NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1166 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Decyzja zapadła, będą masowe kontrole. Policja zainteresować się może także i tobą  ☀Autor Gabi☀
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
NOWE PRAWO DLA PIS - POLAK JUZ NIE DOWIE SIĘ CO KNUJE PIS W UMOWACH Z OBCYMI PAŃSTWAMI - NAWET JAK PODPISZĄ ROZBIÓR !
Posłuchaj tego doktora i byłego profesora szkoły medycznej o spisku kryminalnym i eksperymentalnych szczepionkach ☀Autor Gabi☀
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
"Nie daj się dźgnąć szczepionką COVID-19!!!!!, dopóki tego nie przeczytasz!!!!!!
Stanisław Michalkiewicz zamknięty! „W ten oto sposób zostałem osobą podejrzaną”☀Autor Gabi☀
POLSKA - wykupują całe bloki mieszkalne tysiące mieszkań - KTO REALIZUJE TEN SKUP ?
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

JAK TO BYŁO W PRL ……

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Okres Polski Ludowej to niekończące się źródło absurdalnych problemów i żartów, przerabianych w klasycznych dla naszej kinematografii filmach Stanisława Barei. Najczęściej powtarzane bolączki dotyczą braku podstawowych towarów, niekończących się kolejek, niemożności wyjazdu za granicę czy trudności w otrzymaniu przydziałowego mieszkania czy samochodu. Czasy PRL-u to jednak całe mnóstwo mniej popularnych ciekawostek – poniżej przedstawiamy kilka z nich!

5c78f0635873f_o_full

Budownictwo
Tuż po wojnie priorytetem było odbudowanie infrastruktury i stworzenie jak największej liczby mieszkań po tym, jak największe miasta w kraju zostały w dużej mierze zrównane z ziemią. W efekcie w ciągu 15 lat, między 1945 a 1970, powstało ponad 2,8 mln mieszkań, co daje średnio ponad 500 mieszkań dziennie! Z kolei od 1971 do 1978 roku wybudowano dalsze 1,9 mln mieszkań z jeszcze większą dzienną średnią, sięgającą 650.

4e8e538c09d4d_o_large

Choć okres lat 70. był krytykowany za politykę mieszkaniową Edwarda Gierka opartą o budownictwo wielkopłytowe, w tym czasie powstało najwięcej nieruchomości w historii naszego kraju.

Inflacja
Lata 80. to okres dzikiej inflacji, gdy przeciętna wypłata w wysokości 20 tys. złotych po kilku tygodniach, a czasami nawet po kilkunastu dniach, traciła kilkukrotnie na wartości. Początek lat 90. większość z nas uczynił „milionerami” (w 1993 r. w obiegu zaczął funkcjonować banknot o nominale 2 milionów!).

W ostanie święta PRL-u samochód na pilota kosztował prawie 240 tys. – ponad trzy razy więcej, niż za rządów Gierka prawdziwy Maluch.

Polscy wywiadowcy pokonani przez pocztę
Jak piszą w swojej książce Władysław Bułhak i Patryk Pleskot, polska agencja wywiadowcza, nie licząc kilku niezwykle utalentowanych szpiegów, była raczej pośmiewiskiem na świecie. Świadczyć może o tym choćby historia Jana Kaszubowskiego ps. „Larsen”, który tuż po wojnie szkolił się w prywatnym mieszkaniu z technik szyfrowania, fotokopiowania i budowania tajnych skrytek. Te ostatnie tworzył z pomocą… nożyczek, kleju do papieru, pędzla i pustych pudełkach po lekarstwach. Nauka polegała na podklejaniu w tych ostatnich podwójnego dna.

Ale nawet wysiłki, które owocowały prawdziwymi zdobyczami wywiadowczymi, potrafiły być zniweczone przez… PRL-owską gospodarkę niedoborów. Przesyłane do Polski z obcych krajów starannie opracowane mikrofilmy czy tajne raporty znikały w niewyjaśnionych okolicznościach. Najprawdopodobniej powodem było pakowanie cennych przesyłek do atrakcyjnie wyglądających paczek z kosmetykami czy żywnością, które były rozkradane na pocztach czy w urzędach celnych.

Recommendations

Robotnik na wczasach, rodzina w domu
Czasy, gdy na wczasy otrzymywało się skierowanie, mogą się wydawać młodemu pokoleniu niezwykłe. W latach 50. dominowały ich pojedyncze „odmiany”. Wyjazd dla matek z dziećmi czy całych rodzin był trudny – w końcu, „nigdzie na świecie nie kieruje się pracowników z dziećmi” na wakacje!

Już pierwsze lata komunizmu wykształciły w narodzie niezwykle przydatną w późniejszym czasie umiejętność „kombinowania”. Robotnicy po prostu zabierali rodziny na własną rękę, na miejscu urządzali dostawki albo po prostu spali w jednym łóżku. Niewielu zaprzątało sobie głową wnoszeniem jakichś dodatkowych opłat za „nadprogramowych” wczasowiczów…

Telewizja
Jeden z technicznych cudów XX wieku dotarł do Polski we wczesnych latach 50. W 1953 roku, raz w tygodniu przez ok. 30 minut, nadawano stałe programy. By na jakiś się „załapać”, należało mieszkać w Warszawie lub bezpośredniej okolicy. Szybki rozwój odbiorników w następnej dekadzie pozwolił rozszerzyć zasięg na resztę kraju.W pamięć telewidzów z okresu PRL-u zapadły zwłaszcza dwa, kultowe dziś, wydarzenia. Najbardziej znana wpadka przydarzyła się Bronisławowi Pawlikowi podczas prowadzenia programu dla dzieci, „Miś z okienka”. Gdy prezenter był przekonany, że zszedł już z wizji, powiedział: „A teraz, kochane dzieci, pocałujcie misia w dupę”. W podobnym stylu zapomniała się Stefania Górska, która rzuciła na antenie: „K…, jak tu gorąco, gdyby wiedziała, że aż tak, to bym zdjęła barchanowe majtki!”, komentując wysoką temperaturę powodowaną lampami studyjnymi.

Polska heroina
Choć ciężki narkotyk, jakim jest heroina, ma swoje korzenie w zupełnie innych częściach świata, to „chałupnicza” metoda obrabiania słomy makowej została opracowana przez polskich studentów w latach 70.

Nazywana „kompotem”, rozprzestrzeniła się na kraje dawnego bloku wschodniego, w postaci lekko oleistej substancji. Prócz negatywnych efektów narkotycznych, organizm przyjmującego wyniszczany był także zanieczyszczeniami (amoniakiem czy rozpuszczalnikami).

Pszczółka Maja
Ogromnie popularna w okresie lat 80. i 90., „Pszczółka Maja” była produkcji ja­poń­skiej. Powstała z inspiracji książką niemieckiego pisarza, Waldemara Bonselsa w Nippon Ani­ma­tion Studio w Osace.Ciekawostką jest fakt, że spośród przy­ja­ciół Mai, jedynie Gucio nie wy­stę­po­wał w powieści, a wprowadzono go dopiero w bajce. W czeskiej wersji oprawę muzyczną przygotował kompozytor Karel Svoboda, zaś główny temat po polsku śpiewał Zbigniew Wodecki.

Rekord świata przez 17 lata
Oddana do użytku w 1974 roku, Warszawska Radiostacja Centralna w Gąbinie do 1991 roku była najwyższym obiektem wzniesionym przez człowieka – liczyła ponad 646 metrów. W dwa lata po zmianie ustrojowej budowla jednak zawaliła się, a postawiony w 2008 roku budynek Burdż Chalifa pobił PRL-owski rekord.

W chwili zawalenia się masztu nikt nie ucierpiał – w ostatniej chwili kierownik ośrodka odradził grupie monterów wjazd na samą górą, który trwał blisko 30 minut. Za pośrednie przyczyny katastrofy uznaje się zaniedbania w 17-letniej eksploatacji, w tym zły stan odciągów stwierdzony już w 1987 r.

Co ciekawe, po katastrofie zaczęły pojawiać się głosy, że być może maszt nie przewrócił się samoczynnie, a władzom mogło na tym zależeć – miałoby chodzić o ograniczenie dostępu do informacji podczas mającego miejsce kilkanaście dni później Puczu Janajewa w Moskwie czy innych ważnych wydarzeń w ostatnich miesiącach, jak choćby rozwiązaniu Układu Warszawskiego.

PO CO OBALALIŚMY „KOMUNĘ ” ?????????
z dedykacją urodzonym w PRL-u 🙂
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: