ks. Jacek Gniadek/fot. jacekgniadek.com, youtube.com
ks. Jacek Gniadek/fot. jacekgniadek.com, youtube.com

– Mazurek rzucił temat imigrantów, ale wszystko sprowadził do zabójstwa przed kebabem w Ełku w 2016 r. Polski rząd nie ma polityki imigracyjnej, ale redaktor nie chciał o tym dzisiaj porozmawiać – napisał na Facebooku ksiądz werbista Jacek Gniadek. Kapłan skomentował w ten sposób dzisiejszy wywiad Krzysztofa Bosaka w RMF FM, który prowadził Robert Mazurek.

Ks. Gniadek SVD jest znany z wolnorynkowych poglądów. Angażuje się też w pomoc zagraniczną poprzez prywatną fundację i działalność. Wyraźnie jednak zirytował go sposób prowadzenia rozmowy przez dziennikarza.

Zdaniem ks. Gniadka SVD, „szkoda czasu na Mazurka”. – Rzucił temat imigrantów, ale wszystko sprowadził do zabójstwa przed kebabem w Ełku w 2016 r. Polski rząd nie ma polityki imigracyjnej, ale redaktor nie chciał o tym dzisiaj porozmawiać – napisał na Facebooku kapłan.

 Polski rząd co innego mówi, a co innego w rzeczywistości robi. Polskie prawo imigracyjne jest bardzo liberalne. W roku 2018 wydano 328 tys. zezwoleń na prace, w tym np. Nepalczycy 19,5 tys. – dodał ksiądz werbista Jacek Gniadek.

– Nie mam nic przeciwko imigracji, ale o tym należy rzeczowo rozmawiać – podsumował, dołączając link do raportu z zezwoleniami na pracę dla imigrantów w Polsce.

n.czas.com