NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Za granicą ustawiają się w kolejkach za jednym polskim produktem. Cała branża może liczyć zyski ☀Autor Gabi☀
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
"DGP": Rząd próbuje stłumić lekarski bunt  ☀Autor Gabi☀
Izrael znalazł nowy kij na niezaszczepionych. „Drakońska ustawa, która łamie etykę lekarską i prawa pacjenta”☀Autor Gabi☀
Reptilianie – czyli ludzie JASZCZURY. Czy naprawdę rządzą światem?
Kiedy skończy się „pandemia”? Prof. Gut: Raczej nigdy końca nie będzie ☀Autor Gabi☀
"Lubią swoje własne towarzystwo. 11 wspólnych cech, które mają osoby bardzo inteligentne"
Gliński atakuje Bosaka. Zupełnie zbędny minister ośmiesza się na Twitterze [ZOBACZ JAK] ☀Autor Gabi☀
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Moskwa chce decydować o losach świata. Czym to grozi Białorusi?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Jednym z głównych powodów obecnego wzrostu napięcia międzynarodowego jest jawne dążenie Rosji do wzmocnienia swoich wpływów. Jest to szczególnie niebezpieczne dla Białorusi, ponieważ  nie mogąc zmusić jej do „pogłębienia integracji miękkimi metodami”, może zastosować rozwiązania siłowe, uważa białoruski politolog Andriej .

Demonstracyjnie agresywna  Rosji w ostatnich latach stanowi coraz większy problem w cywilizowanym świecie, ale jest on szczególnie silnie odczuwalny (co oczywiste) w krajach sąsiadujących z Rosją.

Białoruski  podsumowuje na łamach portalu naviny.by obywający się niedawno w Mińsku międzynarodowy okrągły stół zorganizowany przez niezależne centrum analityczne Belarus Security Blog, podczas którego rozmawiano o wciąż mocniejszych rosyjskich wpływów w przestrzeni poradzieckiej. Eksperci z Armenii, Łotwy, Mołdawii, Ukrainy i Białorusi rozmawiali o zamiarach Moskwy i metodach, jakie zastosowała w celu ich osiągnięcia.

Jak pisze uczestniczący w konferencji politolog Andriej , w opinii większości ekspertów, głównym celem Kremla jest stworzenie w stosunkach międzynarodowych odpowiednika systemu jałtańskiego, kiedy o losach świata decyduje kilka wiodących mocarstw, do grona których Rosja oczywiście musi powrócić.

Co ważne, pierwszym krokiem do realizacji celu Moskwy jest ustalenie jej dominacji w przestrzeni poradzieckiej, do której wykorzystuje następujący zestaw narzędzi:

–  presja w sferze gospodarczej, przede wszystkim energetycznej;

– masowy wpływ propagandowy, w tym między innymi przez Cerkiew i ingerencja w procesy wyborcze;

– bezpośrednia  zbrojna.

Kluczowe dźwignie –  i 

Jak zauważa ekspert, dwie pierwsze metody przeciwko Białorusi są już stosowane. Główną dźwignią jest presja ekonomiczna – coraz silniejsza w ramach trwającej od roku epickiej już akcji pt. „pogłębienie integracji”.

„W rosyjskiej interpretacji ten eufemizm w rzeczywistości oznacza ciągłe naciski na Mińsk, by wypełnił postanowienia porozumienia z 1999 r. ws. utworzenia Państwa Związkowego Rosji i Białorusi, co białoruski władzom udawało się do tej pory ignorować. Przykładem nacisków jest tzw.  w rosyjskim przemyśle naftowym, w wyniku którego koszty rosyjskiej ropy dla Białorusi znacznie wzrosną. Podobnie jest z brakiem jasności co do ceny gazu dla Białorusi na przyszły rok, wstrzymywanie decyzji ws. długo obiecanych przez Rosję pożyczek, zarówno przez Eurazjatycki Fundusz Stabilizacji i Rozwoju, jak i na zasadach dwustronnych, itp.”

Andriej Fiedorow zauważa, że o odczuwanym przez białoruskie przywództwo zagrożeniu, świadczy choćby szereg wypowiedzi szefa  Uładzimira Makieja w ostatnim wywiadzie dla niezależnych mediów. Zapewnienia ministra o czysto ekonomicznym charakterze proponowanego zbliżenia nie były zbyt przekonujące.

Politolog wymienia narzędzia, które jego zdaniem znalazły się na szali niebezpiecznych dla losów kraju. Są to dominacja rosyjskich elektronicznych środków masowego przekazu, aktywna propaganda „ruskiego miru” za pośrednictwem Internetu, rozprzestrzenianie się różnych prorosyjskich organizacji społecznych, zwłaszcza we wschodnich regionach Białorusi.

Przypomina o ważnej roli Kościoła prawosławnego, forsującego ideę jedności Białorusinów i Rosjan

Zdaniem Fiedorowa siłowe wtargnięcie Rosji na  jest najprawdopodobniej ostatecznym rozwiązaniemi nastąpi wówczas, gdy Rosja nie osiągnie oczekiwanego rezultatu w inny sposób.

Tym nie mniej, jak podkreśla, nie uzasadnione jest lekceważenie rozwoju wydarzeń zgodnie ze scenariuszem ukraińskim. Argumentem dla siłowej aneksji nie musi być bowiem zmiana przez Mińsk kursu polityki zagranicznej o 180 stopni –

„W przypadku załamania któregoś z mniej brutalnych wariantów aneksji Kreml wykorzysta każdy powód. Wystarczy choćby nagłe pragnienie rosyjskiego przywódcy, by przedłużyć swoje panowanie bez konieczności zmiany konstytucji FR (poprzez zjednoczenie obu krajów), albo po prostu w celu podwyższenia  rankingów. Niebezpieczeństwo to potęguje fakt, że gotowość białoruskich sił zbrojnych do zorganizowanego oporu wobec ataku ze wschodu budzi poważne wątpliwości. Za takim przygnębiającym wnioskiem przemawia szereg faktów”.

Politolog przypomina, że  białoruska używa wyłącznie języka sąsiedniego kraju; i to, że kierownictwo białoruskiego Ministerstwa Obrony kształciło się w rosyjskich akademiach wojskowych; a także fakt, że większość białoruskich oficerów, zwłaszcza tych wysokiej rangi, ściśle współpracowała się i nadal współpracuje z rosyjskimi kolegami.

„Biorąc zatem pod uwagę fakt, że z różnych powodów nie ma realnego powodu, aby polegać na ochronie Zachodu, możemy jedynie mieć nadzieję, że Rosja nagle porzuci swoje marzenie ożywienia imperium.  Co jest mało prawdopodobne”.

oprac. ba  za naviny.by

zrodlo:kresy24.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: