NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
KOMENDA GŁÓWNA POLICJI INFORMACJA - 05.02.2021 - W SPRAWIE ZBIGNIEWA JANA POTOCKIEGO
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
NOWY TARYFIKATOR KAR DLA POLAKÓW - STAWKI NAWET 400% W GÓRĘ !! Mandat do 5 tys. zł – takiej kary domaga się premier Mateusz Morawiecki.
Dla wszystkich zaszczepionych szczepionką Pfizer/BioNtech
Ratownicy medyczni "antyszczepionkowcami"? ☀Autor Gabi☀
Analne testy na COVID-19 w Polsce? Niedzielski zabrał głos ☀Autor Gabi☀
PIS - KUPUJE CZOŁGI US ARMY Z DEMOBILU JAKO PODSTAWOWY CZOŁG ARMI POLSKIEJ - SZOK !
Kupujesz mięso w Biedronce lub Lidlu? Jest ostrzeżenie GIS ☀Autor Gabi☀
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Starcia w południowym irackim mieście Karbala zabijają 2 protestujących

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

BAGHDAD (AP) – Dwóch kolejnych protestujących w Iraku zostało zabitych podczas ponownych starć w świętym szyickim świętym mieście Karbala, w punkcie zapalnym w tygodniach demonstracji antyrządowych, protestujący i lekarz powiedział w środę.

Powiedzieli, że oboje zginęli w nocnych starciach w pobliżu siedziby prowincji w mieście. Mówili pod warunkiem anonimowości z obawy przed konsekwencjami.

Dziesiątki tysięcy ludzi wyszły na ulice w ostatnich tygodniach w stolicy Bagdadzie i na całym szyickim południu, domagając się wielkich zmian politycznych. Protestujący narzekają na powszechną korupcję, brak możliwości zatrudnienia i słabe podstawowe usługi, z regularnymi przerwami w zasilaniu pomimo ogromnych rezerw ropy naftowej w kraju.

Protestujący skupili swój gniew na szyickich partiach politycznych i milicjach, z których wiele ma bliskie powiązania z Iranem . Na południu zaatakowali sztab partii i milicji, podpalając niektórych z nich.

W Karbali protestujący zaatakowali konsulat irański na początku tego tygodnia, ciskając bombami ogniowymi przez jego ściany. Siły bezpieczeństwa zabiły co najmniej trzy osoby i zraniły kilka innych, rozpraszając protest. Kilka dni wcześniej zamaskowani mężczyźni podejrzewani o powiązania z siłami bezpieczeństwa otworzyli ogień do demonstracji w Karbali, zabijając co najmniej 18 osób.

W stolicy, Bagdadzie, protestujący starli się z siłami bezpieczeństwa na czwartym moście przez rzekę Tygrys, po poprzednich starciach wymusili zamknięcie trzech innych mostów, paraliżując ruch uliczny. Protesty koncentrowały się na Placu Tahrir, na wschodnim brzegu Tygrysu, a demonstranci próbowali dotrzeć do Zielonej Strefy znajdującej się po drugiej stronie, w której znajdują się biura rządowe i ambasady zagraniczne.

Gdy protestujący ruszyli w kierunku Mostu Męczenników, na północ od pozostałych trzech, minęli siedzibę banku centralnego. Irackie siły bezpieczeństwa rozmieszczone w dużej liczbie wokół banku i zaczęły ewakuować pracowników z budynku. Protestujący najwyraźniej nie zmierzali w stronę samego banku.

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Bagdadzie wydała oświadczenie wzywające rząd do „poważnego i pilnego zaangażowania się w sprawę obywateli irackich, którzy domagają się reform”.

„Ubolewamy nad zabijaniem i porwaniem nieuzbrojonych protestujących, groźbami dla wolności słowa i zachodzącym cyklem przemocy” – powiedział. „Irakijczycy muszą mieć swobodę dokonywania własnych wyborów dotyczących przyszłości swojego narodu”.

Irackie siły bezpieczeństwa zabiły co najmniej 269 protestujących w dwóch dużych falach demonstracji od początku października. Przywódcy Iraku obiecali reformy i przedterminowe wybory, ale ustalony przez nich proces może potrwać miesiące, a protesty nasiliły się w ostatnich dniach.

Irak organizuje regularne wybory od obalenia Saddama Husseina, ale zdominowały je szyickie partie islamskie, które nie spełniły obietnic poprawy codziennego życia. Protesty stanowią największe wyzwanie dla rządu, który ogłosił zwycięstwo nad grupą Państwa Islamskiego prawie dwa lata temu.

___

Powiązany pisarz prasowy Joseph Krauss w Bejrucie przyczynił się do powstania tego raportu.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: