DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

Dochodzenie w sprawie impasu: Trump wykorzystał ukraińską pomoc jako dźwignię, mówi dyplomata

Starszy dyplomata zeznał, że administracja Trumpa zagroziła wstrzymaniem pomocy wojskowej od Ukrainy, chyba że zgodzi się na zbadanie wiodącego amerykańskiego rywala prezydenta Trumpa.

trum

Bill Taylor, czołowy amerykański dyplomata na Ukrainie, powiedział podczas przesłuchań, że ma „jasne zrozumienie”, że pomoc zostanie wstrzymana do czasu dochodzenia.

Pan Trump zaprzecza istnieniu jakiegokolwiek zagrożenia.

Publiczne przesłuchania w sprawie impeachmentu rozpoczną się w najbliższą środę, a pan Taylor będzie pierwszym wezwanym świadkiem.

W zeszłym miesiącu pan Taylor zeznawał na przesłuchaniach przy zamkniętych drzwiach, a transkrypcję jego dowodów opublikowano w środę.

Powiedział komisji kongresowej, że dwóch urzędników Departamentu Stanu powiedział, że Trump nie „wystawi czeku” na prawie 400 mln USD (311 mln GBP) na pomoc wojskową USA, dopóki ukraińscy urzędnicy nie ogłoszą dochodzenia w sprawie kandydata na prezydenta Demokratów i byłego wiceprezydenta Joe Bidena.

Syn Biden, Hunter Biden, wcześniej zasiadał w zarządzie ukraińskiej firmy naftowej Burisma. Prezydent Trump twierdził bez dowodów, że Joe Biden wykorzystał swoją pozycję wiceprezydenta, aby uchylić dochodzenie w sprawie Burisma.

Taylor powiedział także komisji kongresowej, że osobisty adwokat Trumpa, Rudy Giuliani, stoi za podjazdem, aby Ukraina ogłosiła dochodzenie w sprawie Bidens.

Świadectwo Taylora wynika z dowodów Gordona Sondlanda, sojusznika prezydenta Trumpa, ambasadora USA w Unii Europejskiej, który powiedział podczas przesłuchania, że poinformował ukraińskiego urzędnika o quid pro quo – amerykańskiej pomocy wojskowej w zamian za ogłoszenie dochodzenia . Zeznał, że wizyta prezydenta Ukrainy w Białym Domu również była częścią umowy.

Pan Sondland wrócił do Kongresu, aby zrewidować wcześniejsze zeznania, w których zaprzeczył, że zostały udzielone jakiekolwiek warunki wstępne dotyczące udzielenia pomocy.

Krytycy Trumpa twierdzą, że każde quid pro quo stanowiłoby wyraźne pogwałcenie etyki prezydenta, ponieważ wykorzystuje on siłę i urząd prezydencji w celu zniszczenia krajowego rywala politycznego. Pan Trump zaprzecza istnieniu jakiegokolwiek quid pro quo.

Impeachment jest dostępny publicznie

Kongresowi Demokraci ogłosili w środę, że pierwsze publiczne przesłuchania w sprawie śledztwa odbędą się w środę. Trzej urzędnicy departamentu stanu, w tym pan Taylor, zeznają w pierwszej kolejności. Do tej pory prawodawcy z trzech kluczowych komisji kongresowych słyszeli od świadków za zamkniętymi drzwiami.

Przewodniczący Komisji Wywiadu, Adam Schiff, który nadzoruje śledztwo, powiedział dziennikarzom w środę, że rośnie liczba dowodów na wykroczenia prezydenckie.

Powiedział: „Coraz bardziej doceniamy to, co wydarzyło się w ciągu ostatniego roku – i stopień, w jakim prezydent zaciągnął całe departamenty rządu w nielegalnym celu nakłonienia Ukrainy do wykopania brudu przeciwnikowi politycznemu. . ”

Przesłuchania na Kapitolu będą transmitowane na żywo, a demokratyczni i republikańscy ustawodawcy będą przesłuchiwać świadków.

George Kent, Marie Yovanovitch i Bill TaylorPrawa autorskie do zdjęćGETTY IMAGES
Podpis podzdjęciem George Kent, Marie Yovanovitch i Bill Taylor zeznawali w toku śledztwa w sprawie impeachmentu

W środę – na tydzień przed zaplanowanym przesłuchaniem publicznym – Izba Demokratów opublikowała transkrypcję dowodów Taylora . Pokazało, że dyplomata powiedział prawodawcom, że to jego „jasne zrozumienie”, że prezydent wstrzymał amerykańską pomoc wojskową, ponieważ chciał, aby Ukraina przeprowadziła dochodzenie w sprawie Bidens.

Pomoc militarna dla Ukrainy została ostatecznie zwolniona we wrześniu, po tym jak demaskator podniósł alarm o telefon z 25 lipca, w którym Trump poprosił prezydenta Ukrainy o zbadanie Bidens. Departament Sprawiedliwości, kierowany przez prokuratora generalnego, Billa Barra – kluczowego sojusznika Trumpa – początkowo próbował zapobiec przekazaniu skargi demaskatora na kongres, ale został wezwany przez House Demokratów.

Prezentacyjna szara linia

Transkrypcja w czerni i bieli

Jon Sopel, redaktor BBC North America

Widzenie go w czerni i bieli ukazuje to bardzo wyraźnie. Nagrodą była pomoc wojskowa USA oraz wizyta prezydenta Ukrainy w Białym Domu. Ale nie byłoby nagrody, gdyby Ukraińcy nie ogłosili dochodzenia w sprawie Bidens.

Inną rzeczą, którą czerpiesz z tego zapisu, jest szok, jaki mieli doświadczeni urzędnicy, tacy jak Bill Taylor, poczucie, że wszystkie normalne zasady zostały zawieszone, że wszystkie te sprawy przebiegały bocznym kanałem prowadzonym przez osobistego prawnika prezydenta Rudy’ego Giulianiego, a Departament Stanu nie odgrywał w tym żadnej roli.

Potem widać całkowite zdziwienie Taylora, że pomoc wojskowa – pomoc niezbędna dla Ukraińców – zostanie wstrzymana, nieoczekiwanie. Dzwoni i nagle słyszy: „Zatrzymujemy to”. Transkrypcja jego dowodów jest szokująca i przygotowuje grunt pod hity przesłuchań w przyszłym tygodniu.

Prezentacyjna szara linia

Szybkie fakty na temat impeachmentu

Impeachment to pierwsza część – zarzuty – dwustopniowego procesu politycznego, w ramach którego Kongres może odwołać prezydenta z urzędu. Jeżeli w wyniku przesłuchań Izba Reprezentantów zagłosuje za uchwaleniem impeachmentu, Senat musi przeprowadzić rozprawę.

Głosowanie w Senacie wymaga większości dwóch trzecich głosów, aby skazać i usunąć prezydenta – mało prawdopodobne w tym przypadku, biorąc pod uwagę, że partia pana Trumpa kontroluje izbę.

Jedynie dwóch prezydentów USA w historii – Bill Clinton i Andrew Johnson – zostali oskarżeni, ale żaden z nich nie został skazany. Prezydent Richard Nixon zrezygnował, zanim został oskarżony.

Grafika wyjaśniająca proces impeachmentu

zrodlo:bbc.com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: