DZIŚ NA ŻYWO - 21.00 CZĘŚĆ 1 MATERIAŁ REPORTERSKI WYWIAD Z PIOTREM RYBAKIEM I JEGO WSPÓŁPRACOWNIKIEM ANDRZEJEM KRAWCZYKIEM - MARSZ 11.11.2019 + JACEK MIĘDLAR KIM JEST TEN CZŁOWIEK ? NA PEWNO NIE JEST PATRIOTĄ ! ZAPRASZAM MATERIAŁ WŁASNY REPORTERSKI JACK CALEIB22 listopada 2019
22 godziny pozostały.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności..Do dyspozycji czytelników i widzów chat obsługujący wszystkie formaty multimediów które można załączać w dyskusji.Ponadto możliwość zakładania indywidualnych imiennych kont z możliwością publikowania wszelkich materiałów i multimediów BEZ CENZURY

Finowie zmienili prawo bo boją się (rosyjskich) szpiegów

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

 wprowadziła nowe prawo utrudniające zakup nieruchomości w kraju przez osoby spoza UE. Będą oni teraz potrzebować specjalnego pozwolenia od … ministerstwa obrony.

images1

Bez tytułu 3

Nowa legislacja została po raz pierwszy postawiona na wokandzie w wyniku nalotu policji na domy należące do rosyjskiego biznesmena. Był on podejrzewany o zwykłe finansowe machlojki jednak w trakcie śledztwa pojawiły się również wątki szpiegowskie, które obnażyły podatność kraju na infiltrację. Miedzy innymi każdy mógł kupić sobie nieruchomość nawet w najbliższym sąsiedztwie strategicznych instalacji wojskowych. Teraz państwo będzie miało prawo pierwokupu takich terenów i obiektów będzie mogło również zablokować daną transakcję ich sprzedaży.

Fińskie Ministerstwo Obrony uspokaja i twierdzi, że nowe przepisy „nie powinny być skierowane do żadnego konkretnego kraju lub podmiotów”. Anu Sallinen jego rzecznik powiedział „Zapobiegnie to sytuacjom, w których warunki działania organów bezpieczeństwa lub interesów bezpieczeństwa narodowego mogłyby zostać zagrożone z powodu budowy lub zamiany nieruchomości (…)Naszym celem jest, aby Finlandia pozostała otwartym, przyjaznym dla inwestycji zagranicznych społeczeństwem, które zaprasza do rozwijania działalności gospodarczej i handlu w Finlandii.”. Wydaje się jednak, że mają one przeciwdziałać głównie zapędom rosyjskiego wywiadu. Nowe przepisy wejdą w życie 1 stycznie 2020 roku.

Oprac MK

foto wikipedia

zrodlo:kresy24.pl

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: