że nasi serbscy partnerzy będą ostrożni przy wszelkich tego typu transakcjach” – stwierdził Palmer w wywiadzie dla macedońskiej telewizji.

 tradycyjnie będąca w bliskich stosunkach z Moskwą zeszłym miesiącu przeprowadziła z nią wspólne ćwiczenia wojsk powietrznych, podczas których wdrożono rosyjskie systemy dalekiego zasięgu  i właśnie Pancyry-S. O sprawie informowaliśmy wcześniej:
https://kresy24.pl/rosyjskie-rakiety-s-400-w-serbii/
Prezydent Serbii Aleksandar Vucic 5 listopada powiedział, że Serbia kupuje od Rosjan broń obronną i choć chce uniknąć sankcji amerykańskich „lub konfrontacji z Ameryką” to „zbroi się, ponieważ jest wolnym krajem otoczonym przez państwa członkowskie NATO, z którymi chcemy się zaprzyjaźnić”. Dodał, że celem wzmocnienia armii Serbii jest niedopuszczenie do tego, aby kraj był „tak słaby jak w latach 90.”. NATO zbombardowało Serbię w 1999 roku, aby powstrzymać krwawe zapędy wobec kosowskich Albańczyków. Ani Serbia, ani Rosja nie uznają deklaracji niepodległości Kosowa z 2008 roku.

Rferl.org oprac Mk

foto wikipedia

zrodlo:kresy24.pl

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: