Policja. Obrazek ilustracyjny. Foto: PAP/Marcin Bielecki
Policja. Obrazek ilustracyjny. Foto: PAP/Marcin Bielecki

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą pracują nad sprawą oszustw, jakich miała dopuścić się właścicielka biura podróży z Opola. Z ustaleń śledczych wynika, że 49-letnia kobieta pobierała zaliczki za wycieczki zagraniczne, lecz ich nie rezerwowała i nie opłacała. Grozi jej 8 lat więzienia.

Od połowy września do Komendy Miejskiej Policji w Opolu zaczęli zgłaszać się pokrzywdzeni informując, że zostali oszukani przez właściciela biura podróży ,,K-Travel” lub ,,Opolanin” w Opolu. Kobieta pośrednicząca w rezerwacji zagranicznych wycieczek pobierała za nie zaliczki lub opłaty całkowite. Nie przekazywała ich jednak na konta biur podróży oferujących te wycieczki.

Sprawą zajęli się policjanci z komendy miejskiej. Śledczy zaczęli docierać do coraz większej liczby pokrzywdzonych. Szybko ustalili dane właścicielki biura podróży działającego pod nazwą ,,K-Travel” lub ,,Opolanin” z siedzibą w Opolu przy ulicy Ozimskiej. Okazało się, że pokrzywdzone osoby to mieszkańcy województwa opolskiego, ale i dolnośląskiego.

Pod koniec października zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie mieszkance Opola 23 zarzutów oszustwa na kwotę ponad 100 000 złotych. Prokurator nadzorujący śledztwo zastosował wobec podejrzanej dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i zakaz prowadzenia działalności o charakterze turystycznym. W związku z dotychczas przedstawionymi zarzutami, 49-letniej kobiecie grozi do 8 lat więzienia.

Jak zaznaczają śledczy, sprawa ma charakter rozwojowy, na policję wciąż zgłaszają się kolejni pokrzywdzeni. Policjanci proszą o kontakt wszystkie osoby, które czują się oszukane w tej sprawie, o zgłoszenie się do komendy miejskiej przy ul. Powolnego, lub kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 77 422 25 45 lub 77 422 25 46.

Źródło: opolska.policja.gov.pl/