DZIŚ NA ŻYWO - 21.00 CZĘŚĆ 1 MATERIAŁ REPORTERSKI WYWIAD Z PIOTREM RYBAKIEM I JEGO WSPÓŁPRACOWNIKIEM ANDRZEJEM KRAWCZYKIEM - MARSZ 11.11.2019 + JACEK MIĘDLAR KIM JEST TEN CZŁOWIEK ? NA PEWNO NIE JEST PATRIOTĄ ! ZAPRASZAM MATERIAŁ WŁASNY REPORTERSKI JACK CALEIB22 listopada 2019
21.00 START LIVE STREAM

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności..Do dyspozycji czytelników i widzów chat obsługujący wszystkie formaty multimediów które można załączać w dyskusji.Ponadto możliwość zakładania indywidualnych imiennych kont z możliwością publikowania wszelkich materiałów i multimediów BEZ CENZURY

Byli pracownicy Twittera oskarżeni o szpiegostwo w Arabii Saudyjskiej

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Dwóch byłych pracowników Twittera zostało oskarżonych w USA o szpiegowanie Arabii Saudyjskiej.

images1

Siedziba Twittera 25 października 2013 r. W San Francisco w Kalifornii

Bez tytułu 3

Oskarżenia, ujawnione w środę w San Francisco, twierdzą, że agenci saudyjscy szukali danych osobowych użytkowników Twittera, w tym znanych krytyków rządu saudyjskiego.

Dokumenty sądowe wymieniły je jako Ahmad Abouammo, obywatel USA, i Ali Alzabarah z Arabii Saudyjskiej.

Trzecia osoba, obywatelka Arabii Saudyjskiej Ahmed Almutairi, jest również oskarżona o szpiegostwo.

New York Times mówi, że po raz pierwszy obywatelom saudyjskim postawiono zarzuty szpiegowania w Stanach Zjednoczonych.

Jakie są opłaty?

Zarzuty, o które twierdzi Almutairi, działały jako pośrednicy między dwoma pracownikami Twittera i saudyjskimi urzędnikami.

Ahmad Abouammo pojawił się w sądzie w Seattle w środę i został tymczasowo aresztowany w oczekiwaniu na kolejną rozprawę w piątek.

Jest także oskarżony o fałszowanie dokumentów i składanie fałszywych oświadczeń przed FBI. Mówi się, że Abouammo porzucił pracę jako menedżer ds. Partnerstwa medialnego na Twitterze w 2015 roku.

Uważa się, że Ali Alzabarah i Ahmed Almutairi przebywają w Arabii Saudyjskiej.

Alzabarah, były inżynier Twittera, został oskarżony o dostęp do danych osobowych ponad 6000 użytkowników Twittera w 2015 roku po rekrutacji przez agentów saudyjskich.

Śledczy stwierdzili, że został skonfrontowany ze swoimi przełożonymi i umieszczony na urlopie administracyjnym przed ucieczką do Arabii Saudyjskiej z żoną i córką.

Kluczowy sojusznik USA

W oświadczeniu Twitter stwierdził, że „długości, do których pójdą źli aktorzy”, będzie próbował podważyć jego usługę.

Dodał: „Rozumiemy niewiarygodne ryzyko, z jakim zmaga się wielu użytkowników korzystających z Twittera, aby dzielić się swoimi perspektywami ze światem i pociągać do odpowiedzialności tych, którzy mają władzę. Dysponujemy narzędziami, które chronią ich prywatność i zdolność do wykonywania ważnej pracy”.

Arabia Saudyjska jest kluczowym sojusznikiem USA na Bliskim Wschodzie.

Prezydent Donald Trump utrzymywał bliskie związki z królestwem pomimo międzynarodowego potępienia po zabójstwie dysydenckiego dziennikarza Jamala Khashoggi w zeszłym roku.

Pan Khashoggi został zamordowany podczas wizyty w konsulacie Arabii Saudyjskiej w Stambule.

zrodlo:bbc.com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: