DZIŚ NA ŻYWO - 21.00 ILE JESZCZE ZOSTAŁO POLSKI W POLSCE ? RZECZ O KOŃCÓWCE RABUNKU POLSKI !! SZOKUJĄCY TEMAT - stan na koniec roku 2019 !!19 listopada 2019
21.00 START LIVE STREAM

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności..Do dyspozycji czytelników i widzów chat obsługujący wszystkie formaty multimediów które można załączać w dyskusji.Ponadto możliwość zakładania indywidualnych imiennych kont z możliwością publikowania wszelkich materiałów i multimediów BEZ CENZURY

Skazani! Nacjonaliści usłyszeli wyroki za napaść na ukraińską procesję w Przemyślu

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

To był atak poprzedzony prowokacją w stylu gliwickim. Jeden z nacjonalistów wmieszał się w tłum Ukraińców i rozwinął banderowską flagę. Chwilę później jego koledzy ruszyli do ataku. Teraz usłyszeli wyroki. Pracę społeczne, grzywny i obowiązek pokrycia kosztów adwokackich.

images1

Bez tytułu 3

Dwudziestu dorosłych mężczyzn, niektórzy po trzydziestce, a nawet czterdziestce, napędzani nacjonalizmem i nienawiścią do mniejszości. Cześć z nich jest zrzeszona w”patriotycznej” Młodzieży Wszechpolskiej. Takie komando napadło w czerwcu 2016 roku na idącą ulicami Przemyśla procesję. Wcześniej ich kolega rozwinął w kolumnie marszu czarno-czerwoną flagę – symbol ukraińskiego nacjonalizmu. To był pretekst i sygnał do ataku. W ruch poszły pięści. Bojówkarze bili i szarpali ludzi, którzy przyszli na wydarzenie religijne. Rozróba została zakończona przez interwencję policji.

Jak podaje Oko.press, wczoraj Sąd Okręgowy w Przemyślu podtrzymał wyrok niższej instancji. Wszechpolacy muszą wykonywać nieodpłatne prace społeczne przez okres od 6 do 1 roku i dwóch miesięcy – w zależności od liczby zarzutów i wcześniejszej karalności. Ponadto, każdy z agresorów musi zapłacić 500 zł nawiązki. Apelacja nakazała również pokrycie kosztów adwokackich, uznając, że nie ma powodu by 11 tys. za adwokata oskarżonych miał zapłacić Skarb Państwa.

Wielu z skazanych „dobrych patriotów” miało już na koncie problemy z prawem – rozboje, kradzieże, dystrybucję narkotyków czy pobicia.  „To jest właśnie ta forma patriotyzmu, którą reprezentuje ta grupa dorosłych” – powiedział sędzia podczas odczytania uzasadnienia.

Tylko jeden z oskarżonych podczas procesu przyznał się do winy i przeprosił. Pozostałych dziewiętnastu szło w zaparte. Próbowali przekonać sąd, że procesja była w rzeczywistości manifestacją polityczną. Wtórował im poseł ze stajni Kukiza, Tomasz Rzymkowski, który w publicznych wypowiedziach nazywał napadniętych agresorami.

Sąd nie miał jednak wątpliwości co do winy oskarżonych. ”Poza dyskusją pozostaje fakt, że podstawowym celem oskarżonych było wszczęcie awantury, rozróby, przeszkodzenie w tego typu czynnościach [procesji] z przyczyn zupełnie nieracjonalnych” – argumentował sędzia.

Sąd podkreślił, że od wielu lat procesje stały się tradycją, elementem obyczajów religijnych, a wysuwane przez obrońców tezy o „banderyzacji środowiska ukraińskiego” są absurdalne.

 

zrodlo:strajk.eu

One thought on “Skazani! Nacjonaliści usłyszeli wyroki za napaść na ukraińską procesję w Przemyślu

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: