PILNE. Obrazek ilustracyjny nczas.com
PILNE. Obrazek ilustracyjny nczas.com

Jedna osoba zginęła, a trzy inne zostały ranne w wypadku, do którego doszło w Nowym Koniku w powiecie mińskim – poinformował PAP st. asp. Marcin Zagórski z mińskiej policji. Jak wyjaśnił, na budowie marketu zwalił się strop budowanej hali.

Jak powiedział asp. Zagórski, policjanci z Mińska dostali sygnał o wypadku w czwartek około godz. 14.50. „Podczas budowy jednego z marketów zwalił się strop budowanej hali” – poinformował.

Wyjaśnił, że do tragedii doszło, kiedy pięciu mężczyzn przenosiło po stropie element konstrukcyjny powstającej hali. „Ten strop po prostu w pewnym momencie się pod nimi zawalił” – wyjaśnił. „Jeden mężczyzna został przygnieciony elementami tego stropu” – dodał asp. Zagórski.

„Kiedy dotarły do niego służby, był nieprzytomny. Podjęto reanimację, ale niestety na skutek odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł na miejscu” – powiedział policjant.

Jak dodał, trzech pozostałych poszkodowanych mężczyzn trafiło do szpitala. „Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo” – powiedział PAP Zagórski.

„Teraz na miejsce udaje się prokurator oraz grupa dochodzeniowo-śledcza, która będzie prowadziła czynności dochodzeniowe” – dodał.

(PAP)