Masło, mięso, warzywa, owoce – wszystko drożeje prawie z dnia na dzień. Ale drożeje gównie w Polsce, jakoś w innych krajach nie obserwuje się tego typu zjawisk. To między innymi efekt nieodpowiedzialnej polityki socjalistów z rządu PiS, którzy rozdając pieniądze  i destabilizując prawo, doprowadzili do załamania inwestycje, przyspieszyli exodus firm z Polski oraz napędzili emigrację.

Główną przyczyną wzrostu cen są rosnące koszty pracy, wysokie podatki oraz inflacja, która będzie w Polsce najwyższa w całej Unii Europejskiej. Utrata wartości pieniądza najbardziej uderza w kilka milionów osób o najniższych dochodach. Ich pieniądze, na przykład z pisowskiego programu socjalnego czyli 500 złotych, z dnia na dzień są warte coraz mniej. Tak się kończy socjalistyczne rozdawnictwo – bardzo szkodliwe dla gospodarki.

Wartość pieniądze bierze się z pracy a nie z rozdawania czy drukowania w NBP. Rośnie więc ilość osób ubogich, podobnie jak rośnie niezadowolenie społeczne z działań ekonomicznego ignoranta jakim jest Kaczyński.

źródło: Money.pl

Paulina Hennig-Kloska@hennigkloska

Masło, warzywa, mięso ostro w górę. Sympatia do PiS może się skończyć https://www.money.pl/gospodarka/inflacja-moze-byc-dla-pis-tym-czym-ofe-dla-po-drogie-4-lata-rzadow-6442784922622081a.html 

Inflacja może być dla PiS tym, czym OFE dla PO. Drogie 4 lata rządów

Rząd nowej kadencji będzie musiał zmierzyć się nie tylko ze spowolnieniem w gospodarce, ale i z rosnącymi cenami. Za PiS żywność zdrożała średnio o 15 proc. przy inflacji nieprzekraczającej 3 proc….

money.pl