KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

Antykomunistyczny happening w Petersburgu w rocznicę „bolszewickiej rewolucji”

W Petersburgu grupa artystyczna „Snu-Snu” zorganizowała akcję „Kąpiel czerwonego mnie”. Aktywista Aleksandr Kołpakow pomalował swoje ciało na czerwono i przepłynął w pobliżu krążownika-muzeum Aurora.

Wobec temperatury ujemnej skorygowano przebieg happeningu – Kołpakow, nie mogąc długo przebywać w wodzie, nie zdołał zmyć z siebie farby. Wraz z kolektywem „Snu-Snu” wyjaśnił zgromadzonym widzom i dziennikarzom, że to „czerwień, która źle się zmywa. Podobnie jak w naszym kraju, czerwień pozostała w sercach i mózgach”.

Według niego, fundament został jednak położony – „rytuał oczyszczenia wodą”, który jest symbolem rosyjskiej kultury. Wyjaśnił, że musiał wejść do wody czerwonym, aby wyjść z niej czystym. Podkreślił też, że happening był akcją o charakterze antykomunistycznym.

Przypomnijmy, w czasach ZSRR 7 listopada, rocznica przewrotu i dojścia do władzy bolszewików w 1917 roku, obchodzony było jako „święto rewolucji bolszewickiej”.

Opr. TB, https://moika78.ru/

fot. https://moika78.ru/ Валентин Егоршин

zrodlo:kresy24.pl

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: