NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
PATRIOTYCZNA TV I REDAKTORZY - OSADOWSKI OLSZAŃSKI - ŻYCZĄ DZIECKU - ŻEBYŚ ZDECHŁ MAŁY SKURWYSYNU - FRAGMENT PROGRAMU Z Y.T
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
BARDZO MĄDRY FACET !- O PRZYCZYNACH I SKUTKACH SKURWIENIA SIĘ OJCZYZNY !
POLACY NARÓD PRZEKLĘTY ? dziwne zbiegi okolicznosci - rzecz o opiece NMP nad Polską!
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
Są oficjalne zalecenia ws. szczepień. Duże zmiany! ☀Autor Gabi☀
Dla wszystkich zaszczepionych szczepionką Pfizer/BioNtech
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Analiza AP: aktywność w irańskim obiekcie nuklearnym podnosi ryzyko

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

DUBAJ, Zjednoczone Emiraty Arabskie (AP) – Dziesięć lat temu, kiedy towarzyszyli mu przywódcy Wielkiej Brytanii i Francji, ówczesny prezydent Barack Obama ujawnił światu, że Iran zbudował „ukryty obiekt wzbogacania uranu” w obliczu napięć z Republiką Islamską w związku z jego republikami program nuklearny.

Dziesięć lat później irański zakład Fordo powrócił do wiadomości, gdy Iran przygotował środę do wstrzyknięcia gazu uranu do ponad 1000 wirówek, aby wywierać presję na świat po tym, jak prezydent Donald Trump wycofał się z umowy nuklearnej z Teheranu.

Wznowienie działalności nuklearnej w Fordo zwiększa ryzyko szerszej konfrontacji z udziałem Iranu nawet po miesiącach ataków na Bliski Wschód, które USA obwinia Teheran. Izrael, który w przeszłości przeprowadzał uprzedzające naloty na programy nuklearne swoich przeciwników, również ostrzega, że ​​nie pozwoli Iranowi na posiadanie broni atomowej.

Teheran, który utrzymuje pokojowy program, hazarduje, że jego kampania o maksymalnej presji będzie wystarczająca, aby zmusić Europę do zaoferowania możliwości sprzedaży irańskiej ropy za granicą, pomimo sankcji USA

Działalność w Fordo, na północ od szyickiego świętego miasta Kom, pozostaje poważnym problemem ekspertów ds. Nierozprzestrzeniania broni jądrowej. Pochowany pod górą i chroniony przez baterie przeciwlotnicze, Fordo wydaje się być odporny na naloty. Jego budowa rozpoczęła się co najmniej w 2007 r., Zgodnie z Międzynarodową Agencją Energii Atomowej, chociaż Iran poinformował organ nadzoru nuklearnego w USA tylko o tym obiekcie w 2009 r.

„W wyniku zwiększenia zagrożenia atakami wojskowymi przeciwko Iranowi Islamska Republika Iranu postanowiła utworzyć centra kryzysowe dla różnych organizacji i działań”, napisał Iran w liście do MAEA.

Zdjęcia satelitarne sugerują jednak budowę na terenie Fordo już w latach 2002-2004, powiedziała MAEA. W sierpniu 2002 r. Zachodnie służby wywiadowcze i irańska grupa opozycyjna ujawniły kolejne tajne miejsce nuklearne w centralnym mieście Natanz. Iran „powiedział, że„ przeprowadził działania związane z opracowaniem nuklearnego urządzenia wybuchowego ”w ramach„ ustrukturyzowanego programu ”do końca 2003 roku.

Podczas gdy Natanz jest wystarczająco duży, aby wzbogacić go na skalę przemysłową, Fordo jest mniejszy i może pomieścić jedynie 3000 wirówek. To skłoniło analityków do podejrzeń, że Fordo może być wykorzystany jako narzędzie do przekierowywania i szybkiego wzbogacania uranu niskiej jakości, chociaż najwyższe odnotowane wzbogacenie osiągnęło tam 20%.

„Wielkość i konfiguracja tego obiektu jest niezgodna z pokojowym programem”, powiedział Obama na spotkaniu grupy 20 w 2009 roku w Pittsburghu, ogłaszając obiekt światu.

Porozumienie nuklearne Iranu z mocarstwami światowymi w 2015 r. Spowodowało, że kraj zgodził się zaprzestać wzbogacania w Fordo i przekształcić go w ośrodek badawczy. Jednak ogłoszenie prezydenta Hassana Rouhaniego we wtorek, że gaz uranowy zostanie tam ponownie wstrzyknięty do wirówek, czyni z niego aktywne miejsce jądrowe.

MAEA nadal monitoruje program nuklearny Iranu za pomocą kamer monitorujących i wizyt w terenie. Teheran nalega również, aby nadal się wzbogacał do 4,5%, co pozostaje znacznie poniżej poziomów klasy broni wynoszącej 90%.

Wznowienie pracy w Fordo zaniepokoiło Izrael, regionalnego wroga Iranu.

„Nigdy nie pozwolimy Iranowi opracować broni nuklearnej” – powiedział premier Izraela Benjamin Netanyahu w przemówieniu we wtorek wieczorem. „Dotyczy to nie tylko naszego bezpieczeństwa i naszej przyszłości; dotyczy przyszłości Bliskiego Wschodu i świata ”.

Izrael, który ma swój własny niezgłoszony program broni nuklearnej, uderzył pierwszy w przeszłości, aby powstrzymać wrogów przed zdobyciem broni atomowej. W 1981 r. Izraelskie samoloty bomby zbombardowały reaktor jądrowy budowany przez irańskiego dyktatora Saddama Husseina. Izraelski nalot podobnie zniszczył tajny syryjski reaktor jądrowy w 2007 roku.

Administracja Obamy przekonała Izrael przed porozumieniem nuklearnym z 2015 r., Aby wstrzymać się od przeprowadzenia takiego strajku w Iranie. Nie jest jasne, w jaki sposób Trump zareagowałby na taki izraelski plan, chociaż w przeszłości całkowicie wspierał Netanjahu.

Każde potencjalne uderzenie również staje przed wyzwaniem dotarcia do obiektu. Szacuje się, że Fordo 80 metrów pod ziemią i skałami. Wymagałoby to takiej broni, jak amerykańska bomba „bunker-buster”, 30 000 funtów materiału wybuchowego znanego jako Massive Ordnance Penetrator. Izrael nie jest znany z posiadania równie potężnej broni konwencjonalnej.

Istnieje również możliwość, że USA i Izrael mogą dotrzeć do obiektu w inny sposób. Wirus komputerowy Stuxnet, powszechnie uważany za wspólne dzieło amerykańsko-izraelskie, spowodował zniszczenie tysięcy irańskich wirówek pod koniec 2000 roku.

Jedyną drogą, która obecnie wydaje się mało prawdopodobna, aby rozwiązać narastający kryzys związany z Fordo, jest dyplomacja. Jak dotąd Europa nie była w stanie zaoferować Iranowi żadnego sposobu na obejście amerykańskich sankcji, pomimo planowanego mechanizmu handlowego i płynnej oferty francuskiej w wysokości 15 mld USD. Tymczasem administracja Trumpa kontynuuje kampanię sankcji przeciwko Teheranowi, która w poniedziałek dodała członków wewnętrznego kręgu Najwyższego Przywódcy Ajatollaha Alego Chamenei. Iran już powiedział, że w styczniu podejmie dalsze kroki od umowy.

„Decyzja o rozszerzeniu działalności nuklearnej w Fordo jest najpoważniejszym jak dotąd naruszeniem umowy nuklearnej przez Iran”, powiedziała Eurasia Group. „„ Jeśli nie wyczuje to znaczącego odepchnięcia ze strony społeczności międzynarodowej, nie ma powodu, by wątpić, że nadal będzie zwiększać kopertę w styczniu. ”

___

Współtworzył pisarz prasowy Josef Federman w Jerozolimie.

___

NOTA REDAKCYJNA – Jon Gambrell, dyrektor prasowy Gulf and Iran dla The Associated Press, doniósł z każdego kraju Rady Współpracy Zatoki Perskiej, Iranu i innych lokalizacji na całym świecie od momentu dołączenia do AP w 2006 roku. Śledź go na Twitterze na stronie www .twitter.com / jongambrellAP.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: