NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1156 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
MINISTERSTWO SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI - Z DNIA 18.02.2021 -DECYZJA W SPRAWIE JANA ZBIGNIEWA POTOCKIEGO
DZIŚ O 24.00 - POLSKA ZAMYKA SIĘ GRANICE ZAMKNIETE DLA NIE ZASZCZEPIONYCH OBCOKRAJOWCÓW
MACIEJ MACIAK - NOWA SIŁA POLITYCZNA "RUCH MACIAKA" - SZCZEGÓŁY PROJEKTU
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
GRANICA POL-DE - CZY DO PRZEKROCZENIA POTRZEBNE JEST ŚWIADECTWO ZASZCZEPIENIA
Gdy książę Filip umrze, rozpocznie się operacja „Forth Bridge” ☀Autor Gabi☀
CZERWONE

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Chiny skazują handlarzy fentanylem

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

XINGTAI, Chiny (AP) – chiński sąd skazał w czwartek dziewięciu handlarzy fentanylem w sprawie, która jest zwieńczeniem rzadkiej współpracy między chińskimi i amerykańskimi organami ścigania w celu przełamania globalnych sieci produkujących i dystrybuujących śmiertelne syntetyczne opioidy.

Liu Yong został skazany na śmierć z dwuletnią ulgą, a Jiang Juhua i Wang Fengxi zostali skazani na dożywocie. Sześciu innych członków operacji otrzymało mniej wyroków, od sześciu miesięcy do 10 lat. Wyroki śmierci są prawie zawsze zamieniane na dożywocie po uwięzieniu.

Pracując nad wskazówkami Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA z 2017 r. Na temat internetowego sprzedawcy narkotyków, który nazywał się Diana, chińska policja rozwaliła pierścień narkotyków w mieście Xingtai w północnych Chinach, który nielegalnie wysyłał narkotyki syntetyczne do USA i innych krajów z kruche tajne laboratorium. Aresztowali ponad 20 podejrzanych i skonfiskowali 11,9 kg (26,2 funta) fentanylu i 19,1 kg (42,1 funta) innych narkotyków.

Pod względem formy przedsiębiorstwo przypominało małą firmę z silną siłą handlową, która mówiła po angielsku, znanym języku, marketingiem online, produkcją kontraktową i wyrafinowaną operacją eksportową, według amerykańskich i chińskich organów ścigania.

Ale biznes miał poważne konsekwencje. Zdjęcia policyjne napadu pokazują obskurną, chaotyczną scenę z otwartymi pojemnikami z niezidentyfikowanymi chemikaliami i chińską policją w gumowych rękawiczkach i maskach oddechowych.

Liu i Jiang zostali oskarżeni o produkcję i handel nielegalnymi narkotykami. Pozostałych oskarżono o handel ludźmi.

Chińscy urzędnicy powiedzieli, że sprawa Xingtai była jedną z trzech prowadzonych przez nie sieci wywiadowczych fentanylu na podstawie wywiadu USA, ale odmówili omówienia szczegółów innych toczących się spraw.

Austin Moore, attaché do Chin w Departamencie Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA, powiedział, że sprawa Xingtai była „ważnym krokiem” pokazującym, że chińscy i amerykańscy śledczy są w stanie współpracować ponad granicami międzynarodowymi.

Moore powiedział, że chińska policja zidentyfikowała ponad 50 mieszkańców USA, którzy próbowali kupić fentanyl od organizacji Xingtai. Tych tropów skłoniło ponad 25 dochodzeń krajowych i już doprowadziło do trzech głównych aresztowań i oskarżeń w Nowym Jorku i Oregonie, powiedział.

Usiłując powstrzymać rosnącą liczbę zgonów spowodowanych przedawkowaniem, Waszyngton obwinił Pekin za to, że nie ograniczył podaży narkotyków syntetycznych, które według urzędników USA pochodzą głównie z Chin. W sierpniu prezydent Donald Trump zaatakował prezydenta Chin Xi Jinpinga za to, że nie zrobił więcej, aby zwalczać nielegalną dystrybucję opioidów w rozległym chińskim przemyśle chemicznym. Według doniesień urzędnicy amerykańscy postanowili powiązać wysiłki Pekinu dotyczące fentanylu z rozmowami handlowymi w USA.

Yu Haibin, zastępca dyrektora Chińskiej Narodowej Komisji Kontroli Narkotyków, nazwał w czwartek zarzuty, że chińska podaż jest przyczyną amerykańskiego problemu z opioidami, „nieodpowiedzialna i niezgodna z faktami”.

„Przestępczość narkotykowa jest wrogiem publicznym całej ludzkości” – dodał. „Chodzi o życie ludzi. Nie powinno to być związane z wojną handlową ani innymi przyczynami politycznymi. ”

Chińscy urzędnicy starali się podkreślić wysiłki, jakie podjęli, aby rozszerzyć kontrolę narkotyków i zwalczać nielegalnych dostawców, mimo że nadużywanie syntetycznych opioidów nie jest postrzegane jako poważny problem w Chinach.

Jednak ściganie spraw przeciwko nowej, rosnącej klasie chińskich szpilek do narkotyków syntetycznych pozostaje wyzwaniem. Chemicy poszukujący zysku zręcznie wykorzystali luki prawne, wprowadzając niewielkie zmiany w strukturze chemicznej zakazanych substancji, aby stworzyć tak zwane analogi, które są technicznie legalne.

Urzędnicy amerykańscy mają nadzieję, że Chiny przeprowadzą na początku tego roku zakaz nielegalnej dystrybucji wszystkich leków podobnych do fentanylu jako klasy, co pomoże ograniczyć podaż i ułatwi ściganie chińskich sprzedawców.

Według amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom ponad 500 000 Amerykanów zmarło z powodu przedawkowania narkotyków w dekadzie kończącej się w 2017 r. – coraz częściej z powodu syntetycznych opioidów, takich jak te sprzedawane przez sieć Xingtai.

Amerykański kryzys opioidowy rozpoczął się w latach 90., kiedy nadmierna recepta środków przeciwbólowych, takich jak OxyContin, wywołała uzależnienie. Wiele osób, które uzależniły się od tabletek przeciwbólowych, później przeniosło się do heroiny. Fentanyl – jeszcze silniejszy lek laboratoryjny, który zgrabiał zyski – następnie wszedł do amerykańskiej nielegalnej podaży narkotyków, powodując gwałtowny wzrost liczby zgonów z powodu przedawkowania.

Powiązany badacz prasowy Chen Si przyczynił się do powstania tego raportu.

___

Ten artykuł został poprawiony, aby zmienić pisownię Jiang Juhua.

 

zrodlo:apnews,com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: