DZIŚ NA ŻYWO - 21.00 CZĘŚĆ 1 MATERIAŁ REPORTERSKI WYWIAD Z PIOTREM RYBAKIEM I JEGO WSPÓŁPRACOWNIKIEM ANDRZEJEM KRAWCZYKIEM - MARSZ 11.11.2019 + JACEK MIĘDLAR KIM JEST TEN CZŁOWIEK ? NA PEWNO NIE JEST PATRIOTĄ ! ZAPRASZAM MATERIAŁ WŁASNY REPORTERSKI JACK CALEIB22 listopada 2019
22 godziny pozostały.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności..Do dyspozycji czytelników i widzów chat obsługujący wszystkie formaty multimediów które można załączać w dyskusji.Ponadto możliwość zakładania indywidualnych imiennych kont z możliwością publikowania wszelkich materiałów i multimediów BEZ CENZURY

Business Insider: amerykańska armia trenuje na samochodach Humvee przerobionych na czołgi T-72

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Siły lądowe  od dawna wykorzystują w szkoleniu stylizowane modele sprzętu wroga. Wszystko po to, aby ćwiczenia wojskowe wydawały się bardziej realistyczne. Gwardia Narodowa  wykazuje się w tej sprawie osobliwym nowatorstwem. We współpracy z hollywoodzką firmą Westefx, która specjalizuje się w efektach filmowych i uczestniczyła w pracach m.in. nad filmami „Hostage” i serii o Jamesie Bondzie, postanowiła „modyfikować” samochody Humvee na rosyjskie czołgi T-72 i transportery piechoty BTR-90. Historię opisuje portal „Business Insider”.

images1

Bez tytułu 3

Niedawno Westefx dostarczyła na poligon Orchard w stanie Idaho 60 samochodów Humvee  przerobione na rosyjskie czołgi podstawowe T-72, a także transortery BTR-90. Czołgi T-72 to jeden z rosyjskich hitów eksportowych.  i jej sojusznicy wykorzystywali te czołgi podczas walk w Syrii, korzystają z nich również „separatyści” w Donbasie.

W ćwiczeniach na poligonie Orchard uczestniczą nie tylko czołgiści armii amerykańskiej, ale także operatorzy systemów zintegrowanych systemów kontroli walki amerykańskich sił powietrznych oraz piloci samolotów szturmowych A-10 Warthhog, dla których stylizowane Humvee są doskonałym narzędziem w treningu błyskawicznego rozpoznawania wrogiego uzbrojenia.

„Biorąc pod uwagę wygląd różnych modyfikacji w siłach lądowych, [wyrób firmy Westefx – red.] jest najlepszym narzędziem” – powiedział major Aaron Ammermen. „Zapewniając bardziej realistyczne oznaki zagrożenia, pomaga żołnierzom nauczyć się jak je identyfikować w warunkach bojowych” – dodał.

Zestawy modyfikujące Humvee do T-72 i BTR-90 ważą 700 kg każdy, i obejmują systemy gazowe, które symulują prawdziwy ogień z działa 125 mm T-72. Konstruktorzy stworzyli również system, który symuluje dźwięk wystrzałów z karabinu maszynowego kal. 50. Czujniki laserowe i generatory dymu pomogą również żołnierzom rozwinąć umiejętności w namierzaniu celów. Według sierżanta Clintona Doramusa z Gwardii Narodowej stanu Idaho wszystko to pomoże wyszkolić amerykańskich żołnierzy i przygotować ich do działań na rzeczywistym polu walki.

Opr. TB, https://www.businessinsider.com/

fot. https://www.imd.idaho.gov/

zrodlo:kresy24.pl

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: