DZIŚ NA ŻYWO - 21.00 NARODOWE - PRAWICOWE PROTESTY ŻENUJĄCE NIE SKUTECZNE I NIE PROFESJONALNE - JAKA JEST TEGO PRZYCZYNA ?!16 listopada 2019
21.00 START LIVE STREAM

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności..Do dyspozycji czytelników i widzów chat obsługujący wszystkie formaty multimediów które można załączać w dyskusji.Ponadto możliwość zakładania indywidualnych imiennych kont z możliwością publikowania wszelkich materiałów i multimediów BEZ CENZURY

Chiny skazują handlarzy fentanylem

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

XINGTAI, Chiny (AP) – chiński sąd skazał w czwartek dziewięciu handlarzy fentanylem w sprawie, która jest zwieńczeniem rzadkiej współpracy między chińskimi i amerykańskimi organami ścigania w celu przełamania globalnych sieci produkujących i dystrybuujących śmiertelne syntetyczne opioidy.

images1

Bez tytułu 3

Liu Yong został skazany na śmierć z dwuletnią ulgą, a Jiang Juhua i Wang Fengxi zostali skazani na dożywocie. Sześciu innych członków operacji otrzymało mniej wyroków, od sześciu miesięcy do 10 lat. Wyroki śmierci są prawie zawsze zamieniane na dożywocie po uwięzieniu.

Pracując nad wskazówkami Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA z 2017 r. Na temat internetowego sprzedawcy narkotyków, który nazywał się Diana, chińska policja rozwaliła pierścień narkotyków w mieście Xingtai w północnych Chinach, który nielegalnie wysyłał narkotyki syntetyczne do USA i innych krajów z kruche tajne laboratorium. Aresztowali ponad 20 podejrzanych i skonfiskowali 11,9 kg (26,2 funta) fentanylu i 19,1 kg (42,1 funta) innych narkotyków.

Pod względem formy przedsiębiorstwo przypominało małą firmę z silną siłą handlową, która mówiła po angielsku, znanym języku, marketingiem online, produkcją kontraktową i wyrafinowaną operacją eksportową, według amerykańskich i chińskich organów ścigania.

Ale biznes miał poważne konsekwencje. Zdjęcia policyjne napadu pokazują obskurną, chaotyczną scenę z otwartymi pojemnikami z niezidentyfikowanymi chemikaliami i chińską policją w gumowych rękawiczkach i maskach oddechowych.

Liu i Jiang zostali oskarżeni o produkcję i handel nielegalnymi narkotykami. Pozostałych oskarżono o handel ludźmi.

Chińscy urzędnicy powiedzieli, że sprawa Xingtai była jedną z trzech prowadzonych przez nie sieci wywiadowczych fentanylu na podstawie wywiadu USA, ale odmówili omówienia szczegółów innych toczących się spraw.

Austin Moore, attaché do Chin w Departamencie Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA, powiedział, że sprawa Xingtai była „ważnym krokiem” pokazującym, że chińscy i amerykańscy śledczy są w stanie współpracować ponad granicami międzynarodowymi.

Moore powiedział, że chińska policja zidentyfikowała ponad 50 mieszkańców USA, którzy próbowali kupić fentanyl od organizacji Xingtai. Tych tropów skłoniło ponad 25 dochodzeń krajowych i już doprowadziło do trzech głównych aresztowań i oskarżeń w Nowym Jorku i Oregonie, powiedział.

Usiłując powstrzymać rosnącą liczbę zgonów spowodowanych przedawkowaniem, Waszyngton obwinił Pekin za to, że nie ograniczył podaży narkotyków syntetycznych, które według urzędników USA pochodzą głównie z Chin. W sierpniu prezydent Donald Trump zaatakował prezydenta Chin Xi Jinpinga za to, że nie zrobił więcej, aby zwalczać nielegalną dystrybucję opioidów w rozległym chińskim przemyśle chemicznym. Według doniesień urzędnicy amerykańscy postanowili powiązać wysiłki Pekinu dotyczące fentanylu z rozmowami handlowymi w USA.

Yu Haibin, zastępca dyrektora Chińskiej Narodowej Komisji Kontroli Narkotyków, nazwał w czwartek zarzuty, że chińska podaż jest przyczyną amerykańskiego problemu z opioidami, „nieodpowiedzialna i niezgodna z faktami”.

„Przestępczość narkotykowa jest wrogiem publicznym całej ludzkości” – dodał. „Chodzi o życie ludzi. Nie powinno to być związane z wojną handlową ani innymi przyczynami politycznymi. ”

Chińscy urzędnicy starali się podkreślić wysiłki, jakie podjęli, aby rozszerzyć kontrolę narkotyków i zwalczać nielegalnych dostawców, mimo że nadużywanie syntetycznych opioidów nie jest postrzegane jako poważny problem w Chinach.

Jednak ściganie spraw przeciwko nowej, rosnącej klasie chińskich szpilek do narkotyków syntetycznych pozostaje wyzwaniem. Chemicy poszukujący zysku zręcznie wykorzystali luki prawne, wprowadzając niewielkie zmiany w strukturze chemicznej zakazanych substancji, aby stworzyć tak zwane analogi, które są technicznie legalne.

Urzędnicy amerykańscy mają nadzieję, że Chiny przeprowadzą na początku tego roku zakaz nielegalnej dystrybucji wszystkich leków podobnych do fentanylu jako klasy, co pomoże ograniczyć podaż i ułatwi ściganie chińskich sprzedawców.

Według amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom ponad 500 000 Amerykanów zmarło z powodu przedawkowania narkotyków w dekadzie kończącej się w 2017 r. – coraz częściej z powodu syntetycznych opioidów, takich jak te sprzedawane przez sieć Xingtai.

Amerykański kryzys opioidowy rozpoczął się w latach 90., kiedy nadmierna recepta środków przeciwbólowych, takich jak OxyContin, wywołała uzależnienie. Wiele osób, które uzależniły się od tabletek przeciwbólowych, później przeniosło się do heroiny. Fentanyl – jeszcze silniejszy lek laboratoryjny, który zgrabiał zyski – następnie wszedł do amerykańskiej nielegalnej podaży narkotyków, powodując gwałtowny wzrost liczby zgonów z powodu przedawkowania.

Powiązany badacz prasowy Chen Si przyczynił się do powstania tego raportu.

___

Ten artykuł został poprawiony, aby zmienić pisownię Jiang Juhua.

 

zrodlo:apnews,com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: