NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1158 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
MINISTERSTWO SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI - Z DNIA 18.02.2021 -DECYZJA W SPRAWIE JANA ZBIGNIEWA POTOCKIEGO
DZIŚ O 24.00 - POLSKA ZAMYKA SIĘ GRANICE ZAMKNIETE DLA NIE ZASZCZEPIONYCH OBCOKRAJOWCÓW
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
MACIEJ MACIAK - NOWA SIŁA POLITYCZNA "RUCH MACIAKA" - SZCZEGÓŁY PROJEKTU
PIOTR RYBAK OCENIA SZANSE KANDYDATÓW NA POLITYKÓW
GRANICA POL-DE - CZY DO PRZEKROCZENIA POTRZEBNE JEST ŚWIADECTWO ZASZCZEPIENIA
CZERWONE

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Dochodzenie w sprawie impasu: Trump wykorzystał ukraińską pomoc jako dźwignię, mówi dyplomata

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Starszy dyplomata zeznał, że administracja Trumpa zagroziła wstrzymaniem pomocy wojskowej od Ukrainy, chyba że zgodzi się na zbadanie wiodącego amerykańskiego rywala prezydenta Trumpa.

trum

Bill Taylor, czołowy amerykański dyplomata na Ukrainie, powiedział podczas przesłuchań, że ma „jasne zrozumienie”, że pomoc zostanie wstrzymana do czasu dochodzenia.

Pan Trump zaprzecza istnieniu jakiegokolwiek zagrożenia.

Publiczne przesłuchania w sprawie impeachmentu rozpoczną się w najbliższą środę, a pan Taylor będzie pierwszym wezwanym świadkiem.

W zeszłym miesiącu pan Taylor zeznawał na przesłuchaniach przy zamkniętych drzwiach, a transkrypcję jego dowodów opublikowano w środę.

Powiedział komisji kongresowej, że dwóch urzędników Departamentu Stanu powiedział, że Trump nie „wystawi czeku” na prawie 400 mln USD (311 mln GBP) na pomoc wojskową USA, dopóki ukraińscy urzędnicy nie ogłoszą dochodzenia w sprawie kandydata na prezydenta Demokratów i byłego wiceprezydenta Joe Bidena.

Syn Biden, Hunter Biden, wcześniej zasiadał w zarządzie ukraińskiej firmy naftowej Burisma. Prezydent Trump twierdził bez dowodów, że Joe Biden wykorzystał swoją pozycję wiceprezydenta, aby uchylić dochodzenie w sprawie Burisma.

Taylor powiedział także komisji kongresowej, że osobisty adwokat Trumpa, Rudy Giuliani, stoi za podjazdem, aby Ukraina ogłosiła dochodzenie w sprawie Bidens.

Świadectwo Taylora wynika z dowodów Gordona Sondlanda, sojusznika prezydenta Trumpa, ambasadora USA w Unii Europejskiej, który powiedział podczas przesłuchania, że poinformował ukraińskiego urzędnika o quid pro quo – amerykańskiej pomocy wojskowej w zamian za ogłoszenie dochodzenia . Zeznał, że wizyta prezydenta Ukrainy w Białym Domu również była częścią umowy.

Pan Sondland wrócił do Kongresu, aby zrewidować wcześniejsze zeznania, w których zaprzeczył, że zostały udzielone jakiekolwiek warunki wstępne dotyczące udzielenia pomocy.

Krytycy Trumpa twierdzą, że każde quid pro quo stanowiłoby wyraźne pogwałcenie etyki prezydenta, ponieważ wykorzystuje on siłę i urząd prezydencji w celu zniszczenia krajowego rywala politycznego. Pan Trump zaprzecza istnieniu jakiegokolwiek quid pro quo.

Impeachment jest dostępny publicznie

Kongresowi Demokraci ogłosili w środę, że pierwsze publiczne przesłuchania w sprawie śledztwa odbędą się w środę. Trzej urzędnicy departamentu stanu, w tym pan Taylor, zeznają w pierwszej kolejności. Do tej pory prawodawcy z trzech kluczowych komisji kongresowych słyszeli od świadków za zamkniętymi drzwiami.

Przewodniczący Komisji Wywiadu, Adam Schiff, który nadzoruje śledztwo, powiedział dziennikarzom w środę, że rośnie liczba dowodów na wykroczenia prezydenckie.

Powiedział: „Coraz bardziej doceniamy to, co wydarzyło się w ciągu ostatniego roku – i stopień, w jakim prezydent zaciągnął całe departamenty rządu w nielegalnym celu nakłonienia Ukrainy do wykopania brudu przeciwnikowi politycznemu. . ”

Przesłuchania na Kapitolu będą transmitowane na żywo, a demokratyczni i republikańscy ustawodawcy będą przesłuchiwać świadków.

George Kent, Marie Yovanovitch i Bill TaylorPrawa autorskie do zdjęćGETTY IMAGES
Podpis podzdjęciem George Kent, Marie Yovanovitch i Bill Taylor zeznawali w toku śledztwa w sprawie impeachmentu

W środę – na tydzień przed zaplanowanym przesłuchaniem publicznym – Izba Demokratów opublikowała transkrypcję dowodów Taylora . Pokazało, że dyplomata powiedział prawodawcom, że to jego „jasne zrozumienie”, że prezydent wstrzymał amerykańską pomoc wojskową, ponieważ chciał, aby Ukraina przeprowadziła dochodzenie w sprawie Bidens.

Pomoc militarna dla Ukrainy została ostatecznie zwolniona we wrześniu, po tym jak demaskator podniósł alarm o telefon z 25 lipca, w którym Trump poprosił prezydenta Ukrainy o zbadanie Bidens. Departament Sprawiedliwości, kierowany przez prokuratora generalnego, Billa Barra – kluczowego sojusznika Trumpa – początkowo próbował zapobiec przekazaniu skargi demaskatora na kongres, ale został wezwany przez House Demokratów.

Prezentacyjna szara linia

Transkrypcja w czerni i bieli

Jon Sopel, redaktor BBC North America

Widzenie go w czerni i bieli ukazuje to bardzo wyraźnie. Nagrodą była pomoc wojskowa USA oraz wizyta prezydenta Ukrainy w Białym Domu. Ale nie byłoby nagrody, gdyby Ukraińcy nie ogłosili dochodzenia w sprawie Bidens.

Inną rzeczą, którą czerpiesz z tego zapisu, jest szok, jaki mieli doświadczeni urzędnicy, tacy jak Bill Taylor, poczucie, że wszystkie normalne zasady zostały zawieszone, że wszystkie te sprawy przebiegały bocznym kanałem prowadzonym przez osobistego prawnika prezydenta Rudy’ego Giulianiego, a Departament Stanu nie odgrywał w tym żadnej roli.

Potem widać całkowite zdziwienie Taylora, że pomoc wojskowa – pomoc niezbędna dla Ukraińców – zostanie wstrzymana, nieoczekiwanie. Dzwoni i nagle słyszy: „Zatrzymujemy to”. Transkrypcja jego dowodów jest szokująca i przygotowuje grunt pod hity przesłuchań w przyszłym tygodniu.

Prezentacyjna szara linia

Szybkie fakty na temat impeachmentu

Impeachment to pierwsza część – zarzuty – dwustopniowego procesu politycznego, w ramach którego Kongres może odwołać prezydenta z urzędu. Jeżeli w wyniku przesłuchań Izba Reprezentantów zagłosuje za uchwaleniem impeachmentu, Senat musi przeprowadzić rozprawę.

Głosowanie w Senacie wymaga większości dwóch trzecich głosów, aby skazać i usunąć prezydenta – mało prawdopodobne w tym przypadku, biorąc pod uwagę, że partia pana Trumpa kontroluje izbę.

Jedynie dwóch prezydentów USA w historii – Bill Clinton i Andrew Johnson – zostali oskarżeni, ale żaden z nich nie został skazany. Prezydent Richard Nixon zrezygnował, zanim został oskarżony.

Grafika wyjaśniająca proces impeachmentu

zrodlo:bbc.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: