DZIŚ NA ŻYWO - 21.00 CZĘŚĆ 1 MATERIAŁ REPORTERSKI WYWIAD Z PIOTREM RYBAKIEM I JEGO WSPÓŁPRACOWNIKIEM ANDRZEJEM KRAWCZYKIEM - MARSZ 11.11.2019 + JACEK MIĘDLAR KIM JEST TEN CZŁOWIEK ? NA PEWNO NIE JEST PATRIOTĄ ! ZAPRASZAM MATERIAŁ WŁASNY REPORTERSKI JACK CALEIB22 listopada 2019
22 godziny pozostały.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności..Do dyspozycji czytelników i widzów chat obsługujący wszystkie formaty multimediów które można załączać w dyskusji.Ponadto możliwość zakładania indywidualnych imiennych kont z możliwością publikowania wszelkich materiałów i multimediów BEZ CENZURY

8 listopada w Historii Kresów

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

1992 – zmarła Hanna  – urodzona w Mińsku polska aktorka związana z Wilnem. Walczyła w Armii Krajowej. Jako pierwsza w historii polskiego filmu pojawiła się w scenie topless.

images1

Bez tytułu 3

Urodziła się w 1917 r. Ukończyła Uniwersytet Stefana Batorego w Wilnie. Od grudnia 1940 r. do marca 1941 r. była w zespole wileńskiego Teatru Małego. Od 1942 r. należała do Kedywu Okręgu Wileńskiego AK. Uczestniczyła w akcji odbicia Eugeniusza Chylińskiego z więzienia na Łukiszkach.

W 1944 r. wznowiła działalność artystyczną w wileńskim zespole należącym do Polskiego Teatru Dramatycznego. Po wyjeździe z Kresów kontynuowała karierę aktorską w powojennej Polsce, związana była m.in. z warszawskim Teatrem „Ateneum”. Zaś wspomniana scena „rozbierana” pochodzi z filmu „Młodość Chopina” z 1951 r., gdzie aktorka grała robotnicę paryską.

1632 – Sejm elekcyjny wybrał na króla Władysława IV.

1655 – : wojska rosyjsko – kozackie po otrzymaniu okupu zakończyły oblężenie Lwowa.

1863 – : oddział ppłk. Jana Rudowskiego rozbroił rosyjską załogę Szydłowca.

1937 – w Stryju urodził się Jan Kociniak – znany polski aktor. Zmarł w 2007 r.

1986 – w Ottawie zmarł Wilhelm Orlik-Rückemann – polski oficer, pionier polskiej broni pancernej. W latach 1910-11 organizował skautowy Oddział „Zarzewia” w I Gimnazjum Realnym we Lwowie, na tamtejszej Politechnice rozpoczął w 1912 roku studia na wydziale budowy dróg i mostów. Podczas wojny polsko – bolszewickiej wyróżnił się jako zdolny dowódca polowy. Po rozpoczęciu wojny obronnej 1939 r. dowodził nielicznymi powierzonymi mu siłami Korpusu Ochrony Pogranicza w bohaterskim choć bardziej symbolicznym dozorowaniu granicy wschodniej. Brawurowy dowódca bitew z sowietami pod Szackiem i Wytycznem. Urodził się w 1894 r. we Lwowie.

Kresy24.pl / Historyczne Kalendarium Kresowe – 8 listopada

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: