Szkolenie dla nowych posłów w Sejmie / Fot. PAP
Szkolenie dla nowych posłów w Sejmie / Fot. PAP

Wiadomo już gdzie będą siedzieć posłowie Konfederacji. Zgodnie z programem powinni siedzieć po skrajnie prawej stronie, jednak na to nie chciał zgodzić się PiS.

– Już po spotkaniu reprezentacji wszystkich komitetów wyborczych w sprawie rozsadzenia posłów na sali Sejmu. Po ponad godzinnej dyskusji wypracowaliśmy kompromis. Posłowie Konfederacji będą siedzieć w grupie w centrum sali, między PiS i PSL, przy głównym korytarzu do mównicy 👌🏻 – napisał na Twitterze Krzysztof Bosak.

Nie jest to na pewno miejsce zgodne z programem partii – Konfederacji należą się siedzenia po skrajnie prawej stronie, tuż obok rządu.

Niestety, obóz rządzący, który samozwańczo określa siebie mianem „Zjednoczonej Prawicy” przywłaszczył sobie te miejsca.

Na szczęście pozytywną stroną całej sprawy jest fakt, że z centrum sali 11-stka posłów Konfederacji będzie najlepiej dostrzegalna.

Krzysztof Bosak 🇵🇱

@krzysztofbosak

Już po spotkaniu reprezentacji wszystkich komitetów wyborczych w sprawie rozsadzenia posłów na sali Sejmu. Po ponad godzinnej dyskusji wypracowaliśmy kompromis. Posłowie @KONFEDERACJA_ będą siedzieć w grupie w centrum sali, między PiS i PSL, przy głównym korytarzu do mównicy 👌🏻

Źródło: Twitter